Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Nie Sty 27, 2013 20:03
Uciekł szczur! Lewin Brzeski
Autor Wiadomość
Katarzyna1991 


Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Nysa/Grodków
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 23:58   Uciekł szczur! Lewin Brzeski
   Zwierzątka: 3 szczury, pies, kot w głowie


24.12.2012r. w Lewinie Brzeskim między stacją pkp a ulicą kościuszki uciekł szczurek. Niestety dopiero dziś się dowiedzieliśmy. Szczurek przyjaciela, został niedawno oddany. Wiem, że szanse bliskie zeru po takim czasie i takich mrozach, ale jeśli ktokolwiek mógł go widzieć, proszę o kontakt. Nagroda za oddanie malutkiej Nutki. Niżej zdjęcie

_________________
Dlaczego barwy mojego życia tak szybko gasną? Podsycam kontrast najważniejszych kolorów. Te stare są lepsze niż jakby dobrać nowe, nawet jeśli intensywniejsze.
 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 00:06   

Katarzyna1991, może porozwieszajcie plakaty na miejscu? Ogłoszenia np. na gratce i tablicy.pl, bo tutaj pewnie niewiele osób jest z Lewina
 
     
Katarzyna1991 


Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Nysa/Grodków
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 00:34   
   Zwierzątka: 3 szczury, pies, kot w głowie


Daliśmy ogłoszenia na odsłonach gryzoniowych forów na fb, dodajemy dalej. Dowiedzieliśmy się godzinę temu. Chcemy zabrać od tego chłopaka drugą wcześniej też naszą szczurkę. Postaramy się tam pojechać, nie znamy kompletnie tego miasta... Najgorsze jest to, że Nutka nie podchodziła nigdy zbytnio do ludzi.
_________________
Dlaczego barwy mojego życia tak szybko gasną? Podsycam kontrast najważniejszych kolorów. Te stare są lepsze niż jakby dobrać nowe, nawet jeśli intensywniejsze.
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 08:28   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


szans na odnalezienie raczej nie widzę chociaż trzymam kciuki ale zastanawia mnie w jaki sposób mógł uciec szczur :shock:
 
     
SilRats 



Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 59
Skąd: Anglia
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 08:45   
   Zwierzątka: Szczurki


Przykro słyszeć coś takiego :( Też nie rozumiem jakom sposobem szczur uciekł. Miał wybieg koło drzwi wyjściowych i ktoś je otworzył?
_________________

 
 
     
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 09:30   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


Katarzyna1991, nie wiem jak ogonek mógł uciec (choć taka możliwość istnieje) :(
Ale ucieczka to jedno a kwestia rozważenia czy inne zwierzęta powinny być w tym domu to druga bardzo ważna sprawa. Jeśli opiekun nie poda sensownego wyjaśnienia dlaczego powiadomił was o "zaginięciu" szczurka dopiero tydzień po fakcie i nie poda sposobu w jaki ewentualnie zamierza zapobiec narażaniu zwierząt na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia to w mojej ocenie powinniście zabezpieczyć fizycznie także inne jego zwierzęta.
_________________

 
     
Katarzyna1991 


Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Nysa/Grodków
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 13:33   
   Zwierzątka: 3 szczury, pies, kot w głowie


Nie wiem nawet, czy wierzyć w wersję o ucieczce. Zastanawiam się, czy po prostu małej coś się nie stało, a on stworzył bajeczkę. Z byłym opiekunem szczurków mamy zamiar zabrać jego małą, ale ciągle myślę, czy nie wziąć też tego, który tam jeszcze zostanie... Z chęcią ją odda, bo mu zawadza, jego kobieta jest w ciąży i chce się ich pozbyć. Z drugiej strony za kilka miesięcy wyjeżdżam i nawet nie wiem, co potem zrobię z zabraną niedługo Placką. Wydaje mi się, że napisał to tylko dlatego, że mamy umowę adopcyjną, a napisaliśmy do niego, co u wyadoptowanych ryjków. Zdaję sobie sprawę, że Nutka prawie nie miała szansy przeżyć...
Co do sposobu rzekomej ucieczki- niósł je w klatce w reklamówce i ponoć się Nutka wygryzła jakoś i uciekła.
_________________
Dlaczego barwy mojego życia tak szybko gasną? Podsycam kontrast najważniejszych kolorów. Te stare są lepsze niż jakby dobrać nowe, nawet jeśli intensywniejsze.
 
 
     
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 14:17   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


Katarzyna1991 napisał/a:
Nie wiem nawet, czy wierzyć w wersję o ucieczce. Zastanawiam się, czy po prostu małej coś się nie stało, a on stworzył bajeczkę. Z byłym opiekunem szczurków mamy zamiar zabrać jego małą, ale ciągle myślę, czy nie wziąć też tego, który tam jeszcze zostanie... Z chęcią ją odda, bo mu zawadza, jego kobieta jest w ciąży i chce się ich pozbyć. Z drugiej strony za kilka miesięcy wyjeżdżam i nawet nie wiem, co potem zrobię z zabraną niedługo Placką. Wydaje mi się, że napisał to tylko dlatego, że mamy umowę adopcyjną, a napisaliśmy do niego, co u wyadoptowanych ryjków. Zdaję sobie sprawę, że Nutka prawie nie miała szansy przeżyć...
Co do sposobu rzekomej ucieczki- niósł je w klatce w reklamówce i ponoć się Nutka wygryzła jakoś i uciekła.


Masz rację to wszystko bajki. Myślałem że może "opiekun" gdzieś wyjechał i ktoś inny się opiekował ogonkami np.osoba która nie miała doświadczenia itd.
Jeśli możesz to zabierz wszystkie ogonki od niego a ja obiecuję że zrobimy wszystko aby znalazły sensowne miejsce do życia.
_________________

 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 14:18   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Katarzyna1991, zabierzcie jak najszybciej wszystkie szczury jakie on ma. Toż to ktoś totalnie nieodpowiedzialny :(
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Katarzyna1991 


Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Nysa/Grodków
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 17:54   
   Zwierzątka: 3 szczury, pies, kot w głowie


Postanowiliśmy zabrać oba. Może uda nam się zrobić to jeszcze dziś. Pytanie o Nutkę, rozwieszanie ogłoszeń olał mimo próśb. Ma coś przeciwko żebyśmy przyjechali do Lewina do niego, wykręca się, że późno będzie, że da nam klatkę, ale tam ma tylko małą i się nie nadaje. Mamy zamiar naciskać, jak nie pomoże to postraszymy podpisaną niedawno umową adopcyjną.
_________________
Dlaczego barwy mojego życia tak szybko gasną? Podsycam kontrast najważniejszych kolorów. Te stare są lepsze niż jakby dobrać nowe, nawet jeśli intensywniejsze.
 
 
     
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 18:17   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


Katarzyna1991 napisał/a:
Postanowiliśmy zabrać oba. Może uda nam się zrobić to jeszcze dziś. Pytanie o Nutkę, rozwieszanie ogłoszeń olał mimo próśb. Ma coś przeciwko żebyśmy przyjechali do Lewina do niego, wykręca się, że późno będzie, że da nam klatkę, ale tam ma tylko małą i się nie nadaje. Mamy zamiar naciskać, jak nie pomoże to postraszymy podpisaną niedawno umową adopcyjną.


Jeżeli tylko chce oddać szczurki to niech oddaje i tyle.
Jeśli jego pani chce oddać to idźcie tam jak ona będzie to ułatwi sprawę.
Masz adres to po prostu postaw go przed faktem. Weźcie umowę ze sobą i w razie co poproście o przyjazd policji celem spisania protokółu zajścia to będzie ważne gdyby jednak mimo umowy gość nie chciał szczurasków oddać.
_________________

 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 18:21   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Trzymam kciuki za jak najszybsze odebranie zwierzaków ;)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Katarzyna1991 


Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Nysa/Grodków
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 22:58   
   Zwierzątka: 3 szczury, pies, kot w głowie


Ryjki już u nas. Bez kłótni, bez scen. Smutno trochę, ale pocieszam przyjaciela, że choć Placka jest teraz bezpieczna.
_________________
Dlaczego barwy mojego życia tak szybko gasną? Podsycam kontrast najważniejszych kolorów. Te stare są lepsze niż jakby dobrać nowe, nawet jeśli intensywniejsze.
 
 
     
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Czw Sty 03, 2013 08:36   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


Katarzyna1991, Super że choć te ogonki bezpieczne!
Zgłoś gościa do modów aby żadne ogonki już do niego nie trafiły.Jak możesz to napisz czy ogonki są zdrowe.
Co do Nutki to nie wasza wina nigdy nie masz pewności do kogo szczurasek trafi.
_________________

 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 21:24   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Katarzyna1991, skoro szczury są już bezpieczne, to przynajmniej tyle. Na razie wątek zostawiam otwarty, może jeszcze jakimś cudem pojawią się informacje o Nutce lub ona sama.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 12