Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Strach, strachliwość, panika oraz lęki
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 10:51   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


calluna napisał/a:
1) nie chce jeść. z miski nic nie ubywa, pokarm dostałam ten sam, który jadała wcześniej. nie je i już.

To może wynikać ze strachu i stresu.

calluna napisał/a:
2) bardzo dużo pije.

To także, ale może być również objawem chorobowym.

calluna napisał/a:
3) niesamowicie się boi, ucieka przerażona jak tylko usłyszy jakiś dziwny dźwięk.

To wymaga spokojnego, cierpliwego oswajania szczury z dźwiękami, od najcichszych po głośniejsze.

calluna napisał/a:
4) kiedy chcę ją wyjąć z klatki, bardzo długo, czasem nawet do 15 minut czekam aż z dłonią przy drzwiczkach aż panienka wejdzie wszystkimi łapkami, i w miarę pewnie się poczuje

Z czasem zajmie jej to mniej czasu, ale równie dobrze całe życie może być nieśmiałym ogonkiem.

calluna napisał/a:
5) i przykry problem. sika. nie samo sikanie jest problemem, ale to jak to robi. inne szczurzyce, kiedy widzą że się zbliżam żeby je zabrać siusiają sobie spokojnie w klatce. panienka biega po po moim łóżku, laptopie, i po mnie, co chwilę zostawiając plamki moczu. jest jakiś sposób żeby ją tego oduczyć? co mogę zrobić?

O ile posikiwanie nie jest związane z infekcją pęcherza/nerek, co pomoże ustalić weterynarz (polecani na forum), to jest to po prostu znaczenie terenu, zupełnie dla szczurów normalne.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 11:44   Re: cześć
   Zwierzątka: brak


calluna napisał/a:
4) kiedy chcę ją wyjąć z klatki, bardzo długo, czasem nawet do 15 minut czekam aż z dłonią przy drzwiczkach aż panienka wejdzie wszystkimi łapkami, i w miarę pewnie się poczuje

To i tak dobrze, że w ogóle wchodzi na dłoń wszystkimi łapkami ;) Nieoswojone szczury często w ogóle nie chcą podchodzić do ręki. Pracuj z nią nadal, oswajaj cierpliwie, powinna zrobić postępy :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
calluna 
daleko jeszcze?


Dołączyła: 24 Wrz 2012
Posty: 21
Skąd: szczecin
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 14:15   
   Zwierzątka: srebrne ogoniaste miziadełko


tak więc i tak czeka nas wizyta u weta.
to nie jest tak ze ona nic nie chce jeść, je tylko z ręki albo kradnie z talerza. a z miski ani ciut ciut.
 
     
Dominika1989 


Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 21:56   Prosze o pomoc
   Zwierzątka: szczurka


Witam
Jakies 2 tygodnie temu kupilam z domowej hodowli szczurke dumbo blue cudowna kochana itp. zaczelismy razem z chlopakiem ją powoli spokojnie oswajac mówic,dotykac , wkladac palec, reke wychodzila do nas przytulala sie spala z nami, nosilam ja w kapturze, lizala mnie po rece wszystko bylo w porządku nawet buzi mi dawala a tu od 3 dni wieczorem wpada w jakis chwilowy szal rzuca sie ,gryzie co popadnie, skacze jak kangur na tylnich łapkach a dzis to nawet odbijała sie od klatki w ta i z powrotem jak by byla chora psychicznie a po szale zastyga w bez ruchu i ciezko oddycha a nawet nasiusiała pod siebie .Prosze o pomoc bo kocham Ją i nie mam zamiaru jej usypiac chce jej pomuc a sama zaczynam sie tego bac
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 22:02   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Dominika1989, przede wszystkim adoptuj jej drugą koleżankę, bo szczurki są stadne.
Niech ktoś się wypowie kto bardziej sie zna, ale gdzieś czytałam, że podobne objawy daje padaczka.
_________________
Moje ogony
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 22:14   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


a ja po takim opisie to nie jestem w stanie zróżnicować czy to zabawa+ruja czy objaw chorobowy. sugerowałabym to nagrać?
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Dominika1989 


Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 23:14   
   Zwierzątka: szczurka


Niestety ciezko jest to nagrac bo jest to takie nagle jak naprzyklad bawilam sie ze mna bylo wszystko w porzadku i nagle zaczęła skakac grysc drapac rzucać sie na plecy....dzisiejszy atak byl najgorszy bo lezy juz z 30 min i prawie sie nie rusza chyba ze glowa w lewo i prawo nie zwraca na moje wołanie uwagi. Ruja?nie wyglada mi na to bo ona ma niespelne 6tygodni bardziej jak jakis atak psyhiki
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 23:21   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Dominika1989, to niestety wygląda na padaczkę, a już na pewno objaw chorobowy. tak czy inaczej my nie pomożemy - czas na wizytę u weta. :(
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 23:23   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Off-Topic:
Dominika1989 napisał/a:
bo ona ma niespelne 6tygodni

Dziewczynki ruję już mogą mieć w 4 tygodniu :]
_________________
Moje ogony
 
 
     
Dominika1989 


Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 23:26   
   Zwierzątka: szczurka


Ale to sa codziennie szały napaści wieczorami i niech pani mi uwierzy ze to nie ruja bo ona caly czas lezy i sie nie porusza nie spi ma wielkie oczyska:(

[ Dodano: Sro Paź 31, 2012 23:28 ]
A jesli jest to padaczka to co? albo jakas choroba psychiczna ?toco wtedy taki weterynarz pomoze?
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 23:28   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Dominika1989, wiem, ja nie sugeruję, że to ruja ;)
Ja słyszałam o podobnych atakach, gdy szczur miał padaczkę.
Tak czy inaczej , jak Susu powiedziała, czas na wizytę u dobrego szczurzego weta. Sama nic nie zrobisz, my raczej też nic nie poradzimy.
_________________
Moje ogony
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 23:29   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Dominika1989, trzeba diagnozować i leczyć.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Dominika1989 


Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 23:31   
   Zwierzątka: szczurka


A znajcie moze jakiegos dobrego szczurzego weterynarza w krakowie?bo dostalam namiary ale ponoc bardzo drogo sobie liczy za wszystko...
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 23:32   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1272

W tym temacie możesz poszukać.
Ktoś z Krakowa by musiał Ci poradzić.
_________________
Moje ogony
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 23:32   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Dominika1989, w Krakowie macie dr Lewandowską, chyba lepszego specjalisty tam nie ma z tego co słyszałam.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 11