Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy profilaktycznie iść do weterynarza?
Autor Wiadomość
ap72 


Dołączyła: 29 Paź 2012
Posty: 5
  Wysłany: Śro Lis 21, 2012 19:00   Czy profilaktycznie iść do weterynarza?
   Zwierzątka: szczurek


Witam mam samczyka od miesiąca , wszystko jest ok . Nie wiem , proszę o poradę czy powinnam sie udać do lekarza żeby go obejrzał czy jest to niepotrzebne? Czy szczurkom obcina się pazurki jeżeli tak to czy u lekarza.Czy szczurki sie szczepi na coś? Czy trzeba profilaktycznie podawać mu jakieś witaminy.Podaję pokarm suchy z Vitakraftu niby jakiś dobry ze wszystkimi witaminami wiec nie chciałabym przesadzić.Pozdrawiam Aga
Aha i jeszcze mój szczurek bardzo lubi żeby go zaczepiać ręką i wtedy on na nia napada i podgryzuje.Ale nie sa to jakies konkretne ugryzienia tylko łapanie leciutko zębami tak jak to robia szczeniaki.Czy tak można się z nim bawić jak chce czy to go przyzwyczai do gryzienia mocniejszego w przyszłości?
_________________
Agusia
Ostatnio zmieniony przez smeg Czw Lis 22, 2012 09:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 21, 2012 19:09   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


ap72, na forum są odpowiedzi na Twoje pytania, ale po kolei:

- szczury są stadne i nie trzyma się ich pojedynczo, jest o tym wszędzie na forum, nawet w regulaminie, więc Twój szczur powinien dostać kolegę - z adopcji lub z zarejestrowanej hodowli;

- szczurom można obcinać pazury, ale większość osób robi to w domu, nie jest to specjalnie trudna czynność, należy zwrócić uwagę na to, by pazur nie został obcięty za wysoko i pod złym kątem - jeśli nie jesteś pewna, jak to wykonać, a szczur ma długie pazury, można to zrobić u weterynarza;

- witaminy można podawać, ale nie trzeba koniecznie, jeśli nie ma takiego wskazania;

- trudno przewidzieć, jak szczur będzie się zachowywał w przyszłości, u stabilnego osobnika (z dobrej linii) nawet bardziej zaawansowana zabawa w berka i podgryzanie nie powinna prowadzić do agresji, ale u szczurka, zwłaszcza trzymanego samotnie, w toku dojrzewania może powodować problemy, nie musi;

A bardziej do tematu - profilaktyczne wizyty u weterynarza, gdy ze szczurem nic się nie dzieje, zazwyczaj nie są wskazane, póki szczur nie przekroczy dwóch lat, a nawet wtedy trzeba je indywidualnie rozważyć.

Dodam także, że sens ma chodzenie właściwie jedynie do specjalisty od gryzoni.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.41 sekundy. Zapytań do SQL: 12