Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Layla
Sob Wrz 06, 2008 23:05
Objawy neurologiczne - zapalenie ucha?
Autor Wiadomość
lillyin 
Mamiszczur



Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 2
Wysłany: Wto Sie 28, 2012 19:18   Pochylenie ciała na prawo

Hej, mam pytanko. Od razu powiem, że użyłam wcześniej wyszukiwarki, jednak nie znalazłam tego, czego chciałam. Dzisiaj podczas karmienia szczurasków zauważyłam, że Inka biega z głową przechyloną na prawą stronę. W ogóle od łopatki jest jakaś taka przekręcona na prawo. Od razu zajrzałam na forum, a potem znowu do niej. Nie zauważyłam, żeby traciła równowagę, ma apetyt, pije, nie jest odwodniona. Biega po klatce tak jak inne panienki, na wybiegu też się ruszała jak inne, tylko była pochylona w prawo. Nie jest ospała, oddycha normalnie, nie ma żadnej wydzieliny z ucha ani żadnej porfiryny gdziekolwiek, nie straciła dramatycznie na wadze. I teraz nie wiem co robić. Jestem z nimi na wyjeździe i mój wet jest 80km ode mnie. Czy szukać profilaktycznie innego tu na miejscu? Czy to koniecznie infekcja mózgu lub ucha? Dodam, że wczoraj zapomniałam zamknąć w pokoju okno na noc, był uchył, a noce są już zimne (jesteśmy teraz w górach). Możliwe, żeby dostała jakiegoś kręczu szyi z przewiania albo gdzieś się uderzyła i przekręcenie głowy to wynik urazu mechanicznego?
_________________
Ze mną: Mila, Inka, Lilka, Zara, Nina :*
Za Tęczowym Mostem: Norek, Czesiek, Flanek, Wanda :*

Życie z pasją - http://hobbylandia.pl
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sie 28, 2012 19:33   

lillyin scaliłam Twój post z odpowiednim tematem.
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Chochlik 


Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 23:33   
   Zwierzątka: Odeszły:Bestia;Azja;Newton;Coushy;Darwin;ChateletSR;XunziZR;CurieSR;X-RayZR;OortSR;OlbersSR


Hej, piszę tutaj ze względu na zbliżoną diagnozę lekarza. Niestety nie znalazłam w dziale leczenie nic co by pasowało w 100% do objawów, które ma Cauchy. (Za to po trzech dniach czytania na tematy neurologiczne, kilka z objawów znalazłam u siebie ;) )
Cauchy (samiec, wykastrowany, 21 miesięcy) znalazł się u weta z powodu "przedwczesnej starości". Był trochę ospały, jakby odrobinę rozkojarzony, nie biegał susami tylko hmm, jakby mu się tyłek ciążył. Zaczął też nieznacznie powłóczyć jedną z tylnych łapek. I trochę się chwiał stając słupka. Jadł i reagował normalnie. W sumie na nic poważnego to nie wyglądało.
Pani doktor natomiast z punktu stwierdziła, że ma przechylony łebek. Czego nie wiedziałam i szczerze mówiąc nadal nie widzę. Mój TŻ twierdzi, że szczurzak owszem, miewa przechyloną głowę i na pewno tak było w dniu wizyty lekarskiej i dzień wcześniej. Po obejrzeniu wnętrza ucha, doktor stwierdziła, że chociaż objawy zewnętrzne nie są jednoznaczne, to coś tam w uchu siedzi - ropień, mianowicie. Został podany długo działający steryd i dwa antybiotyki: Unidox i Enroxil.
No i TŻ ze szczurem wrócił do domu i zaraz potem przestało być fajnie. Cauchy zaczął zachowywać się jak pijany. Nie kręci się w kółko, nie spada z półek. Tylko zachowuje się jak ktoś kto mocno przeholuje z alkoholem - jest miękki w łapach, próbując robić stójkę przewraca się, idąc zatacza się, chodząc czasem nie może trafić w przejście itp. Dużo śpi, je mniej ale apetyt ma. Zdecydowaną poprawę widać tylko po zastrzyku przeciwbólowym - Metacamie. Nadal nie jest w pełni sprawny, ale mam wrażenie, że wszystko robi w sposób bardziej kontrolowany. W czwartek (pierwszy raz był we wtorek) byłam raz jeszcze u weta, ze względu na opisane powyżej nagłe pogorszenie. Obejrzano go raz jeszcze i podtrzymana została diagnoza. Oraz wyznaczony na jutro zabieg usunięcia tego ropnia.
No i ja teraz siedzę i się zastanawiam. Zaniosę go jutro, oczywiście, ale czy komuś z Was te objawy coś przypominają? Bo mnie nic szczególnie. Poradźcie coś mądrego...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 08:47   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Chochlik, a u jakiego weta byłaś? Czy polecanego na forum? To bardzo ważne dla prawidłowej diagnozy i skutecznego leczenia.
 
     
Chochlik 


Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 10:32   
   Zwierzątka: Odeszły:Bestia;Azja;Newton;Coushy;Darwin;ChateletSR;XunziZR;CurieSR;X-RayZR;OortSR;OlbersSR


Byłam w Ogonku. Od paru lat leczę tam zwierzaki. Dzisiaj zaniosłam go na zbieg do dr. Procyszyn. Cauchy już zaczyna się "przelewać". Wczoraj w nocy próbował jeść i każde jedzenie wypadało mu z pyszczka i łapek, tylko Nutridrinka pochłeptał. Porfiryna wszędzie. Czekam na telefon od pani doktor, ale ta zmiana w uchu to chyba niekoniecznie ropień. Niestety już raz widziałam tak szybki postęp choroby i zaczynam mieć katastroficzne wizje. W dodatku Darwin - drugi szczur- zaczyna "gwizdać" i :evil: mnie chyba trafi.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 10:35   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Chochlik, to dobra lecznica. Pozostaje tylko bardzo mocno trzymać kciuki :kciuki: :kciuki: :kciuki: A z Darwinem też idź - te same bakterie mogą atakować różne obszary.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 14:29   

Słuchajcie, mam problem - Mimbla ma jakąś gulę przy uchu, a do medicavetu udało mi się umówić dopiero na przyszły wtorek :( Możecie mi poradzić jakiegoś lekarza, który zna się na usznych sprawach, żebym mogła iść teraz, a nie dopiero za tydzień?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 14:36   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Niamey, a Kuba Kliszcz z Ogonka?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 14:37   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Niamey, idź do Ogonka - ja polecam Kubę albo dr Joanną Strąk (dr Agata jest jeszcze na wakacjach) - jakby była potrzeba to w poniedziałki, środy i piątki jest chirurg - nie widzę, żeby była na urlopie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 16:19   

Dzięki, dziewczyny, w takim razie zobaczę czy jeszcze dziś się wyrobię, a jak nie to jutro podjadę.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
iwoncia8405 


Dołączyła: 13 Paź 2012
Posty: 3
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 20:03   Dziwne zachowanie mojego szczurka
   Zwierzątka: szcurki


Moja szczurzyca bardzo dziwnie się zachowuje. Na początku myślałam, że to rujka ale trwa już to tydzień. Dziwnie się porusza tak by była sparaliżowana na prawej stronie ciała. Kręci się często w lewo i dziwnie przy tym kiwa główką. W klatce praktycznie chodzi tylko po szczebelkach. Nie ma również apetytu jak dotychczas. Proszę pomóżcie.

[ Komentarz dodany przez: smeg: Pon Paź 15, 2012 13:04 ]
Scaliłam z odpowiednim tematem.
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 20:16   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


Radzę jak najszybciej udać się do weterynarza. Już i tak tydzień za długo czekasz....może to być wiele rzeczy..objawy wydają się być neurologiczne a to zawsze jest poważne.
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
iwoncia8405 


Dołączyła: 13 Paź 2012
Posty: 3
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 20:42   
   Zwierzątka: szcurki


Od czego to mogło być. Ona jest młoda.
 
     
Ocelot 


Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 72
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 21:44   
   Zwierzątka: królik, szynszyla, 4 fretki i 9 szczurków


Problemy neurologiczne mogą być uwarunkowane genetycznie i nie mieć nic wspólnego z wiekiem ogonka.
Najlepiej jakby szczurkę jak najszybciej obejrzał dobry wet (specjalista w dziedzinie gryzoni, a nie taki od psów czy kotów).
 
     
iwoncia8405 


Dołączyła: 13 Paź 2012
Posty: 3
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 21:53   
   Zwierzątka: szcurki


Wiem mam swojego weta ale dopiero w poniedziałek ma otwarte. Dziękuję za rady.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12