Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Stewia, ksylitol i podobne - bezpieczne?
Autor Wiadomość
najeli 
Czerwony Kapturek



Dołączyła: 14 Paź 2010
Posty: 373
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 16:32   Stewia, ksylitol i podobne - bezpieczne?

mam problem ;)

sama odżywiam się trochę inaczej niż przeciętni śmiertelnicy (dieta niskowęglowodanowa) i się dzisiaj zaczęłam zastanawiać na ile mogę się dzielić moim jedzeniem ze szczurami.

upiekłam dzisiaj muffinki. nie ma w nich na przykład w ogóle cukru - za to jest stewia, taki naturalny słodzik. gdyby nie on, byłyby dla szczurasów idealne, składają się głównie z mielonych migdałów i dyni. no i właśnie... nie mogę znaleźć żadnych wiarygodnych informacji na ile mogę to dawać szczurkom... szukając czegoś w necie znajduję tylko informacje o różnych eksperymentach (np. badano na szczurach wpływ ksylitolu na osteoporozę)... no i niby im te szczury od tego nie pozdychały, a wręcz przeciwnie. ale z drugiej na przykład psom i kotom nie wolno tego dawać.

no i właśnie.... może ktoś jest równie nienormalny co ja i ma ten temat zgłębiony? ;)
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Gru 05, 2012 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:50   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
najeli napisał/a:
sama odżywiam się trochę inaczej niż przeciętni śmiertelnicy (dieta niskowęglowodanowa)
A weź napisz o tym w temacie diet, pliz ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 00:42   
   Zwierzątka: Szczury


Stewia w małych ilościach teoretycznie nie powinna zaszkodzić.
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
najeli 
Czerwony Kapturek



Dołączyła: 14 Paź 2010
Posty: 373
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Paź 22, 2012 22:21   

a ja pozwolę sobie odświeżyć mój temat spzed miliona lat... może coś się posunęło w temacie? ktoś coś wie więcej? np. dowiedziałam sie, że ksylitolu nie wolno dawać psom, bo dostają niedrożności jelit. więc szczurom profilaktycznie nie daję. szkoda mi tylko na nie patrzeć, jak jem ciasto, a one wiszą na klatce i nawet okruszka ani wydłubanego owocka z ciast im nie mogę dać...
_________________
Ze mną: Ethlin Zirrael Rattery, Iskra Zirrael Rattery
Za TM: Furia, Brawurka, Eklerka, Umbra i Ultramaryna of Anahata, Bójka, Chewbacca WWW, Gafa SunRat's
Nasz temat!
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 24, 2012 10:14   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


najeli, to daj im w tym czasie kawałek jabłka czy ich smakołyk. Będzie zdrowiej a szczurom różnicy nie robi co dostaną...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12