Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 17:26   

spiryt009, cały czas nie podałeś miasta, a może ktoś mógłby Ci podpowiedzieć jeszcze jakiegoś innego weterynarza.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 17:48   

O tej godzinie weterynarz powinien być jak najbardziej otwarty. Szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze nigdy z weterynarzem, który o 17ej, 18ej miał zamknięte. Nawet w małym mieście, dlatego podaj nam nazwę, na pewno Ci ktoś pomoże i doradzi.
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
spiryt009 



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 53
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 22:33   
   Zwierzątka: szczurek


Kołobrzeg , Dr. Kolman.
Szczur cały czas żyje , karmie go strzykawką ..
Budzi się i go czka tak jakby i słychać przy tym dziwne dźwięki , wie ktos moze co to?
_________________

 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 08:06   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Moje małe stadko pokichuje, chciałam im podać Echinaceę i Vibovit, tylko przybyły mi dwa maluszki na tydzień. Tylko ile dni mogę im podawać, oba na raz? Ile Vibovitu na maluszki?
 
     
aagunia205 



Dołączyła: 14 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: Elbląg/Trójmiasto
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 06:51   prosze o pomoc
   Zwierzątka: Lola & Tosia


Moja Waka (rok i 11 mcy) grucha swiszczy czasami kicha, nasilone w klatce, jak ją wyciagam to raz na 15 min kichnie cichutko, w klatce na 15 min grucha itd. Około 9 min łącznie, w klatce zwir drewniany, używam go od półtora roku, hamaki z polaru , ręczniki papierowe, tima rattima w miseczce, jabłko, kolba, zauważyłam strupka na grzbiecie

2 tyg temu też bulgotala i było to słychać w płucach , przez 2 dni dostała zastrzyki, na chwile przeszło i znowu grucha, nie wiem czy to alergia czy górne drogi oddechowe,

Waka miała guza, wet mowil ze mogą być to jeszcze przerzuty
_________________
Loca[*]♥ ; WAKA[*]♥ ; LOLA[*]♥ ; TOSIA[*]♥
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 28, 2012 10:19   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


aagunia205, jakie leki dostawała? 2 dni to mało jak na leczenie :/ Czy miała robione rtg?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
aagunia205 



Dołączyła: 14 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: Elbląg/Trójmiasto
Wysłany: Śro Lis 28, 2012 10:25   
   Zwierzątka: Lola & Tosia


Rapidexon 0.05 ml, rtg nie miałam robione- nie ma gdzie u mnie w mieście
Dzisiaj tez dostala Rapidexon 0.05
_________________
Loca[*]♥ ; WAKA[*]♥ ; LOLA[*]♥ ; TOSIA[*]♥
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 28, 2012 17:57   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


aagunia205, my Ci przez internet też nie powiemy czy górne czy dolne drogi oddechowe - powinien zbadać ją weterynarz. może mieć też chore serce, alergię, cała masa możliwych scenariuszy, a tylko jedna droga do dowiedzenia się tego, bynajmniej nie prowadzi przez forum ;)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 29, 2012 14:02   
   Zwierzątka: brak


Rapidexon to steryd, a one mają to do siebie, że pomagają na chwilę. Żwir drewniany też może czasem uczulać, spróbuj na jakiś czas zmienić całą ściółkę wyłącznie na ręczniki papierowe i obserwuj, czy będzie lepiej.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
aagunia205 



Dołączyła: 14 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: Elbląg/Trójmiasto
Wysłany: Czw Lis 29, 2012 14:13   
   Zwierzątka: Lola & Tosia


zmieniłam ściółkę mam wrażenie ze jest lepiej, chciałam kupić allertec albo coś takiego ale wszystko na receptę,
_________________
Loca[*]♥ ; WAKA[*]♥ ; LOLA[*]♥ ; TOSIA[*]♥
 
     
mamaKazia 


Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 25
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 17:11   
   Zwierzątka: 2 szczury, kota i 2 psy


Witam
Wiem że powinnam przeryć temat, ale wyjeżdżam jutro po południu na weekend , a domownicy nie zadziałają jak trzeba ---( mąż i synek duet bezradny).
Moja jedna szczurka kicha i widać ,że ma mokro w nosie. Jest ożywiona i wesoła , apetyt dopisuje , ale nie chcę na weekend zostawić jej bez nadzoru i doraźnej choćby pomocy. Co można podać by infekcję zdusić w zarodku? Jak podać i ile i co. Szczurka ma 7 tygodni jest u mnie od 10 dni. Mam też jej siostrę, która nie ma żadnych objawów katatowych.
Proszę na mnie nie krzyczeć ( że wszystko już 10 razy opisane), tylko w kilku zdaniach pomóc ---bardzo proszę.
Muszę się przygotować do wyjazdu i niestety nie mam czasu na czytanie wielogodzinne. wolę ten czas poświęcić na pojechanie do apteki i pomoc szczurkowi.

Nie zostawię małej - myśląc ---jakoś to będzie.
 
     
mamaKazia 


Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 25
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 17:32   
   Zwierzątka: 2 szczury, kota i 2 psy


Siedzę i czytam
Zastanawiam się nad podaniem Vibovitu, lub rutinoscorbinu. Mam też preparat o składzie takim jak scanomune ale takie w kapsułkach dla psów( pasta w żelowej kapsułce).

Dużego wysięku z nosa nie ma, będę ciągle obserwowała. Strasznie się denerwuję, bo niestety nasza szczurza przygoda rozpoczęła się od zgonu pierwszego malucha w dzień, w który do nas trafił ( powód całkowicie nieznany - to było straszne ).
Teraz histeryzuję - zrozumcie :help:
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 19:22   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


echinacea, najlepiej w tabletkach - rozkruszasz i do poidła z wodą lub z czymś smacznym do zjedzenia od razu.
Nie wiem ile, ja to zawsze na oko podaję. Jeśli szczurcie są we wspólnej klatce, to myślę że można pół tabletki dziennie, przez 2 tygodnie albo trochę dłużej.

scanomune też jest fajne, ale nie na wszystkie szczury (psy i koty też) działa.

do tego, na noc (bo światło niszczy witaminy!) vibovit BOBAS (!!!) i tylko w tej wersji, bo każda inna zawiera substancję słodzącą która powoduje nowotwory u szczurów (u ludzi pewnie też, ale kto by się tym przejmował...). Po załóżmy pół saszetki dziennie do poidła (do małej ilości wody, żeby wypiły przez noc). Przez tydzień w takiej dawce, potem jeszcze z tydzień ale po 1/4 saszetki bo za dużo witamin też nie można...

jeśli by nie przeszło (ale to pewnie już zdążysz wrócić), u weterynarza można kupić tolfedyne, jest to lek przeciwzapalny. Z tym, że zanim to podasz lepiej żeby szczurkę zobaczył weterynarz, który się zna na gryzoniach i stwierdził czy rzeczywiście jest podawanie tolfedyne jest konieczne.


jak nie przejdzie - zastanów się czy to nie alergia (na ściółkę, proszek do prania Twoich ubrań, jedzenie...)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 19:53   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


W razie czego możesz dostać też echinacea w kroplach, który jest zjadany nawet bez dodatków.
Albo echinasal. Choć na alkoholu ale kropla nie zaszkodzi.

Co do vibovitu to polecam Vibomil. Są to krople i łatwiej dać do poidła, czy nawet do jakiegoś jedzenia. Całkiem na długo starcza :)
_________________
Moje ogony
 
 
     
mamaKazia 


Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 25
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 19:57   
   Zwierzątka: 2 szczury, kota i 2 psy


Dziękuję kochane.
Synowi kazałam dobrze myć ręce i płukać po mydle!!!. Postaram się też dodatkowe płukanie prana robić i nie dodawać za dużo zmiękczających płynów . Rzeczy syna mogę wcale nie płukać, a w sumie nasze też ;) . Mamy miękką wodę :)
Zaopatrzę się w wypisane przez Ciebie rzeczy i podam.
Nie będę też dawała frykasów by faktycznie nie było alergii ( winogrona czy liczi --- kto wie czym pryskane. Kupiłam ale jeszcze nie podałam.
Dałam pomidorka koktajlowego -- kolejnego nie dam.
Zostanę przy marchwi , jabłku , pekince ziemniaczkach ....



Takie małe zwierzątka a tyyyle strachu o ich zdrowie. Najgorsze ,że nie da się ich spokojnie obejrzeć , a o osłuchaniu trzeba zapomnieć - to się wije jak piskorze, a szybkie jak wiatr. Pleć ciężko sprawdzić było , a co dopiero i nosku mówić :mysza: :mysza: :yyy:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.73 sekundy. Zapytań do SQL: 11