Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Pon Lut 11, 2013 07:16
[Warszawa]Porzucony, chory szczur - już u Was, Dziękuję!
Autor Wiadomość
SzaraMyszka 


Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 0
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 16:02   [Warszawa]Porzucony, chory szczur - już u Was, Dziękuję!

Witam :)

Pozwala sobie napisać o sprawie tutaj, wprawdzie nie jest to standardowa interwencja, ale sprawa jest pilna.

Wynajmuję mieszkanie i chcąc zmniejszyć koszty, jeden pokój podnajmuję. Lokatorka, która się właśnie wyprowadziła, pozostawia mi w "spadku" szczura. Lubie zwierzęta i chciałabym uniknąć jego uśpienia, zostawić go nie mogę, zresztą szczury to nie mój klimat. Zwierzę jest ewidentnie chore, ma jakąś wysypkę, strupy, było smarowane jakimiś mazidłami, z tego, co zaobserwowałam.
Sprawa jest pilna, sama mam zwierzęta - psy, które bardo się na szczura nakręcają. Dopóki jest w drugim pokoju, da się nad tym zapanować, ale nie ukrywam, chcę jak najszybciej wynająć znów pokój, a z takim "dobytkiem" potencjalny wynajmujący nie musi chcieć mieszkać. I jest problem...
Na szczury.org ktoś zasugerował, że rany na ciele mogą byc oznaką świerzbu i jest to dla mnie bardzo poważne przeciw, zeby go trzymać, ponieważ mam BC, u których leczenie iwermektyną nie wchodzi w grę... Po prostu się o nie boję. I n ie ukrywam, że jeśli mam wybierać między nie swoim szczurem, nad którym nie zobowiązywałam sie sprawiać opieki, po prostu zostałam postawiona przed faktem, a swoimi psami, wybór jest prosty, nawet, jeśli nie jest miły....

Najprawdopodobniej jest to nie kastrowany samiec. U nas mieszkał od lipca, ale był już dorosły. Klatak została razem z szczurem, jak najbardziej mogę ją oddać razem z nim.
Ostatnio zmieniony przez SzaraMyszka Nie Lut 10, 2013 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 16:48   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


SzaraMyszka, zaprowadź go do weta w miarę możliwości, który zna się na gryzoniach. Powinien dać właśnie invermektynę i powinno przejść. Pierwszą dawkę przynajmniej mu zasponsoruj.

Pokaż jakieś zdjęcie szczura to Ci powiem jakiej jest płci. Samce mają dwa jajeczka przy ogonie, których nie da się przeoczyć.

A BC to co to ?

Po wstępnym odrobaczaniu myslę, że łątwiej będzie o jakikolwiek dom tymczasowy dla niego.
A usypiać zwierzę, tylko dlatego, ze ma świerzb to dość kiepski pomysl.
_________________
Moje ogony
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 16:53   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Cegriiz, zapewne jakaś rasa psów, której nie można invermektyny podawać, więc SzaraMyszka nie chce, żeby złapały świerzb od szczura.

Edit. Border Collie może?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 17:05   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
quagmire, na pewno, sporo owczarków ma nadwrażliwość na iwermektynę.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
SzaraMyszka 


Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 0
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 17:08   

Tak, chodzi o border collie, u których stosowanie inwermektyny jest jak rosyjska ruletka - na ogół źle się kończy. Nie chce usypiać szczura, bo ma świerzb lub inne świństwo, w ogóle nie chcę go usypiać, bo to żywe zwierzę, ale zrozumcie mnie. Zostałam postawiona przed faktem, wbrew swojej woli. Szczura nigdy nie podejmowałam się mieć, nie mój klimat, nie znam się na nich, boje się o bezpieczeństwo swoich zwierzaków, a i w ponownym wynajęciu pokoju przymusowy lokator nie pomaga. Ot, mam opuszczony pokój z niechcianym gratisem.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 17:12   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


A który to koniec Warszawy?
 
     
SzaraMyszka 


Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 0
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 17:15   

Prawy, ale jestem w stanie dowieźć gdzieś...
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 17:25   

SzaraMyszka, w międzyczasie, może udałoby Ci się podskoczyć do najbliższego weta? Wiem, że ten szczur to niechciany gratis, i rozumiem jesli nie masz czasu, ale dla bezpieczeństwa Twojego psa będzie łatwiej jak szczur szybko dostanie invermektynę. To nie wielki koszt finansowy i czasowy. A i też szybkiej znajdzie DT.

Chyba że ktoś się od razu zgłosi i zadeklaruje możliwość leczenia szczura.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 17:26   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Niamey, przecież Pyl się już pyta.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 17:44   

Off-Topic:
quagmire, ja jestem dziś trochę nieprzytomna, ale widzę tylko jeden post Pyl z pytaniem o koniec Warszawy :oops: Może coś mi się nie wyświetla
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 18:08   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Off-Topic:
Niamey, bo ja zakładam, że jak się pyta, to nie dla samej chęci posiadania tej informacji, tylko dlatego, że chce pomóc ;)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 18:09   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Tak na razie pytałam o koniec Warszawy, nic więcej nie deklaruję. A że quag mnie zna to co poradzę.

/Edit
Ale mimo wszystko fajnie by było nie wnioskować za dużo po pytaniu - często pytam o takie dane, bo ułatwiają innym osobom decyzje.
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 19:16   

A można uzyskać pewność co do płci? Dziewczynę mogłabym wziąć, chłopakowi trzeba coś znaleźć ... Zdjęcie jakieś może ...
Rozwiązaniem jest dowiezienie go do weta na zastrzyk ivermektyny zanim DT się znajdzie, bo to może chwilę potrwać. Psy byłyby bezpieczne.
Mogłabym jutro z nim podjechać bo i tak do weta jadę. Ale oddam na pewno, bo samce niekastrowane niestety u mnie odpadają. Jakby się DT znalazł, to po wizycie mogę dowieźć.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 19:44   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Do skasowania, bo kretynizm i ślepota nie bolą.
_________________
Moje ogony
Ostatnio zmieniony przez Cegriiz Pią Lut 08, 2013 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 19:49   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Cegriiz, zapewniam, że Starsza Pani jest osobą doświadczoną ;) I chce uzyskać pewność co do płci szczura adopcyjnego, nie swojego.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13