Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jądra.Problemy
Autor Wiadomość
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 18, 2012 20:16   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


jancia.sz, niezależnie od tego czy znamy takie przypadki czy nie - nie jesteśmy lekarzami weterynarii, a nawet gdybyśmy byli to nikt nie będzie leczył zwierzęcia poprzez forum. powinnaś niezwłocznie udać się do weterynarza i zacząć leczyć szczurka. w jaki inny sposób mielibyśmy Ci pomóc?
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 18, 2012 21:15   tylko mamy sobotę.
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


A wet , który zna się na szczurach- GDAŃSK OSOWA- jest czynny od pn do piątku. To dla mnie priorytet żeby z nim isc bo moje zwierzeta są dla mnie najważniejsze. Ja chciałam się tylko zapytać czy był już może podobny przypadek u kogoś żeby chociaż lekko poprzepić serce przed poniedziałkową wizytą.

usunęłam linka. Kluska
Ostatnio zmieniony przez Kluska Nie Lut 19, 2012 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 15:07   jutro zabieg
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


Cześć,

Franek jutro ma zabieg- kastracja. Potem zbadają co to było. Jestem już cała roztrzęsiona i on to czuje. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze...
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 15:18   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


No i jakbym mogła otrzymać informację: jak zajmować się samcem po zabiegu i czy na jakieś zastrzyki trzeba potem jeździć ? bo wet jest ode mnie oddalony 19 kilometrów...nie mam auta. Dziś na oględziny na Osową zawiózł mnie sąsiad a jutro na zabieg zawiezie mnie mama. Potem muszę już wrócić do pracy, bo mnie wywalą :|
 
     
froussy 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 50
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 02:05   
   Zwierzątka: szczurki


Witam mój szczurek ma już prawie 6 tygodni jest to samiec na 100% bo trzech wetów tak mówiło. No ale on dalej nie ma jąder ; o nie wiem co jest grane. Może jest jeszcze młody i je chowa? a może to przez baytril który dostawał? słyszałam ze przez niego młode szczurki mogą miec problemy z wzrostek narządów i ciała, no ale sam szczurek widać ze ewidentnie rośnie.. teraz jeszcze jest leczony augmentinem. moze już jestem przeczulona bo za duzo z nim sie po wetach nalatałam. Też zauwazylam ze często myje krocze w sumie gdy był młodszy robił to częsciej teraz mniej ale jednak wygląda to dziwnie gdy sie tak zgina w pół. XD sprawdzałam czy nie ma tam zadnych wycieków no i nie ma. gdy dotykam go po brzuchu bardziej pod ogonem to wyczuwam tam jednak coś 'twardszego'. ale nie piszczy ani nic gdy go tam dotykam. czy one wyjde z czasem czy mam sie udac do weta?
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 20:19   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Nie wiem o co chodzi ale Ramen ma chyba problem z jajcami.
Otóż jedno jest znacznie większe od drugiego i znacznie twardsze. To mniejsze jest normalne jak u pozostałych dwóch szczurasów.
Zrobiło mu się to z dnia na dzień, nie wiem o co chodzi. Mógł sobie coś zrobić czy to raczej jakiś ropień/nowotwór?
Martwię się o niego, zachowuje się właściwie normalnie nie odbiega od normy.
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 21:23   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kasia_89, może krwiak? Jest ciemniejsze? Obawiam się, że bez weta się nie obejdzie.
Tylko raz miałam takie powiększone jądro - u Kafla i niestety był to nowotwór.
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 21:36   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Zero zmiany koloru.
Czemu takie rzeczy wychodzą zawsze w weekend?
Mam nadzieję, że do poniedziałku nic mu nie będzie i jak się wybierzemy do dr. Marceli to nam pomoże.
Kompletnie go to nie boli, mogę macać, obracać w palcach i gnieść a on to ma w nosie. Zachowuje się jak zawsze przy oglądaniu jajek czyli: "zostaw moje klejnoty".
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 22:15   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kasia_89, jeśli go nie boli to do poniedziałku wytrzymacie. Mocno trzymam kciuki.
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Mar 13, 2013 20:15   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Krwiak. Leki na 4 dni- przeciwzapalne.
Jak się nie poprawi do poniedziałku to ciachanie. I jeszcze mnie d. Marcela nastraszyła, że nawet jak się to rozejdzie to może i tak być ropień.
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 13, 2013 20:18   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kasia_89, to trzymam kciuki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12