Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Sob Sty 12, 2013 18:29
Kastrat do adopcji - szukamy transportu z Łodzi do Krakowa
Autor Wiadomość
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
  Wysłany: Czw Sty 03, 2013 19:41   Kastrat do adopcji - szukamy transportu z Łodzi do Krakowa

Szablon ogłoszenia:
1. Liczba szczurów do oddania:1
2. Płeć szczurów: samiec/kastrat
3. Wiek szczurów: 2 lata
4. Miasto: Łódź
5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: do uzgodnienia
6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: zapalenie sutka jako powikłanie po kastracji, podrażnienia oczu
7. Charakter, usposobienie szczurów: pełen energii, chętnie poznaje nowe miejsca, skory do psot i pieszczot
8. Stosunek szczurów do człowieka: spokojnie znosi miętolenie i sam często przychodzi na pieszczoty
9. Stosunek do innych szczurów: łagodny, tylko w okresie "burzy hormonów" zaczynał ze starszymi szczurami
10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: odejście towarzysza
11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia:
12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek:
13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: rura, sputnik, karma
14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone:
15. Wymagania co do przyszłego właściciela: musi to być osoba z doświadczeniem i według mnie Abu powinien trafić do większego stada
16. Zdjęcia szczurów:
17. Kontakt:
18. - Nieobowiązkowe, ale mile widziane - Kilka słów o szczurze lub szczurach:
Oddam do adopcji dwuletniego kastrata Abu. Obecnie waży więcej niż 600g :) i uwielbia suszone banany. Chętnie bawi się na wybiegach i wspina się. Czasami sam przychodzi na pieszczochy, jednak o wiele bardziej lubi wejść na ramię i bawić się moimi włosami. Ma ogromne pokłady energii dlatego oddam go do stosunkowo młodego stada. Po kastracji nie miałam z nim praktycznie żadnych problemów. Dogadywał się w stadzie i zajmował w nim średnią pozycję. Zapomniałam też dodać, że lubi wychodzić na trawę. Trzeba go tylko pilnować, bo bierze do buzi wszystko co mu w łapki wpadnie. Wykąpać też się daje, tylko potem obrażony chodzi.

Abu został wykastrowany z przyczyn hormonalnych. Dodam też, że czasem podrażnia sobie oczy. Wtedy za radą weta zakraplam mu oczy świetlikiem i to w zupełności wystarcza.

Obowiązuje umowa adopcyjna.

W wiadomościach proszę o kilka słów o sobie i stadzie.
Chętnie odpowiem na więcej pytań.

W następnym poście będą zdjęcia.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
Ostatnio zmieniony przez karraska Czw Sty 10, 2013 23:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Czw Sty 03, 2013 20:13   zdjęcia

_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 03, 2013 20:56   

W takich chwilach żałuję, że nie mogę przygarnąć już żadnego ogona.. Kastrat w starszym wieku i do tego z Łodzi.. Czytałam w Twoim wątku, że został sam, trzymam mocno kciuki za nowy domek :kciuki:
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Sty 03, 2013 21:09   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Jeju, szczur jak marzenie. Całkiem jak mój Fuks, który był wyjątkowym szczurem. A ja nie moge ;(

Trzymam kciuki za najlepszy domek!
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 09:31   

Dzięki za kciuki :wink:
Jakie nie mogę? Co to jest jeden szczur więcej :lol:
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 10:35   
   Zwierzątka: brak


Off-Topic:
Jeśli szczur jest tłuścioszkiem, to lepiej wyeliminować tuczące przekąski, takie jak właśnie suszone banany ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
skaktus 


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 12:23   
   Zwierzątka: Kot i szczur


Hej.

Pierwsze pytanie - czy dało by się załatwić transport z Łodzi do Opola lub okolic ? Jestem z Nysy. No chyba że szczurek nie bardzo lubi jazdę więc na taką trasę nie warto go męczyć.
_________________
NYSA / OPOLE
ILPT
 
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 12:42   

smeg dostaje je zamiast dropsów, w niewielkiej ilości i kontroluję jego wagę. To jedyny przysmak, jako karmę dostaje vl complete, natur plus warzywa ;-)

skaktus tak jak jest wyżej napisane, transport jest możliwy, ale dopiero po weryfikacji. Wiele razy wysyłałam szczury po całym kraju i zawsze udało się wszystko zorganizować. Abu dobrze znosi transport. Kilka razy w roku zabierałam go na wyjazdy po 300km w jedną stronę.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
skaktus 


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 17:29   
   Zwierzątka: Kot i szczur


Witam.

Jakiej weryfikacj potrzebujesz ? W razie potrzeby, mogę wykonać odpowiednie fotografie lub odpowiedzieć na pytania. Patrzę też na twojewymagania dotyczącze tego, aby szczuras był w większym stadzie i tutaj może to być problem, tj. posiadam tylko jednego ogona, szukam dla niego towarzysza i chciałbym pozostać przy 2. Dodatkowo mój ogon to panna, 8 miesięczna więc prawdopodobnie należało by wykastrować chłopaka. Podejrzewam że na to się nie zgodzisz, co jest zrozumiałe :)

Pozdrawiam
_________________
NYSA / OPOLE
ILPT
 
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 17:40   

skaktus, "Abu został wykastrowany z przyczyn hormonalnych." :)
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 17:56   

skaktus, osoba do której trafi Abu musi wzbudzić moje zaufanie - to miałam na myśli. Teraz na przykład interesuje mnie to dlaczego masz ośmiomiesięczną samiczkę bez towarzystwa.
Z pytań to takie podstawowe zadawane podczas adopcji

Cytat:
1. Czy masz już szczury?

2. Czy posiadasz klatkę? Podaj wymiary.

3. Do jakiego weterynarza chodzisz?

4. Czym zamierzasz karmić szczurki?

5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?

6. Czy będziesz raz na jakiś czas informował o stanie zdrowia pupilków?

7. Czy masz w domu inne zwierzęta?

8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?

9. Jak będą wyglądały wybiegi?


Te informacje możesz mi podać w wiadomości prywatnej, jeśli nie chcesz ich upubliczniać.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 22:47   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Karraska
czemu koniecznie do dużego stada? Co byłoby złe np. w połączeniu Abu z drugim kastratem (prawie w jego wieku) :drap:
W grudniu przyjechał do mnie kastrat (ma 1.8 ) i nie udaje mi się go połączyć z moim stadem samiczek. Jest dla nich za spokojny i nawet nie próbuje się bronić. Sama się zastanawiałam nad towarzystwem dla niego, ale musiałby to być też starszy szczur. Sprawa do przemyślenia :wink:
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
skaktus 


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 23:04   
   Zwierzątka: Kot i szczur


karraska napisał/a:
Teraz na przykład interesuje mnie to dlaczego masz ośmiomiesięczną samiczkę bez towarzystwa.


1. Czy masz już szczury?

Tak, 8 miesięczną Tine. Pierwsza Tina, szczurzyca została znaleziona zimą, 3 lata temu na ulicy. Zmarła w tym roku w kwietniu, po wykryciu nowotworu węzłów chłonnych. Mimo usunięcia nowotworu oraz leczenia, przeżyła po operacji 2 miesiące. Umarła nagle. Po śmierci, tydzień później adoptowałem z miasta "nową" Tinę.

2. Czy posiadasz klatkę? Podaj wymiary.

Tak, posiadam klatkę o wymiarach 60 / 50 o wysokości 40 cm.

3. Do jakiego weterynarza chodzisz?

Oddalony około 10 min pieszo, autem 3 - 4 min, uznawany za najlepszego w mieście. Posiada szpital dla zwierząt, rentgen itd.

4. Czym zamierzasz karmić szczurki?

Własnoręcznie przygotowywane posiłki (niesolone) + gotowe karmy, jednak nie z marketów

5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?

Nie.

6. Czy będziesz raz na jakiś czas informował o stanie zdrowia pupilków?

Bez problemu.

7. Czy masz w domu inne zwierzęta?

Tak, 8 miesięczną kotkę, znajdę leśną, wykastrowaną, nie ma dostępu do szczurów (pokój jest dla niej zakazany i wie o tym - rozumie).

8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?

W trakcie wyjazdów szczury są przenoszone do mieszkania siostry, która się nimi opiekuje. W roku nie zdarza się więcej niż jeden wyjazd na około 3 - 4 dni, od dwóch lat nie było przenoszenia szczurów - opiekował się nimi mój tata, miłośnik ogonów.

9. Jak będą wyglądały wybiegi?

Każdego dnia szczury mają do dyspozycji (o ile zechcą) wyjście na moje biurko oraz "szafki" w ich pobliżu wraz z zamykanym pokojem, do którego nie ma dostępu kot. Szczury zawsze są pod czyimś nadzorem, przewody z napięciem poukrywane.

Odpowiedzieć jeszcze na jakieś pytania ?
_________________
NYSA / OPOLE
ILPT
 
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 23:58   

mikanek, dla mnie młode stado to takie 1,5 roczne. Abu ostatnie kilka miesięcy spędził ze staruszkiem i zwyczajnie się z nim nudził.
Cytat:
Jest dla nich za spokojny

Właśnie dlatego chciałabym, żeby mimo wszystko to było stadko. Zawsze znajdą się szczury w różnym wieku i o różnych charakterach. Łatwiej będzie mu się zasymilować i znaleźć kompana.

skaktus, jeszcze dwa pytanka. Co masz na myśli mówiąc "karma z marketu"? Podaj proszę nazwy firm.
Skąd decyzja o adopcji szczurka, skoro "poprzednia Tina" była sama?
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 00:03   

karraska,
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13808
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 14