Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista imion szczurów rodowodowych [SHSRP]
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 16:47   Lista imion szczurów rodowodowych [SHSRP]
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqG0sCyKQcoBdDFzYUhkRV9zNVdPZTk3Wk9XQzM1T0E

Pod powyższym linkiem znajduje się wstępna lista szczurów rodowodowych urodzonych w zarejestrowanych hodowlach SHSRP.

Lista ta jest aktualna z wątkami hodowli z działu Spis imion szczurów urodzonych w SHSRP - 05.12.2012.

Sukcesywnie będzie uzupełniana o aktualne informacje, do których wysyłania do mnie ( angelsdream@szczury.biz ) zachęcam także byłych i obecnych właścicieli szczurów (wyjątek stanowią mioty jeszcze niewpisane na listę).

Lista ta zawiera imię, przydomek szczura, jego płeć (opcjonalnie, w zależności od tego, jak hodowla prowadziła lub prowadzi swój wątek imion) oraz informację, czy dane imię jest wolne lub zajęte, ewentualnie zajęte jako zbitka, czyli wyłącznie jako autorski pomysł połączenia dwóch lub więcej wyrazów.

Zajęte są zawsze imiona szczurów aktualnie żyjących.
Opcjonalnie, na uzasadnione życzenie właściciela zajęte może być także imię szczura już nieżyjącego.

Ponieważ lista jest wciąż w fazie dopracowywania, należy ją obecnie traktować bardziej jak wskazówkę, niż oficjalne wytyczne. Ostateczna decyzja o zaakceptowaniu danego pomysłu na imię należy zawsze do hodowcy, a jeśli to konieczne, zarządu.

Plany rozwoju listy:
- uaktualnienie jej i prowadzenie jak najbardziej na bieżąco
- przygotowanie formularza zmian, który ułatwiłby nie tylko dopisywanie całych miotów, ale także wprowadzanie zmian

Mam nadzieję, że Lista się przyjmie i będzie dobrze służyła hodowcom oraz domkom.

AD


---------------------------------


Paradoks imion powtórzonych na przykładzie Fauna:



Poprzednicy Fauna z przydomkiem Anahata nie żyją, więc na liście formuła określa imię jako wolne, jeśli jednak kolejny szczur z danym imieniem żyje, imię jest automatycznie zajęte przez niego.

Jeśli na liście znajdują się szczury zmarłe o tym samym imieniu i jeden z nich ma zarezerwowane imię, oznacza to, że imię zostało zarezerwowane pośmiertnie przez właściciela - w dobrym tonie jest go nie wybierać lub najpierw poprosić o kontakt do danej osoby i powiadomić o chęci nazwania tak swojego szczura.

SHSRP nie narzuca regulaminowo wszystkich tych procedur, są one dobrowolne i wynikają z szacunku dla czyjejś wrażliwości.

Jednocześnie dla porządku przypominam, że zabronione jest nadawanie szczurowi rodowodowemu imienia innego szczura rodowodowego, jeśli starszy z nich wciąż żyje. Innymi słowy nie mogą istnieć jednocześnie dwa polskie szczury rodowodowe o identycznym imieniu (pomimo różnych przydomków!).
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pią Gru 14, 2012 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 16:55   

AngelsDream, świetny pomysł :) .

Ja tylko od siebie napiszę, że Poezja Anahata i Queen Anahata już nie żyją od dłuższego czasu.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 17:05   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Nie jest zaktualizowane odejście Xysia (jest mój post na SHSRP, jeszcze nie "przetworzony"). Powinno być też poprawione imię - Xyś miał na imię Xyś a nie Xysiu.

Jaka będzie zaleta posiadania drugiej takiej listy równolegle do ewidencji SHSRP?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 17:17   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Devona napisał/a:
Ja tylko od siebie napiszę, że Poezja Anahata i Queen Anahata już nie żyją od dłuższego czasu.


Zdaję sobie sprawę, że lista nie grzeszy aktualnością, niestety, musiałam się oprzeć na jednym kryterium, wspólnym, inaczej na liście byłby chaos - część miotów byłaby bardzo aktualna, inne wcale. Także, prócz zgłaszania poprawek tu lub do mnie, warto też pisać do macierzystych hodowli lub na forum SHSRP w dziale z imionami, żeby aktualizacje były wszędzie, nie tylko na tej liście.

Pyl napisał/a:
Jaka będzie zaleta posiadania drugiej takiej listy równolegle do ewidencji SHSRP?

Lista ułatwia nadawanie szczurowi imienia bez komplikacji, że imię jest już zajęte lub ważne dla kogoś innego. Nie umożliwia rezerwacji w przód, nie obejmuje kundelków oraz obecnie szczurów z hodowli zagranicznych, ale i tak znacząco upraszcza sprawdzenie, czy dane imię jest zajęte, wolne i np. ile razy już wystąpiło.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 17:20   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


I to nie jest druga lista równolegle do ewidencji SHSRP, to jest lista SHSRP.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 17:35   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Azazel of Anahata żył co prawda krótko ale mam go w rodowodzie brata, więc chyba na liście też powinien się pojawić? Czy źle myślę?
_________________
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 17:40   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Lavi, część miotów w ogóle jeszcze nie jest wpisana na listę.

Ale Anahatki będą dziś wieczorem aktualne, Nakasha wprowadziła w swoim wątku stosowne zmiany, ja je naniosę na listę.

XYŚ, w PKR jest XYŚ (sprawdziłam), więc korekta też się pojawi.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 17:45   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


quagmire napisał/a:
I to nie jest druga lista równolegle do ewidencji SHSRP, to jest lista SHSRP.
Czyli zastąpi istniejące listy imion utrzymywane na forum SHSRP? Mi chodzi o to, żeby nie było kilku miejsc przechowywania tej samej informacji i kilku miejsc do aktualizacji tego samego.

/Edit
AngelsDream napisał/a:
XYŚ, w PKR jest XYŚ (sprawdziłam), więc korekta też się pojawi.
Dziękuję, że Xyś nazywał się Xyś :|
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 17:52   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl, lista musi być zgodna z PKR, sprawdziłam nie Tobie na złość przecież, a dlatego, że mógł być błąd w dokumentach, a to nie jest moja prywatna lista, tylko lista SHSRP, prowadzona pod patronatem SHSRP.

Pyl napisał/a:
Czyli zastąpi istniejące listy imion utrzymywane na forum SHSRP?

Być może, jeśli się w tej roli sprawdzi.

Jeśli nie, forum i lista będą rozdzielne, ale aktualizowane jak najbardziej się da wspólnie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 18:09   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


AngelsDream, nie podejrzewam Cię o złośliwość. Trochę tylko głupio by wyszło, gdybym tuż po odejściu ogona dowiedziała się, że nie nazywał się tak jak się nazywał.
Wiem jakie imię zgłaszałam i jakie mam na rodowodzie. W inne formalizmy nie wnikam.

Dla mnie (ale to nie moja lista, więc nie jest to wiążące :P ) lista ma sens zamiast, a nie oprócz.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 18:14   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl napisał/a:
Trochę tylko głupio by wyszło, gdybym tuż po odejściu ogona dowiedziała się, że nie nazywał się tak jak się nazywał.

I właśnie dlatego sprawdziłam, żeby nie było głupio. Aż tak.

Pyl napisał/a:
lista ma sens zamiast

Tylko kompletna. I tylko pod warunkiem, że będzie zawierać także imiona szczurów zagranicznych. Inna sprawa, że istnienie tematów imion wbrew pozorom ułatwia wpisywanie danych, jedno rozwiązanie jest zapasem drugiego, gdyby któryś serwis odpoczywał w sposób niezamierzony oraz przy okazji wymusza ponowną weryfikację części danych.

Listami imion w wątkach zajmują się hodowcy.
Listą imion w pliku jak na razie zajmuję się tylko ja.
I nie do końca jestem przekonana, że udostępnienie pliku z kilkoma formułami nakładającymi się na siebie do edycji kilku osobom to na pewno dobry pomysł. Aktualizacja uproszczonej wersji listy (internetowej) to też nie do końca właściwie rozwiązanie.

[ Dodano: Pią Gru 14, 2012 19:58 ]
Cytat:
Ale Anahatki będą dziś wieczorem aktualne, Nakasha wprowadziła w swoim wątku stosowne zmiany, ja je naniosę na listę.


Wg poprawek:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqG0sCyKQcoBdDFzYUhkRV9zNVdPZTk3Wk9XQzM1T0E
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11