Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: H.
Sob Maj 14, 2011 13:56
Szczur odtrącony przez stado
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 20:46   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


waste, na szybko mogę podrzucić ten poradnik - ale też nie jest aktualny (brak info o cudownym działaniu duny ;) ) i nie jest "autoryzowany" przez forum, ale może coś znajdziesz.

AngelsDream, :serducho:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 20:59   
   Zwierzątka: brak


Pyl, dzięki za link, nie widziałam wcześniej tego poradnika :) Nie wspomina on jednak o tym, że niekrwawe walki są niegroźne, w przypadku bójki od razu zaleca rozdzielenie szczurów.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 21:08   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


smeg, bo niektórym szczury widać się nie gryzą :P O ile wiem nie ma planów aktualizacji (Ogonek ma teraz ważniejsze rzeczy na głowie), ale jak będzie okazja i będzie nowsza wersja to dam znać.
 
     
waste
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 21, 2012 21:14   

Dzięki, poczytam. Stosunki Kuro-Plamka się polepszyły, ale dam im jeszcze kilka dni zanim podejmiemy dalsze próby. Widzę, że ze szczurami nic na szybko.

[ Dodano: Wto Sie 28, 2012 21:42 ]
Koniec historii jest niestety smutny. W ciągu kilku dni Plamka bardzo wychudła i zaczęła z trudem oddychać, po kilku dniach oddech stał się świszczący. Zrobiliśmy badania i prześwietlenie, które wykazało guz z nieodwracalnymi zmianami w płucach. Początkowe przeziębienie przyspieszyło rozwój choroby, z której szczurka niestety nigdy do końca nie wyszła. Ostatecznie po konsultacji z lekarzem zdecydowaliśmy się z żoną uśpić zwierzaczka. Głaskaliśmy Plamkę do ostatniej minuty. Bardzo przykra sprawa.

Wygląda na to, że stado instynktownie odrzuciło nieodwracalnie chorą. Natura jest niestety brutalna. Widać to bardzo dobrze na przykładzie Kuro, która po kilkudniowej nieobecności (podobnie jak wcześniej Plamka) została obwąchana i błyskawicznie przyjęta na powrót do stada.
 
     
nowokaina 


Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 111
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 23:29   Szczur-ofiara

Mam taki problem: do tej pory moje stado było dość zgrane, jednak to się zmieniło po przyjeździe nowych samców. Jako, że "podstawowy skład" zawierał w sobie dwóch staruszków, jednego malucha i Lokiego - bardzo spokojnego szczurka, a "nowi" to wielkie, potężne samcole w sile wieku, hierarchia szybko się odwróciła i "nowi" zaczęli dominować. I generalnie ze starym alfą nie ma problemu, kłopot w tym, że "nowi" strasznie dokuczają Lokiemu, który w stadzie jest na samym dole hierarchii - podgryzają go, ganiają... Bardzo wyraźnie nie są zwykłe bójki o dominacje (Loki daje się zdominować w zasadzie każdemu innemu szczurowi i niemalże się nie broni), raczej jednostronne znęcanie się... Co robić w takiej sytuacji? Standardowe metody łączenia zawiodły - "nowi" jakby już zakodowali sobie, że Lokiego można bezkarnie dręczyć i nic sobie z nich nie robią...
 
     
Agniesha 



Dołączyła: 06 Maj 2012
Posty: 285
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:52   
   Zwierzątka: Pies, kot


Może dobrze byłoby go odseparować od nowych? i ewentualnie obrać mu jakiegoś kolegę?
_________________
Freddie i Pixel: http://forum.szczury.biz/...p=755221#755221 :)




moja twórczość fotograficzna: https://www.facebook.com/...229686137053645 like it?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 10:44   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nowokaina, a większa klatka i podawanie jedzenia z dużym zapasem?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
nowokaina 


Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 111
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 12:03   

Agniesha, kolejna klatka nie wchodzi w grę - po prostu nie mam na nią miejsca.

AngelsDream, generalnie jedzenie mają zawsze, podaję im z zapasem dwa razy dziennie. Klatka jest niemalże 10-szczurowa, nowa... Od wczoraj jest spokój, może się dogadają...
_________________
-
brak kontaktu od 12 września - wyjeżdzam
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 13:25   

Może właśnie lepiej przeczekać, niż rozdzielać, zwłaszcza jeśli to jest tylko dręczenie, a nie poważne uszkadzanie ciała.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 15, 2012 15:36   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Tematy opisujące różne przypadki odrzucenia przez stado słabszych (psychicznie lub fizycznie) szczurów zostały scalone w jeden w związku z porządkowaniem całego działu.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 12