Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ospanie, osowiałość zaburzenia w równowadze i zataczanie się
Autor Wiadomość
1Netka1 


Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 20:50   Ospanie, osowiałość zaburzenia w równowadze i zataczanie się
   Zwierzątka: Kamis, Chili, Peper, Szafran, Czoko


Od razu przeproszę że osobny temat napisałam ale nie wiem pod co to podpiąć.
Sytuacja wygląda w ten sposób. Mój Alucard ma rok i około 1-2 miesięcy. 10 min temu zauważyłam że ma problemy z zachowaniem równowagi , zatacza się a wchodząc do mnie na rękę lub gdzie indziej wyżej nie może się utrzymać. Nic go nie boli a raczej nie wygląda ani się tak nie zachowuję. Ma też tak jak by problemy z widzeniem ( co prawda to albinosek z czerwonymi [różowymi] oczkami). Martwię się bo jeszcze z 30 min temu wszystko było okej.
Jeszcze bardziej się martwię ponieważ podobne objawy miał Blue [*] który dodatkowo odczuwał ból i po długim leczeniu zmarł w wieku 5-6 miesięcy.
Tak są to szczurki z sklepu zoologicznego . ( hodowca przyznał że to bracia byli z chowu wsownego ale nie chciał mi zdradzić żądnych informacji na temat zdrowia pozostałych osobników)

Jeśli ktoś się już kiedyś z czymś takim spotkał proszę poradźcie co się może dziać. Mam nadzieję że się to nie powtórzy ale nie mogę być pewna pamiętając jego brata .

P.S
Jeżeli jego stan się jutro poprawi w czasie wybiegu dam znać od razu mam nadzieję żę taka poprawa nastąpi.
_________________
Blue [*] 28.01.2012 i jego brat Allucard [*] 14.03.2013. Bratek [*] 10.01.2014 i jego brat Karino [*] 31.01.2014
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 21:18   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


1Netka1, wizyta u weterynarza, szybko!, bo:

- to mogą być objawy od zapalenia mózgu lub ucha
- od problemów z wątrobą
- od guza przysadki
- od zaburzeń poziomu cukru

I raczej same nie przejdą.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
1Netka1 


Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 11:04   
   Zwierzątka: Kamis, Chili, Peper, Szafran, Czoko


Jeszcze nie bylam u wea jade w piatek ale wczoraj tak 2 godziny po moim wpisie przeszlo mu . Moze wina lezy po goszkiej czekoladzie bo mi zlizal odrobine z palcow. Czy wtedy moze to oznaczac ze ma cukrzyce ?
Narazie wszystko jest ok. Chodzi normalnie nawet sie wspina namnie (oczywiscie drapiac mnie przy tym) i oczywiscie zaczyna znow chomikowac jedzenie ( kalafiora surowego)
_________________
Blue [*] 28.01.2012 i jego brat Allucard [*] 14.03.2013. Bratek [*] 10.01.2014 i jego brat Karino [*] 31.01.2014
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 11:05   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


1Netka1, przy takich objawach, nawet jeśli przeszły, nie wolno tyle dni czekać!
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 11:06   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


1Netka1, jeśli szczur obecnie czuje się dobrze, to faktycznie może wskazywać na problemy z poziomem cukru, ale nadal nie tylko i bez dobrej diagnostyki nie ustalisz, czy coś mu zagraża.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
1Netka1 


Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 11:14   
   Zwierzątka: Kamis, Chili, Peper, Szafran, Czoko


Wiem ze nie powinno sie tyle czekac ale nie mam mozliwosci wczesniej pojechac . No coz nadal jest lekko ospaly ale cala reszta ustapila. Odrazu zabiore w piatek bratka bo lecze mu ropniaka na brzuchu . A narazie allucard nie bedzie dostawac owocow sokow owocowych itp. Wole noe ryzykowac
_________________
Blue [*] 28.01.2012 i jego brat Allucard [*] 14.03.2013. Bratek [*] 10.01.2014 i jego brat Karino [*] 31.01.2014
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11