Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Pią Lut 08, 2013 17:59
kupię oswojoną samiczkę.
Autor Wiadomość
lassmichlaufen 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 19:02   kupię oswojoną samiczkę.

Witam. Postanowiłam zakupić towarzysza dla mojej samiczki, nie chcę by był to kolejny szczurek z zoologa, gdyż słyszałam i czytałam, że lepiej wziąć zwierzaka z hodowli własnej. Miałby ktoś z Was młodego szczurka samiczkę do oddania? :) Pozdrawiam.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 19:48   

lassmichlaufen, tu masz dwa mioty, w których mogą być wolne maluchy:
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13720
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13717

trzeba wypełnić ankietę hodowcy i na pewno wykazać się chęcią poszerzania swojej wiedzy o szczurach :)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
lassmichlaufen 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 21:05   

dziękuję! :)

[ Dodano: Sob Gru 29, 2012 21:13 ]
a nie miałby ktoś bliżej Rzeszowa, ewentualnie Krakowa zwierzaka do oddania? :wink:
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 22:13   

lassmichlaufen, pewnie się coś znajdzie, ale musisz systematycznie sprawdzać dział "oddam"

A jeszcze odnośnie podawanych przeze mnie linków - z Warszawy na pewno da się znaleźć transport, tylko trzeba popytać na forach :)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
lassmichlaufen 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 22:51   

przeszukuję wszystkie możliwe fora i kiepsko z okolicami Rzeszowa czy nawet Krakowa, głównie Warszawa. a nie chcę maleństwa narażać na tak długą podróż, wiem jak mój Ziem jeździ ze mną raz na jakiś czas do domu, nie jest to dla dzieciaka najlepsze. chyba zostanę skazana na kupno w zoologu. :)
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 23:11   

ja jestem ze Świnoujścia a mam szczurki np. z Warszawy, Wrocławia... transport nie jest problemem tylko czasem trzeba poszukać/poczekać, a może niedługo się trafią szczurki do oddania w Twojej okolicy? naprawdę nie warto brać z zoologa :(
_________________


 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 23:14   

lassmichlaufen, branie z zoologa to jest żadna opcja :( To po prostu dawanie pieniędzy ludziom, którzy żyją z krzywdy zwierząt :(
Jestem z Warszawy, a miałam szczury m.in. z Krakowa, więc w drugą stronę transport też nie jest żadnym problemem, wystarczy odrobinę samozaparcia i się da ;)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 08:26   
   Zwierzątka: brak


Podróże zupełnie nie przeszkadzają szczurom, jeśli są w dobrze zabezpieczonym transporterze, pod opieką odpowiedzialnej osoby, to całą drogę przesypiają ;) Ważne, żeby nie było za zimno i (jeszcze ważniejsze) za gorąco. Ja jestem z Gdańska, mam szczury z Warszawy, Krakowa, więc to naprawdę nie jest problem. Sama też jeżdżę ze swoimi ogonami np. do rodziców na Mazury. Tym bardziej, że nie trzeba samemu jechać po szczury, a może Ci je przywieźć przy okazji za darmo ktoś z forum, kto akurat jedzie na tej trasie (wątek transportowy).

Dodam jeszcze, że tzw. "hodowle domowe" to pseudohodowle i nie należy kupować zwierząt z takich miejsc. Owszem, będą pewnie bardziej zadbane i oswojone, niż szczurek z zoologa, ale osoby rozmnażające szczury w domu zazwyczaj nie znają się na ich genetyce i zasadach krzyżowania ze sobą rodziców, więc maluszki mogą być słabsze i bardziej chorowite. Oczywiście te szczurki także zasługują na dobre domy, stąd bogaty dział adopcji na forum, ale rozmnażacze nie zasługują, żeby im za to płacić ;)

Więc możesz przygarnąć szczurki za darmo od osoby prywatnej z portalu ogłoszeniowego albo z działu "Oddam" na forum. Płacić powinno się wyłącznie za szczury z rodowodem, z hodowli zrzeszonej w SHSRP. Linki do miotów z takich hodowli podała Niamey na początku tematu ;)

Przenoszę Twój temat do działu "Przyjmę", tam będzie lepiej pasował.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 27, 2013 20:09   

Aktualne?
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 17:58   

Brak odzewu. Zamykam.
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13