Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile powinien ważyć szczur? Jak powinien być duży?
Autor Wiadomość
Loczowa 
Szczurdolnięta :)


Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 11
Skąd: Wrocław / Duszniki Zdrój
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 16:31   
   Zwierzątka: Gruba, Łysa, Dzika i Siwa - ogony. Benito - królik, baran francuski.


No właśnie na zdjęciach tego nie widać, ale naprawdę jest malutka. Mieści mi się na dłoni, a mam bardzo małą dłoń ;-)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 16:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Loczowa, wagi dziewczynek są w porządku, wyglądają też dobrze. Samice ważą najczęściej właśnie koło 300-450g i to są wagi prawidłowe (czasem są szczurzyce giganty, które ważą więcej, ale to jest powiązane albo z budową ciała - szczególnie długie szczurzyce, które potrafią ważyć nawet do 600g - albo z nadwagą). Być może Twoja wetka ma częściej do czynienia z samcami, które są z natury większe i ważą odpowiednio więcej (ok. 400-700g)?
Twoje ogoniaste nie wyglądają za zabiedzone i ja bym uważała u starszych raczej na nadwagę niż niedowagę.
Jeśli chodzi o Gandę to waga jest w dolnej granicy normy, nie wygląda też na zachudzoną, raczej na drobniejszą, młodszą wiekiem (to trochę jak u ludzi - z wiekiem szczur traci "linię", nie jest taką "sznurówką" jak za młodu). Czy to nie jest tak, że ona rośnie, ale jest zawsze od nich mniejsza i dlatego wydaje Ci się stale maleńka? ;)

Natomiast zdecydowanie sprawdziłabym uszy - taki skręt szyi może być oczywiście pourazowy, ale niestety dość często jest efektem zapalenia ucha - to niestety u szczurów dość poważna choroba i może wpływać na ogólną kondycję i na wzrost ogona.

I poczytaj może więcej o żywieniu szczurów - sprawdź czy Twoja karma jest dobra dla szczurów (bo informacja, że jest na wagę niewiele mówi o jej składzie i właściwościach). Czy jest to karma dedykowana dla szczurów czy taka "dla gryzoni"? Bo szczury potrzebują niewielkich ilości białka zwierzęcego (ale niedużych, z tym też nie można przesadzać), więc karmy ogólne "dla gryzoni" nie są odpowiednie.
Szynka czy ser żółty to nie jest zdrowe dla ogonów jedzenie - warzywa i owoce są znacznie lepsze, choć warto sprawdzić konkretnie (np. cytrusy nie są polecane).

I na przyszłość - niestety szczury sklepowe mogą być obarczone ryzykiem chorób wynikających z imbredu (krzyżowania się w rodzinie) i kiepskich warunków chowu. Jeśli jeszcze wzięłaś najmniejszą bidę ze stada (tak, to nasze serce zawsze jest ponad rozumem) to niestety mała może być podatna na choroby czy po prostu słabsza. Skoro już jesteś na forum to na przyszłość polecam adopcje - maluchy często pochodzą z wpadkowych miotów, ale są odchowywane przez miłośników ogonów, od początku mają kontakt z człowiekiem i zapewniony dobry start. Nikt tu nie oddaje szczurów produkowanych masowo dla zysku.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 16:40   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Loczowa, 300 gram to nie jest jeszcze jakaś drastycznie mała waga.
Poza tym skoro ma już 7 miesięcy to raczej taka mała zostanie. To już raczej nie czas na rośnięcie.

A z tą skręconą główką to do weta szczurzego.

Tak na marginesie, jesteś na forum od maja, dlaczego więc kupiłaś szczura w zoologu ? Przecież wiesz, zę tego forum nie pochwala, bo kieruje się dobrem zwierząt.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Loczowa 
Szczurdolnięta :)


Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 11
Skąd: Wrocław / Duszniki Zdrój
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 16:49   
   Zwierzątka: Gruba, Łysa, Dzika i Siwa - ogony. Benito - królik, baran francuski.


Cytat:
Tak na marginesie, jesteś na forum od maja, dlaczego więc kupiłaś szczura w zoologu ? Przecież wiesz, zę tego forum nie pochwala, bo kieruje się dobrem zwierząt.


Nie był to zwykły zoologiczny. Mieścił się w sklepie, ale kobieta ma własną hodowlę. Sama odpowiednio szczury rozmnaża i nie pozwoliłaby na zaniedbanie czy aby trafiły do nieodpowiednich ludzi. Ma też dużą wiedzę na temat szczurków i każdemu mogę polecić nabycie szczurka u niej właśnie.

Wracając do przekrzywionej główki to wydaje mi się, że może to być jakieś uszkodzenie kręgów od przeciskania się przez kratki. Ale w najbliższym czasie udam się do szczurzego weta ;-) [/quote]
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 16:54   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Off-Topic:
Loczowa, to jest pseudohodowla, nie zarejestrowana w SHSR, więc będąc na forum powinnaś wiedzieć, że tego nie popieramy.
A jeśli chodzi o szyję - uszkodzenie kręgów również jest niebezpieczne i dziwię się, że jeszcze nie byłaś z małą u weta. Od kiedy tak ma?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Loczowa 
Szczurdolnięta :)


Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 11
Skąd: Wrocław / Duszniki Zdrój
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 16:58   
   Zwierzątka: Gruba, Łysa, Dzika i Siwa - ogony. Benito - królik, baran francuski.


Już od około półtora miesiąca. Wydaje mi się, że nie męczy się z tym i nie traci energii. Normalnie je i pije.
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 17:04   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


Moja Pafinka jest bardzo malutka i drobniutka... nie mogę jej dobrze zważyć,bo nie mam odpowiedniej wagi w domu,a na tej,co mam,elektronicznej,wychodzi nawet niecałe 200 g. Ma 5 miesięcy,jest karmiona tym,co resta stadka,karmą dla szczurów i dodatkami,warzywami,owocami itd. Nie mogę jej porównać z resztą jej rodzeństwa,bo ich nie posiadam. Inne moje ogony ważą w normie (tak myślę). Pepin ma rok i waży 470 g, Malka ma niecałe 7 miesięcy i wagę 350 g,tzn.ważyła tyle w lutym. Perełki wagi nie znam,ale jest duża,to siostra Malki (tzn. mają wspólnego ojca). Ma 4 miesiące i jest większa,potężniejsza od Pafinki. Dziewczyna,od której adoptowałam Pafi, mówiła,że jej matka też jest drobniutka,ale ja nie wiem... Wet mówi,że nie wygląda na chudą. Zdjęcia jej mam na Irsiakach,gdyby ktoś mógł ją ocenić,będę wdzięczna. :)

[ Dodano: Sob Mar 09, 2013 17:05 ]
Malka ma na zamieszczonej fotce ok.7 tygodni i już była duża...
_________________
Miranda
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 17:09   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Off-Topic:
Loczowa, przez półtora miesiaca nie zabrałaś szczura, z którym ewidentnie coś nie tak, do weta? To jest co najmniej nieodpowiedzialne...
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 17:14   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


Proszę o odpowiedz w sprawie Pafi...
_________________
Miranda
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 17:24   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Irsa, na zdjeciach nie wygląda na chudą i maleńką. Jesteś pewna, że waży nie spełna 200g ? Wygląda dobrze i jeszcze trochę może urośnie skoro ma 5 miesięcy ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 23:38   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


No tego właśnie do końca nie wiem. Tak jak wspomniałam nie mogę jej dobrze zważyć,chyba,że jak będę u weta przy okazji. Nie wygląda na maleńką... Może przesadziłam,ale dla mnie przy dużej Malce i Perełce,która niedługo ją zapewne dogoni pod względem wielkości,Pafi wydaje się malutka. mam nadzieję,że nie będzie to związane z jakąś chorobą,nic niepokojącego u niej nie zaobserwowałam. Je i zachowuje się normalnie jak reszta. I jest w ogóle wyjątkową szczurcią... ale to opisuję w naszym wątku. :)
_________________
Miranda
 
     
Kaye 


Dołączyła: 24 Paź 2013
Posty: 6
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 20:50   

Witam

Chciała bym sie dowiedzieć jaką wagę powinny mieć dorosłe samce szczepu Wistar, gdyż nabyłam ten szczep z informacją, że szczury tego szczepu rosną większe. Gdzieś widziałam informację, że samce ważą ok 800-900g, ale wolała bym się upewnić.

Moje 2 samczyki które mają ok 3 miesięcy ważą teraz Tim 330g, a Ziq 340g.
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 20:53   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Kaye, wątpię, aby szczury szczepu Wistar dorastały zdrowo do takich rozmiarów. Mogą być większe, ale przy 800-900 gramów będą zwyczajnie otyłe. To jest przesada.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Kaye 


Dołączyła: 24 Paź 2013
Posty: 6
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 21:51   

Cegriiz napisał/a:
Kaye, wątpię, aby szczury szczepu Wistar dorastały zdrowo do takich rozmiarów. Mogą być większe, ale przy 800-900 gramów będą zwyczajnie otyłe. To jest przesada.


Czyli ile powinny ważyć moje chłopaki kiedy będą dorosłe, oraz czy ich obecna waga jest prawidłowa?
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 22:14   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Kaye, nie wiadomo. Standardowa zdrowa waga u samców waha się od 400 gramów do 600 gramów.

Twoi chłopcy mają jeszcze przynajmniej 4 miesiące na rośnięcie, jak nie więcej. Patrz jaką mają sylwetkę. Tutaj odpowiedni dział ze zdjęciami szczurów z nadwagą, otyłością i z normalną wagą. http://forum.szczury.biz/...t=14416&start=0
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12