Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a wyjazd za granicę
Autor Wiadomość
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 13:01   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Pokrzywa09, podróż jak podróż, ale przede wszystkim rozważ, czy w miejscu, do którego jedziesz, będziesz w stanie zapewnić szczurowi opiekę medyczną itd. Czasami lepszym rozwiązaniem jest zostawienie szczura na DT, jeśli obawiasz się, że mama sobie nie poradzi z opieką. W okresie wakacyjnym to może być problem, oczywiście, ale nie wszyscy jeżdżą na urlopy latem.
Na przepisach się nie znam, najrozsądniej byłoby się skontaktować ze stosownym urzędem.
_________________
think big, start small
 
     
Pokrzywa09 



Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 136
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 13:16   
   Zwierzątka: szczurka Kiki oraz Mimi, żółw Franek


Martini, nie co do mamy obaw nie mam tylko jakoś tak wiesz po prostu to ja bede cierpieć przez rozłąke :P
_________________
Traktuj zwierzęta tak, jak chcesz aby traktowano ciebie.

Ze mną: Kiki, Mimi, Devi, Lucky
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 13:23   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Pokrzywa09, no wiem, wiem:(
_________________
think big, start small
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 13:41   
   Zwierzątka: brak


Twoja szczurka cierpi cały czas przez brak szczurzej koleżanki. Dwa szczury dużo łatwiej jest zostawić na kilka dni w domu, zapewniając tylko dostawy świeżej wody i karmy, bo nie odbija się to tak bardzo na ich psychice. Myślałaś o przygarnięciu drugiej? Może uda się to załatwić jeszcze przed wyjazdem?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pokrzywa09 



Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 136
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 13:51   
   Zwierzątka: szczurka Kiki oraz Mimi, żółw Franek


smeg, myślę cały czas lecz ciężko to idzie bo mama mówi nie :/ naprawdę staram się jak mogę i mam nadzieje że się uda :(
_________________
Traktuj zwierzęta tak, jak chcesz aby traktowano ciebie.

Ze mną: Kiki, Mimi, Devi, Lucky
 
     
yokoona 


Dołączyła: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 15:21   

Pokrzywa09 kilka postów wcześniej ktoś podał link do strony, gdzie były informacje odnośnie wwozu zwierząt do Szwajcarii. Teoretycznie jeśli chodzi o gryzonie to nie obowiązują żadne restrykcje, ale w praktyce nie wiem jak to jest. Sama miałam przywieźć sobie szczurki do Szwajcarii, jednak zrezygnowałam, bo trudno przewidzieć jak celnicy zareagują, a nie chciałam mieć kłopotów. No i druga sprawa jest z opieką weterynaryjną. Ja w moim mieście nie zlokalizowałam jeszcze weterynarza.
 
     
Pokrzywa09 



Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 136
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 15:23   
   Zwierzątka: szczurka Kiki oraz Mimi, żółw Franek


yokoona, a tak z ciekawości gdzie funkcjonujesz w Szwajcarii ? w jakim mieście znaczy się :P
_________________
Traktuj zwierzęta tak, jak chcesz aby traktowano ciebie.

Ze mną: Kiki, Mimi, Devi, Lucky
 
     
yokoona 


Dołączyła: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 15:53   

Pokrzywa09, mieszkam w Arbon, kanton Thurgau. A ty? :)
 
     
Pokrzywa09 



Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 136
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 16:28   
   Zwierzątka: szczurka Kiki oraz Mimi, żółw Franek


yokoona, ja tam nie mieszkam na razie :P mój tato pracuje tam juz dość długo i jedziemy do nieggo na wakacje a byc może juz za rok/dwa będziemy tam na stałe :D mój tata mnieszka w baden to bodajże kanton argau ale nie jestem pewna

[ Dodano: Czw Lip 12, 2012 20:40 ]
Dziewczyny sa ze mną w Szwajcarii :D Przez granice przejeżdżaliśmy ale nie było nikogo na bramce bo była godzina 5 nad ranem. W każdym bądź razie przed wyjazdem dzwoniłam do ambasady polskiej w Niemczech i Szwajcarii powiedziano mi że nie muszę mieć ze sobą żadnych papierów jeżeli przewożę tylko 2 sztuki bo to są jakieś tam przepisy do 5 sztuk. Natomiast zraziłam się strasznie dzwoniąc do wojewódzkiego inspektoratu weterynaryjnego w Polsce. Mężczyzna który odebrał telefon wyśmiał mnie jak powiedziałam mu jakie zwierzęta chcę ze sobą zabrać, stwierdził że jak mnie zatrzymają i nie będą chcieli przepuścić to mam je wrzucić do najbliższej studzienki w końcu to kanałowce :evil: Beznadziejny, zakompleksiony cham. Po za tym dziewczyny podróż zniosły dosyć dobrze, kiki jak to kiki bała się a mimi nie przejęła się podróżą w ogóle i męczyła kiki, jadła i spała :D
_________________
Traktuj zwierzęta tak, jak chcesz aby traktowano ciebie.

Ze mną: Kiki, Mimi, Devi, Lucky
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 14:09   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Prawdopodobnie za pół roku wybywam z kraju.
Moje baby będą wtedy w różnym wieku, najmłodsze będą miały ok 15-16 miesięcy. Rozważam przede wszystkim UK i Niemcy.
Nie ma jakichś większych problemów z wywozem gryzoni do tych krajów?
Z jednej strony najstarsze baby będą już wtedy miały koło 2lat i taka podróż to na pewno stres, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie je oddać tylko z tego powodu :? Teoretycznie mogłabym je zostawić w domu z mamą, ale i tak wiele zostawie jej na głowie. Zbyt wiele, żeby jeszcze szczury do tego dokładać.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 15:40   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


Ninek, nie wiem jak z UK, ale z wjazdem do Niemiec nie ma problemu najmniejszego, nie wymagają nawet aktualnych badań wet. w kwestii szczurów.
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 15:49   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Do Niemiec nawet nielegalnie przemycić by sie dało :lol:

Ale zastanawiam sie co z UK. Tzn nawet nie z pozwoleniami bo wyczytałam, że nic nie trzeba, ale z samym transportem. Ja bym chciała lecieć, bo mam chorobe lokomocyjną i przez te pare godzin na statku bym chyba umarła :-P ale z kolei nie wiem jak szczury reagują na samolot.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 18:40   

Ninek, do samolotu szczurów niestety nie wniesiesz, już była kiedyś o tym dyskusja.

EDIT: A w zasadzie powinnam napisać inaczej - nikt nie znalazł linii, które się na to zgadzają, nikt nie powiedział "leciałem ze szczurami" ;)
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 18:54   

a któreś ze skandynawskich linii nie pozwalają przewozić? Finnair może?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 19:22   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Kasik, znajoma leciała ze świnką morską, więc myśle, że znalezienie linii, które by przewiozły szczura też jest możliwe.

Poza tym nie pytam o to, czy sie da, tylko czy ktoś ma pojęcie jak szczur znosi takie warunki.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11