Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Sob Gru 15, 2012 13:27
Przyjmę szczurka
Autor Wiadomość
Kinia
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 11, 2012 14:28   Przyjmę szczurka

Witam.
Chętnie przygarnę szczurka. Jako, że szczury to zwierzaki stadne przygarnę 2 samiczki lub 2 samce.
Jeśli ktoś ma do oddania 1 szczurka to płec obojętna.
Najlepiej gdyby szczurek byl z okolic Opola. Chyba, że ktoś pomoże w załatwieniu transportu.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 14:32   
   Zwierzątka: brak


Jeśli płeć obojętna, to przypuszczam, że nie masz jeszcze szczurków? Musisz zatem wiedzieć, że to zwierzęta stadne - nie można trzymać ich pojedynczo. Nikt nie odda Ci szczurka do samotnego trzymania, a jedynie wtedy, gdy zdecydujesz się na minimum dwa tej samej płci ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Kinia
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 11, 2012 14:44   

Tak, wiem dlatego zmieniłam treść posta :)
Jak będzie 1 szczurek do oddania, to drugiego najwyżej dokupię. W tym problem, że w moim mieście w zoologiku nie ma szczurów.
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 14:46   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


smeg:
Kinia napisał/a:
Jako, że szczury to zwierzaki stadne przygarnę 2 samiczki lub 2 samce.


Z tego wynika że Kinia zdaje sobie z tego sprawę (; Wydaje mi się, że tu chodzi o to, że płeć obojętna, a jeżeli szczurek będzie w pojedynkę to Kinia ma zamiar adaptować jeszcze towarzystwo, tyle że wtedy już konkretnej płci (;


Kinia, o transport sie nie martw (; na forum bardzo prężnie działa system transportowej pomocy koleżeńskiej, tj. jeśli ktoś przy okazji przemieszcza się po kraju (i nie tylko) to zabiera ze sobą szczurki które akurat potrzebują przejazdu na tej trasie (;
Jeśli chodzi o szczurki to rozejrzyj się w dziale ODDAM. A jak już znajdziesz swoje wymarzone dwa maluchy to tutaj masz temat dotyczący Transportu.

Powodzenia :)


EDIT:

Nie kupuj szczurków z zoologu, zwierzęta tam trafiają z rozmnażalni w których przetrzymywane są w fatalnych warunkach. Jeśli tylko rozejrzysz się po forum to znajdziesz co najmniej kilka tematów związanych z tą sprawą.

Dużo lepiej jest adoptować jakąś bidę przez forum (; maluchy tutaj pochodzą albo z wpadek, albo z kinderniespodzianek, gdy ktoś kupił właśnie w zoologu samiczkę w ciąży. A domy dla nich są niezwykle potrzebne, nikt tu na nich nic nie zarabia, a nie każdy chciałby mieć kilkanaście szczurów w domu (;
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
daciuniaa 



Dołączyła: 04 Paź 2012
Posty: 55
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 14:51   
   Zwierzątka: 3 szczurki (Tequila, Mojito, Martini) i piesek Jessi :)


Ja mam dwóch chłopców : ) Tylko transport byłby potrzebny : D
_________________
Moje szczuraski kochane ; **
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13234
za TM: Kajtusia [*]
 
     
Kinia
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 11, 2012 14:58   

Wielkie dzięki Noxa :)
Daciunia - Twój temat też znalazłam, które są do oddania? Pan3 jest fajny ;)
 
     
daciuniaa 



Dołączyła: 04 Paź 2012
Posty: 55
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 15:08   
   Zwierzątka: 3 szczurki (Tequila, Mojito, Martini) i piesek Jessi :)


Pan nr 3 i nr 4 mieszkają w Gdańsku :D Do wydania jest nr 1 i 2 :) Tylko, że nr 2 teraz wygląda minimalnie inaczej bo wyjaśniał :)
_________________
Moje szczuraski kochane ; **
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13234
za TM: Kajtusia [*]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 15:09   
   Zwierzątka: brak


Off-Topic:
Noxa, post został wyedytowany - kiedy pisałam swojego, Kinia pisała tylko o jednym szczurki ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Kinia
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 21, 2012 10:54   

Co myślicie o wysyłce szczurków pocztą/kurierem.
Podchodzę do tego sceptycznie, ale gościu gwarantuje, że szczury dojdą żywe.
Transportu raczej się nie doczekam, coś trudno z nim... A znalazłam do kupienia śliczne szczurki husky.
Aczkolwiek raczej nie zdecyduje się na wysyłkę... Jak ona może być bezpieczna dla zwierzaka, które jest ok 12-24h w kartonie??? :?
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Paź 21, 2012 11:02   

Kinia, naprawdę chcesz kupić szczury od rozmnażacza, który nie dość, że zarabia na powoływaniu na świat nowych zwierząt, to jeszcze chce gryzonie wysyłać pocztą? Zadaj sobie pytanie, czy zdecydowałabyś się na zakup na takich warunkach np. kota lub psa.

W okolicy Opola jest Wrocław (ciągle pojawiają się ogłoszenia adopcyjne z tego miasta), więc na czym dokładnie polega problem z transportem? Jeśli tylko czekasz, aż pojawi się ogłoszenie z gotowym dowozem, to raczej się nie doczekasz ;) . Adopcja zwierząt to nie zakupy internetowe z dostawą do domu. Trzeba aktywnie szukać, najpierw szczurów, a później osób, które mogą pomóc w przewiezieniu. Zresztą z Opola np. do Wrocławia chyba możesz sama dojechać?
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Kinia
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 21, 2012 11:12   

Miałam już samiczki z Poznania, załatwiłam z jedną osobą żeby je dowiozła do Wrocławia a stamtąd koleżanka by mi je odebrała (bo jutro tam by była). Ale kontakt z oddajacym szczurki się urwał :(
Może poczekam z tymi szczurkami. Prędzej czy później coś się trafi ;)
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Paź 21, 2012 11:19   

Kinia, pozytywne nastawienie to podstawa. Nic się nie trafi, jeśli sama nie poszukasz :) . Zastanów się, dokąd możesz dojechać i przeglądaj ogłoszenia z tamtych rejonów. Zobaczysz, że szybko znajdą się szczurki dla Ciebie :) . Sprawdzasz drugie forum? Jest chyba "większe" (w sensie ilości aktywnych użytkowników) i często łatwiej tam o adopcję szczurka.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Kinia
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 21, 2012 11:21   

Codziennie po kilka razy przeglądam ogłoszenia w internecie i fora ;)
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Paź 21, 2012 11:44   

Kinia, w takim razie więcej optymizmu, Twoje ogłoszenie jest tutaj dopiero o 10 dni :) , więc domyślam się, że poszukiwania nie są dużo dłuższe.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
mania85 



Dołączyła: 16 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: 31515
Wysłany: Sob Lis 17, 2012 23:14   
   Zwierzątka: 12 jajek


Nadal szukasz szczurki? Ja mam 3 chłopców malutkich na wydaniu 8)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12