Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Sob Lut 23, 2013 10:32
[Wielkopolska/Poznań/Warszawa] Niebieska akrobatka - Moira
Autor Wiadomość
ol. 


Dołączyła: 20 Cze 2010
Posty: 92
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 11:32   [Wielkopolska/Poznań/Warszawa] Niebieska akrobatka - Moira

1. Ilość szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczura: samiczka

3. Wiek szczura: nieznany, ponoć kupiona "w wakacje"; jest tak szczupła i drobna, że wygląda na trzymiesięcznego szczura

4. Miasto: Chodzież

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: okoliczne miasta, w drugiej połowie lutego - Poznań, Warszawa, w inne miejsca - z pomocą podróżujących forumowiczów

6. Choroby, które szczur przechodzi/przechodził: w trakcie leczenia świerzbu

7. Charakter, usposobienie szczura: Moira to żywioł energii, ma wielki niedosyt wybiegania; obecny status świerzbowca sprawia, że przestrzeń jej udostępniona ogranicza się do klatki, komody i jednej półki, nad czym wspólnie bolejemy - o ile wystarczało to Moirze pierwszego dnia, o tyle obecnie z wielkim trudem udaje mi powstrzymywać ją przed poszukiwaniem nowych terenów, zwiesza się bez lęku ze skraju mebli, schodzi głową w dół po ciele, wieczorami urządza pokazy akrobatyczne w klatce, posiadła też umiejętność otwierania sobie niezabezpieczonych drzwiczek kaltki

8. Stosunek szczura do człowieka: powiedziałabym, że jest raczej oswojona, chociaż póki co człowiek jest dla niej użyteczny kiedy otwiera klatkę, podaje rękę do przebiegnięcia z jednej powierzchni na drugą - jest w tym wieku, kiedy dla samiczki zdecydowanie bardziej liczy się przestrzeń i jej możliwości niż bliższa komitywa z człowiekiem; przy Moirze trzeba trochę popracować nad bezpieczeństwem palców tj. nie wtykać ich między pręty, ostrożnie podawać jedzenie z ręki, nie zaskakiwać szczura dotykiem kiedy znajduje się na swoim terenie, nie machać jej palcami przed nosem bez potrzeby - przede wszystkim nie dostarczać okazji, bo szczura sama w sobie absolutnie nie jest typem agresora

9. Stosunek do innych szczurów: dotąd mieszkała sama, reakcję na swoje stado sprawdzę, kiedy pozbędzie się świerzbu, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, póki co węszy z ciekawością w ich kierunku

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: szczurkę odebrałam z ogłoszenia na Tablicy, oddająca chciała się jej pozbyć bo zainteresowanie dziecka minęło a szczura zaczęła zawadzać - "tylko rozsypuje te trociny"..

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: nie dotyczy

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: nie dotyczy, szczurka mieszkała sama

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak, (szczurka trzymana była w chomiczej klatce, której kuweta była odkształcona po tym jak oddająca zapomniała i zostawiła ją na piecu... zabrałam górę tylko żeby być pewną że wyląduje na śmietniku, gdzie jej miejsce.)

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: nie dotyczy

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: wizyta i umowa adopcyjna

16. Zdjęcia szczurów: http://s889.photobucket.c...zpsef059e40.jpg http://s889.photobucket.c...zps64dfcbc0.jpg http://s889.photobucket.c...zpsd8d6b2ea.jpg

17. Kontakt: wątek, PW

18. Kilka słów o szczurze: większość już napisałam, reszta będzie uzupełniana na bieżąco ; )

Zainteresowanych proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy posiadasz już szczury ? Ile, jakiej płci ?
2. Jak duża jest klatka szczurów ? (proszę podać wymiary klatki, najlepiej dołączyć zdjęcie)
3. Jak wygladają wybiegi szczurów i ile trwają ?
4. Czy w razie choroby szczurek będzie miał opiekę weterynarza znającego się na jego leczeniu? Kto to będzie ?
5. Czym karmione są Twoje szczury - jaką karmą podstawową i dodatkami ?
6. Czy w domu są małe dzieci, inne zwierzęta? W jaki sposób kształtują się ich stosunki ze szczurami ?
7. Na jakiej ściółce trzymasz szczury ?
8. Czy wychodzisz ze szczurami na tereny otwarte, np park, las, pole ?
9. Czy na czas Twojego wyjazdu, szczury mają opiekę zaufanej osoby wiedzącej jak się nimi zajmować
10. Czy jesteś osobą pełnoletnią? Czy podpiszesz umowę adopcyjną ?
12. Czy będziesz utrzymywac kontakt i informować mnie o dalszych losach szczurki ?
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 21:27   
   Zwierzątka: szczurcie


Ło matko... z wyglądu i opisu charakterku to wcielenie mojej najwspanialszej szczurci hasającej za TM... a ja się nie doszczurzam ;(
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
ol. 


Dołączyła: 20 Cze 2010
Posty: 92
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 09:03   

Okazało się, że powrót Moiry na zdrowotną prostą potrwa jednak dłużej się początkowo wydawało, w międzyczasie młoda połączyła się ze stadem, zadomowiła...
Zostaje : )

Proszę o zamknięcie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.88 sekundy. Zapytań do SQL: 12