Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczurek jest zimny, osowiały, nie chce jeść...
Autor Wiadomość
Kayumi 



Dołączyła: 21 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 15:37   Szczurek jest zimny, osowiały, nie chce jeść...

Pół godziny temu dostrzegłam coś dziwnego w zachowaniu mojej szczurzycy - gdy otworzyłam klatkę, nie wyskoczyła jak zawsze, tylko siedziała w domku. Gdy ją wyjęłam zobaczyłam, że jest bardzo zimna i osowiała. Podsunęłam jej miseczkę ze smakołykami, ale nie chciała jeść. Teraz owinęłam ją kocem i leży mi na brzuchu. Nigdy wcześniej tak się nie zachowywała, jest bardzo ruchliwym szczurkiem. Nie wiem co się dzieje, jest niedziela, więc nie mogę jej zawieźć do weterynarza. Co mam robić?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 15:47   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Kayumi, jeśli nie masz możliwości pojechać do weterynarza, możesz dbać o to, żeby szczurek miał ciepło (uważaj, żeby go nie przegrzać!) i w zależności od innych objawów, podać wodę z miodem do picia z łyżeczki lub palca albo coś mokrego, bardzo smacznego?

Czy szczur ma problemy z oddychaniem?
Mógł skądś zlecieć?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 15:49   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kayumi, po pierwsze skąd jesteś - w niektórych miastach są weterynarze czynni całą dobę, również w weekendy.

Skoro jest chłodna to po pierwsze dogrzać - nalej w butelkę ciepłej wody (ale nie gorącej - jak dotykasz ma być Ci przyjemnie, a nie parząco), owiń w skarpetę i połóż obok szczura.
Do jedzenia możesz dać jej coś płynnego, ale to wtórne do ogrzania, więc zaraz uzupełnię post, a Ty idź i grzej ogonka..
 
     
Kayumi 



Dołączyła: 21 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 15:54   

Mieszkam w Kostrzynie nad Odrą, u mnie raczej nie ma całodobowych weterynarzy. Problem jest w tym, że nie chce pić, ale spróbuję jej podać jeszcze raz ciepłej wody. Tak, tak będę ją grzać.
Nie ma problemów z oddychaniem i raczej z niczego nie spadła.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 16:07   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Uzupełniając o jedzenie:
- tak jak radzi AD: coś mokrego zawierającego cukier - woda z miodem lub po prostu z cukrem,
- jajko na miękko
- rozwodniony sinlac lub gerberek, nutridrink (ale to jeśli masz, jeśli nie masz w domu to nie biegaj po aptekach, to nie leczy)
- jeśli masz gotowanego ziemniaka lub gotowaną marchewkę to możesz przetrzeć przez sitko na papkę, podać rozwodnione.

Jak ją ogrzejesz to możesz zrobić jej zdjęcie - może coś nam zbiorowo przyjdzie do głowy. Do poniedziałku może być trudno doczekać, jeśli nie zacznie kontrolować temperatury i jeść. Trzeba znaleźć przyczynę dlaczego tak się dzieje.
W jakim jest wieku? Chorowała na coś dotychczas?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11