Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Sob Lut 23, 2013 19:57
PRZYJMĘ/KUPIĘ samiczkę hairless/fuzzy [TRÓJMIASTO]
Autor Wiadomość
karass92 


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 8
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 00:04   PRZYJMĘ/KUPIĘ samiczkę hairless/fuzzy [TRÓJMIASTO]

Witam forumowiczów ! :)

Poszukuję do mojej młodej samiczki(2miesiące) koleżankę hairless bądź fuzzy jeżeli ktoś taką posiada lub chociaż wie w jakim sklepie/hodowli można dostać to poproszę o informację.

Z góry dziękuję i pozdrawiam! :)
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 00:22   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


karass92, zmartwię Cię, ale w życiu nie słyszałam o szczurach fuzzy. Są fuzz i są sphinksy. Tego drugiego w Polsce się nie rozmnaża.

Jeśli chcesz fuzza, to zgłoś się w tym http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=95 temacie do którejś z hodowli wystawiającej wątek o planowanym miocie.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 00:24   

karass92, zerknij tutaj na kilka rad dotyczących poszukiwania szczurów.

Twoja samiczka potrzebuje towarzystwa już teraz i trzeba działać szybko i złagodzić nieco preferencje. Będzie trudno od ręki znaleźć fuzza, natomiast jeśli przez hairless rozumiesz sfinks, to wiedz, że ta odmiana jest obciążona genetycznie różnymi schorzeniami i rozsądni hodowcy nie prowadzą takich linii. Nie popieramy kupowania szczura w sklepie, zerknij tutaj i tutaj.

Zrzeszone hodowle przyjmują zapisy na daną odmianę przed ciążą i porodem matki miotu. Nawet przy takiej opcji nie ma gwarancji, że wymarzony ogonek się urodzi, zatem tym trudniej dostać od ręki szczura rzadkiej odmiany.

Zachęcam do lektury forum, znajdziesz tutaj wiele argumentów przemawiających za tym, że Twoja samiczka powinna jak najszybciej mieć koleżankę.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Willow 
zua kobieta ;p


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 120
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 18:16   
   Zwierzątka: ogoniaste stadko zagłady :D


http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13878
Tutaj ogłoszenie-dwie samiczki. Jedna fuzz, a druga kapturek aguti półroczne, ale do adopcji tylko w komplecie.
_________________
Moje kluski:
Butterfly's Ginger, Kirara Shogun Rotta Taivas, Bebešina Quňka, Bebešina Toffifee, Anis Anemon Rotta Taivas, Daemonic William Blake, Fantastico Fungi Frico Rotta Taivas :serducho:

Za TM [*] Butterfly's Fisk, Booker, Buffalo Rotta Taivas, Capricossa Rotta Taivas, Dżo, Chester, Tejla, Niva, Cleo, Pixi, Gingers, Misiu :(
 
     
Lowenstein 



Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 872
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 19:28   

karass92, Proponuje teraz adoptować młodą panienkę jakiejkolwiek odmiany - wszystkie są piękne i kochane. A wtedy dopiero szukać wymarzonej ogonicy. Rozumiem ze masz preferowaną odmianę, ja kocham rexy ;D ale maluch nie może siedzieć sam. To tak jakbyś zamknęła dwulatka samego w pokoju i do towarzystwa miał tylko duże psy - wychowa się ale nie na człowieka i będzie zaburzony. Tak i szczur wychowa się sam ale nie na szczura i nie będziesz chciała takiego biedactwa bo to będzie bez innych szczurów zwierzątko jakby upośledzone rozwojowo i emocjonalnie.
Szanowni inni - tak wiem duża metafora ale przecież się zgadzacie ze mną :DD
_________________
Ze mną: Kal-El+Mohinder+M. Guerin+Severus+Sirius Za TM: Elle [*] Timi [*] Dean [*] Dunek [*] Timey [*] Mosby [*] Mitra [*] Jasper [*]


BZOWA HORDA - Kal-El, Mohinder, M. Guerin, Severus, Sirius ,
 
     
karass92 


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 8
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 22:40   

Ale ja już mam jedną samiczkę i teraz właśnie szukam tej wymarzonej ;) w pierwszym poście napisałem o tym. A i jeżeli uwielbiasz rexy to dzisiaj widziałem w manhatanie na wrzeszczu małe rexy z uszkami standard o kolorze brazowym i popielatym :)
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 22:47   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


karass92, zwierząt nie kupuje się w sklepie...
karass92 napisał/a:
Ale ja już mam jedną samiczkę i teraz właśnie szukam tej wymarzonej
O to chodzi, że masz jedną i SPECJALNIE ją krzywdzisz.
Ten gatunek nie jest przystosowany do trzymania w pojedynkę.
I biorąc jakieś zwierzę to ty jesteś ZOBOWIĄZANY dowiedzieć się podstawowych informacji o danym gatunku.

A szczur potrzebuje szczura tej samej płci.

Człowiek też nie będzie mieszkał sam w lesie, bo potrzebuje do życia kogokolwiek.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 22:49   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


karass92, weź drugą, jakąś szybko, a na trzecią wymarzoną możesz poczekać.

Szczur potrzebuje szczura.
W Twoim wypadku "na gwałt".
_________________
Moje ogony
 
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 22:49   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


karass92, proszę poczytaj tematy polecone przez Devonę. Nie popieramy tu kupowania szczurów w zoologach i od pseudohodowców. Sama się tego z forum nauczyłam, bo tak jak Ty upierałam się nad "wymarzonym"...i mam wymarzonego , który wiecznie zalewa się od dziecka porfiryną :? (kupiłam impulsywnie nie sprawdzając źródła pochodzenia szczura). To tylko przykład, ale proszę przejrzyj dział "oddam" lub zapisz się na miot z hodowli.
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 23:49   

jancia napisał/a:
zapisz się na miot z hodowli
Napiszę jeszcze raz - na miot się długo czeka i nie ma gwarancji, że wymarzony szczur w ogóle się urodzi, ilość danych odmian jest praktycznie losowa. Ta młoda samiczka potrzebuje towarzystwa JUŻ, a nie za pół roku.

Karass92, zapoznaj się z tematami, do których podałam linki. Zapisując się na forum zaakceptowałeś regulamin, mam nadzieję, że go przeczytałeś, tam także są informacje na temat kierowania się dobrem szczurów. Twoja samiczka cierpli z powodu braku koleżanki, trzeba temu szybko zaradzić. Później będziesz miał czas na szukanie np. trzeciego szczura takiego, jakiego sobie wymarzyłeś.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 10:27   
   Zwierzątka: brak


Najpierw powinieneś zaspokoić podstawową potrzebę swojej szczurki, czyli zapewnić jej jakiekolwiek towarzystwo tej samej płci, jak najszybciej. A dopiero potem możesz realizować swoje marzenia o fuzzie i na spokojnie, bez ciśnienia szukać tej jedynej, łysej samiczki, jako trzeciej w stadzie ;) To nie jest popularna odmiana, dlatego nie pozwól, aby Twoja aktualna dziewczynka była samotna przez kilka miesięcy, bo będziesz szukał akurat łysej szczurzycy.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 01:31   
   Zwierzątka: szczurze damy


karass92, Czy Twoja szczurzyca znalazła już towarzystwo? Ogłoszenie aktualne?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
karass92 


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 8
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 19:55   

Moi drodzy temat do zamknięcia bo właśnie dzisiaj przywiozłem do domu śliczną łysą panienkę i jestem mega szczęśliwy ;D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13