Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Sob Sty 19, 2013 19:38
[Warszawa] 2-miesięczna, piękna szczurka do adopcji
Autor Wiadomość
lorelei 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 595
Skąd: Oxford
Wysłany: Śro Sty 16, 2013 15:42   [Warszawa] 2-miesięczna, piękna szczurka do adopcji

1. Ilość szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów: samica

3. Wiek szczurów: około 2 miesięcy

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: przy pomocy innych użytkowników zapewne możliwy będzie transport na całą Polskę.

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: weterynarz sklepowy ocenił, że ma przepuklinę.

7. Charakter, usposobienie szczurów: nie jest w pełni oswojona, ale nie gryzie, nie wyrywa się przy braniu na ręce.

8. Stosunek szczurów do człowieka: trochę się boi, ale gdy wzięłam ją na ręce pewnym ruchem spokojnie siedziała i dała się obejrzeć

9. Stosunek do innych szczurów: bez problemów dogaduje się z innymi szczurami

10. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

11. Wymagania wobec przyszłego właściciela: podpisanie umowy adopcyjnej, wizyta przedadopcyjna i poadopcyjna. Konieczne jest także regularne informowanie o stanie szczura, mile widziane zdjęcia/filmiki. Właściciel musi być odpowiedzialny i przede wszystkim gotowy leczyć szczura w razie potrzeby. Oczywiście szczur może iść tylko i wyłącznie do domu, w którym będzie miała co najmniej jednego szczurzego towarzysza tej samej płci.

16. Zdjęcia szczurów: wstawię w najbliższym czasie.

17. Kontakt: PW lub mail: my-way@wp.pl

18. Kilka słów o szczurze: mam układ z pracowniczką jednego z warszawskich Kakadu, że w razie, gdyby w sklepie pojawił się chory szczur, natychmiast mnie informuje i przekazuje mi go (oczywiście za darmo) do adopcji. Tym razem trafiła się przepiękna dziewczynka husky, jest młodziutka, ma około 2 miesięcy. Jej znaczenie jest już bardzo jasne (szczerze mówiąc chyba nigdy nie widziałam aż tak jasnego husky), więc podejrzewam, że w przyszłości będzie niemalże BEW. ;) W najbliższy wtorek jedzie ze mną i jednym z moich szczurów na wizytę do bardzo dobrego szczurzego weterynarza, dr Katarzyny Kacprzak-Kamińskiej (Medicavet) - wówczas poproszę o dokładne zbadanie zwierzęcia oraz ocenę, jakiego leczenia będzie potrzebowała i jakie byłyby jego przewidywane koszty. Szczurka rzeczywiście ma miękkie wybrzuszenie w okolicy pępka i podejrzewam, że faktycznie może to być przepuklina. Jest niestety dość spora, więc zapewne będzie potrzebny zabieg albo specjalistyczne leczenie - nie wiem, na szczurzych przepuklinach się nie znam. Poza tym ma przepiękne, błyszczące czarne oczka, czysty nos i uszka, zachowuje się jak typowy młody i pełen energii szczur. Ponieważ jak dotąd zaznała tylko życia w sklepie, jeszcze boi się trochę człowieka, niemniej jednak gdy wzięłam ją pewnym ruchem na ręce spokojnie siedziała i pozwoliła mi się obejrzeć ze wszystkich stron, nie wykazywała żadnych oznak paniki. Obecnie wciąż przebywa w sklepie, zabieram ją do siebie na DT dopiero w poniedziałek, ponieważ w sklepie ma towarzyszkę do zabawy, u mnie musiałaby siedzieć sama, toteż póki mogę, chcę jej tego oszczędzić. Ma tam naprawdę dobrą opiekę, zarówno kierownik sklepu, jak i jego pracownicy naprawdę bardzo dbają o przebywające tam zwierzaki.
Myślę, że mała będzie cudownym, miziastym szczurkiem. Sama bym ją chętnie wzięła, ale mam sercowca, dla którego każdy stres może być zabójczy, a dołączenie do stada nowego szczura niewątpliwie jest bardzo stresującym wydarzeniem. Dlatego też szukam dla małej odpowiedzialnego, kochającego domu, w którym będzie miała co najmniej jedną koleżankę do zabawy, dużo dobrego jedzonka i mnóstwo miłości. Koniecznym będzie także jak najszybsze rozpoczęcie leczenia malucha. Szukam domu już teraz - im szybciej znajdzie się potencjalny DS, tym szybciej mała będzie mogła zacząć leczenie (mnie na to niestety nie będzie stać, ew. jeśli okaże się to konieczne do ratowania jej życia zrobimy bazarek) i szczęśliwe, szczurze życie.

Osoby chętne proszę o wysłanie mi na PW lub w/w maila odpowiedzi na pytania:

1. W jakim mieście mieszkasz?
2. Ile masz lat?
3. Czy masz już szczury ( ile, jakiej płci )?
4. Czy posiadasz klatkę? Jakie ma wymiary?
5. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
6. Czym zamierzasz karmić szczura?
7. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
8. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczura?
9. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście?
10. Kto będzie się zajmował szczurem w czasie twoich wyjazdów/wakacji?
11. Jak będziesz organizować wybiegi?
12. Czy rodzice / współlokatorzy wiedzą o zamiarze adopcji i zgadzają się na szczury ?
13. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną oraz po adopcji na wizyty poadopcyjne?
14. Czy podpiszesz (jeśli masz mniej niż 18 lat będą musieli zrobić to twoi rodzice) umowę adopcyjną ?
15. Czy podejmiesz się leczenia szczurki u specjalisty od gryzoni?
 
 
     
lorelei 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 595
Skąd: Oxford
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 22:05   

Dostałam trzy zdjęcia małej. Jak do mnie trafi zrobię ich więcej.


 
 
     
emyla.o 



Dołączyła: 31 Gru 2012
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 05:35   
   Zwierzątka: 2 koty, pies, 2 szczury,


Wlasnie taka jak mi sie marzy :) i wiek dobry dla moich Dziewczyn, szkoda ze mam za mala klatke dla 3 szczur
 
     
lorelei 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 595
Skąd: Oxford
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 08:19   

Zawsze można kupić większą klatkę choćby na forum, często użytkownicy sprzedają używane klatki w atrakcyjnych cenach. ;)
 
 
     
emyla.o 



Dołączyła: 31 Gru 2012
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 09:00   
   Zwierzątka: 2 koty, pies, 2 szczury,


Chcialabym jeszcze jednego "prawdziwego" szczurka z sierscia ale boje sie ze moje Złośnice jej nie zaakceptuja i bede miala problem bo juz ja pokocham a bede musiala oddac. A klatka racja zawsze moge nadstawic jedna na druga...
Nawet "najwazniejszy" domownik sie zgodzil :shock:
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 09:20   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


emyla.o, rzadko kiedy nie można szczurów połączyć :) Trzeba tylko trochę cierpliwości. Poza tym jesli byś miała jakiś problem to możesz napisać prośbę na forum, a wtedy ktoś z Warszawy Ci pomoże przy łączeniu :)
_________________
Moje ogony
 
 
     
lorelei 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 595
Skąd: Oxford
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 11:01   

Ja mogę pomóc w łączeniu. :mrgreen: Parę miesięcy temu łączyłam dwie łyse dziewczyny z trzema futrzakami, więc to w zasadzie gorsza sytuacja, bo łączyłam dwa oddzielne stada, które już miały utworzoną hierarchię - w dodatku część szczurów była już dorosła. Trochę futra poleciało, ale teraz jest wielka miłość i codzienne iskanie. Trzeba tylko odpowiednio do tego podejść, a ja w tym oczywiście chętnie pomogę zarówno fizycznie, jak i służąc poradą. :wink:
 
 
     
emyla.o 



Dołączyła: 31 Gru 2012
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 21:20   
   Zwierzątka: 2 koty, pies, 2 szczury,


poszły odpowiedzi na pytania :lol1:
 
     
lorelei 



Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 595
Skąd: Oxford
Wysłany: Sob Sty 19, 2013 18:19   

Dostałam wiadomość, że szczurka dziś została wyadoptowana, podobno do bardzo dobrego i doświadczonego domu. Można więc zamknąć ten temat, ogłoszenie już nieaktualne.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12