Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Śro Paź 22, 2014 15:09
Kopiowanie postów
Autor Wiadomość
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Wto Paź 23, 2012 14:22   Kopiowanie postów
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


Nie wiem czy to dobre miejsce ale mam pytanie.
Czy zgodne z ochroną praw autorskich jest wycinanie postów bez zgody autora i zamieszczanie ich w innych publicznych miejscach niż to forum?
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 23, 2012 18:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


PACZEK, wydaje mi się, że tak, ale głowy nie dam.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 24, 2012 00:21   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


PACZEK, po pierwsze nie wiem, czy posty są chronione prawem autorskim. Podstawą do tego, aby coś zostało uznane za utwór, musi mieć charakter utworu. Wyrażenie swojej opinii nie jest twórcze i nie jest utworem, chyba ze nadasz temu jakąś szczególną formę artystyczną - czyli napiszesz wierszyk, w którym uzasadnisz, dlaczego ktoś jest głupi albo napiszesz esej. I to już będzie utwór.
Nie jestem pewna w związku z tym, jak się ma do tego cytowanie w innych miejscach niż forum. Wydaje mi się, że zamieszczając post na publicznym forum liczysz się z tym, ze Twoja wypowiedź może zostać zacytowana gdzie indziej. Prawo autorskie zresztą nie istnieje po to, aby zabraniać cytowania wypowiedzi - owszem, można to robić, pod określonymi warunkami. Tak w mega skrócie i z tego, co pamiętam ze szkolenia.
_________________
think big, start small
 
     
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Śro Paź 24, 2012 07:49   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


Martini napisał/a:
PACZEK, po pierwsze nie wiem, czy posty są chronione prawem autorskim. Podstawą do tego, aby coś zostało uznane za utwór, musi mieć charakter utworu. Wyrażenie swojej opinii nie jest twórcze i nie jest utworem, chyba ze nadasz temu jakąś szczególną formę artystyczną - czyli napiszesz wierszyk, w którym uzasadnisz, dlaczego ktoś jest głupi albo napiszesz esej. I to już będzie utwór.
Nie jestem pewna w związku z tym, jak się ma do tego cytowanie w innych miejscach niż forum. Wydaje mi się, że zamieszczając post na publicznym forum liczysz się z tym, ze Twoja wypowiedź może zostać zacytowana gdzie indziej. Prawo autorskie zresztą nie istnieje po to, aby zabraniać cytowania wypowiedzi - owszem, można to robić, pod określonymi warunkami. Tak w mega skrócie i z tego, co pamiętam ze szkolenia.


Masz rację :) Powyżej zacytowałem Twoją wypowiedź :)
Gdybym cytował ją gdzie nie na forum a gdzie indziej to jeszcze należy wskazać źródło gdzie wypowiedź była umieszczona czyli w tym wypadku allo.
Tak to właśnie powinno wyglądać zgodnie z prawem czyli odpowiednio oznaczone i ze wskazaniem autora. Inna forma może być uznana za kradzież.
Moje pytanie dotyczyło czego innego. Chętnie to wytłumaczę ale osobie która moją "gadkę" przełoży na zrozumiały pisany tekst :) .
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13