Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: mmarcioszka
Wto Sie 18, 2015 00:51
[Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców
Autor Wiadomość
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 12:43   [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


1. Ilość szczurów do oddania: 10
2. Płeć szczurów: 7 dziewczynek, 3 chłopców (to wstępne ustalenia, nie mam jeszcze stuprocentowej pewności)
3. Wiek szczurów: urodzone 1 grudnia 2012
4. Miasto: Łódź, Lublin, Warszawa - plus ewentualnie miasta na trasie pociągu/busa - Radom, Puławy, Skierniewice itd.
5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: j.w.
6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: -
7. Charakter, usposobienie szczurów: to się okaże z czasem...
8. Stosunek szczurów do człowieka: socjalizowane od pierwszych dni życia, więc liczę na to, że całkiem pozytywny ;)
9. Stosunek do innych szczurów: ...
10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: -
11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: matka została porzucona pod lecznicą razem z dwoma samcami w tym samym wieku (prawdopodobnie braćmi - to oni są podejrzani o ojcostwo), więc do ciąży musiało dość z powodu głupoty poprzedniego opiekuna
12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: -
13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: -
14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: preferuję oddawanie malców przynajmniej w dwupaku (oczywiście tej samej płci)
15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: wysokie i rozliczne, ale dość standardowe - m.in. zależy mi, żeby to była osoba dorosła, niezależna finansowo (żeby kiedyś w przyszłości mogła zapewnić szczurom odpowiednią opiekę weterynaryjną), najlepiej doświadczona w opiece nad szczurami i mająca dostęp do znającego się na gryzoniach weterynarza; maluchy muszą też mieć codzienną możliwość biegania poza klatką (nie tylko siedzenia na rękach - samodzielnej eksploracji!)
16. Zdjęcia szczurów: niżej...
17. Kontakt: zainteresowanych proszę o udzielanie się w tym wątku, pisanie na PW, maila (naturalbornleniwiec@gmail.com) lub odezwanie się na gg (3805928)
18. Kilka słów o szczurze: dobra, to jedziemy...

Historia to jakich wiele. Jakiś palant zostawił pod drzwiami lecznicy, na zimnie, małą klateczkę z trójką młodych szczurów. Ogonki miały może 3 miesiące, były dobrze utrzymane, ale miały koszmarnego świerzbowca na uszkach (z którym uporaliśmy się natychmiast za pomocą jednej dawki selamektyny). Dwóch chłopców szybko znalazło nowy dom, ich siostra na wszelki wypadek została dłużej.

I rzeczywiście - jak można było podejrzewać, mała była w ciąży. 1 grudnia urodziła 10 żywych, zdrowych maluchów. Mimo młodego wieku doskonale się nimi opiekuje, dzieciaki są dobrze odżywione, silne, aktywne i rosną jak na drożdżach. :)

Dzisiaj dzieciaki kończą 9 dni. Już całkiem duże są i nawet trochę przypominają szczury. Ich biedna matka ledwo żyje - jak akurat nie karmi, leży rozpłaszczona jak naleśnik i próbuje złapać trochę wytchnienia. Ale żarłoczne włochate pijawki pełzają już całkiem sprawnie i to ostatnie chwile, kiedy młoda mama może po prostu uciec w drugi kąt klatki...

[url=/photo/my-images/211/img3390s.jpg/][/url] [url=/photo/my-images/842/img3391am.jpg/][/url] [url=/photo/my-images/577/img3389eq.jpg/][/url]

Wczoraj pierwszy raz starałam się określić płeć maluchów i choć nie mam pewności, czy nie popełniłam gdzieś błędu (wierciły się strasznie, a ja bardzo się spieszyłam, żeby nie denerwować matki), to wyszło mi, że mamy 7 dziewczynek i 3 chłopców. Oto cała banda:

[URL=/photo/my-images/255/img3480yb.jpg/][/URL] [URL=/photo/my-images/10/img3482km.jpg/][/URL]

I zdjęcia indywidualne:

dziewczynka - czarna z jasną 1/3 ogonka
[url=/photo/my-images/845/img3491e.jpg/][/url]

dziewczynka - czarna z jasną samą końcówką ogonka (wierzcie na słowo)
[url=/photo/my-images/839/img3488x.jpg/][/url]

dziewczynka - czarna kapturka
[url=/photo/my-images/837/img3489v.jpg/][/url]

dziewczynka - agutka (a w każdym razie przypuszczam, że aguti z tego prześlicznego kawowego brązu wyrośnie)
[url=/photo/my-images/838/img3493v.jpg/][/url]

dziewczynka - aguti kapturek
[url=/photo/my-images/706/img3487ht.jpg/][/url]

dziewczynka - aguti husky (nasza mała niespodzianka ;) )
[url=/photo/my-images/203/img3490p.jpg/][/url]

dziewczynka - beżowa husky (cudna jasnooka rodzyneczka :D )
[url=/photo/my-images/827/img3492vi.jpg/][/url]

chłopak - czarny krecik z jasną połówką ogonka
[url=/photo/my-images/18/img3484vg.jpg/][/url]

chłopak - szary husky
[url=/photo/my-images/841/img3483x.jpg/][/url]

chłopak - kapturek aguti
[url=/photo/my-images/855/img3486o.jpg/][/url]

Za jakość części fotek przepraszam - jak wspominałam, spieszyłam się. :)

O ojcostwo podejrzewanych jest dwóch czarnych samców, z których jeden był dumbolem. Jest więc szansa, że część dzieci także będzie dumbo. Tego jednak jeszcze nie oceniłam, a możliwe, że dumbo nie będzie ani jeden - proszę więc na to się nie nakręcać. ;)

Wszystkie dzieciaki czekają na nowych opiekunów. Gotowe do oddania będą w pierwszy weekend stycznia, skończą wtedy 5 tygodni. Z każdym zainteresowanym adopcją będę chciała porozmawiać i dopiero po rozmowie zdecyduję, do kogo ogonki trafią (kolejność zgłoszeń nie gra więc roli - do czasu ostatecznej rezerwacji). Zależy mi, żeby szczurki trafiły pod opiekę osoby doświadczonej, dorosłej, będącej w stanie zapewnić maluchom miłość, dużo wolności i (kiedyś w przyszłości) właściwą opiekę weterynaryjną. Najchętniej będę oddawać malce parami, w dwupaku - rodzeństwo najszczęśliwsze jest razem i łatwiej adaptuje się do nowego stada. :) Oczekuję też podpisania standardowej umowy adopcyjnej (będę więc prosiła o skan/zdjęcie dowodu tożsamości oraz wysłanie mi pocztą podpisanej umowy).

Zapraszam do śledzenia naszego wątku - świeże niusy i nowe fotki już niebawem. :D
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 13