Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: karola
Nie Lis 13, 2011 19:42
Czy u szczurów występuje ciąża urojona ?
Autor Wiadomość
Demon 


Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 18:51   
   Zwierzątka: Rewizja(Szczurzyca)


Eh.. Czyli zostaje sterylizacja.. W takim razie jutro sie przejdę do innej lecznicy się spytać o sterylizację. Przepraszam, za temat, ale byłam zdezorientowana przez weterynarkę :( A sprawę towarzyszki załatwię jak najszybciej :)
Dziękuję za odpowiedzi, pomogliście mi bardzo :)
_________________
PUNX NOT DE(A)D!
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 19:13   
   Zwierzątka: brak


A od kiedy samiczka jest u Ciebie? W jakim jest wieku? Może jest w prawdziwej ciąży, stąd nabrzmiały brzuch i budowanie gniazda? W sklepach zoologicznych często sprzedawane są zaciążone samiczki. Tym bardziej sterylizacja powinna być załatwiona na szybko, dzięki temu będzie mogła być połączona z usunięciem ciąży. Bardzo młoda samiczka może sobie nie poradzić z odchowaniem maluchów.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Demon 


Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 19:16   
   Zwierzątka: Rewizja(Szczurzyca)


Samiczka ma 6 miesięcy, zakupiona została jak miała niecałe 2 :)
Raczej niemożliwe żeby była w ciąży, a sterylizację planuję jak najszybciej, żeby się nie męczyła :)
_________________
PUNX NOT DE(A)D!
 
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 19:36   

Demon, spróbuj najpierw wariantu z towarzyszką dla swojej szczurki, to może rozwiązać problem i jest chyba troszkę mniej inwazyjne :) Sterylizację można przeprowadzić zawsze, a szczur potrzebuje kompana każdego dnia
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
Demon 


Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 19:41   
   Zwierzątka: Rewizja(Szczurzyca)


Właśnie patrzę na forum, czy nikt nie chce oddać szczurzycy, to powinno rozwiązać problem. Wrazie gdyby nikt nie był zainteresowany oddaniem szczurka, przejdę się do zoologicznego :)
Dzięki bardzo za rady, bardzo mi pomagacie :)
_________________
PUNX NOT DE(A)D!
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 19:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Demon napisał/a:
Wrazie gdyby nikt nie był zainteresowany oddaniem szczurka, przejdę się do zoologicznego


Nie, nie przejdziesz się, poczytasz forum i dowiesz się, że kupowanie szczurów w sklepie zoologicznych, na allegro lub od pseudohodowcy na targu/bazarze/gdziekolwiek to działanie nie tylko sprzeczne z regulaminem tego forum, ale przede wszystkim krzyczące tym, że nie zależy Ci na szczurach.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Demon 


Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 19:52   
   Zwierzątka: Rewizja(Szczurzyca)


Dlatego zaznaczyłam, że byłoby to ostatecznością, w razie gdyby nie było innej możliwości :)
_________________
PUNX NOT DE(A)D!
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 20:59   
   Zwierzątka: brak


Zawsze jest inna możliwość, mnóstwo szczurów szuka domu ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Demon 


Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 21:42   
   Zwierzątka: Rewizja(Szczurzyca)


Niekoniecznie w mojej okolicy, dlatego narazie szukam takiego co szuka domu.
Ostatecznością by było udanie się do sklepu. Mam nadzieję że rozumiecie. :)
_________________
PUNX NOT DE(A)D!
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 22:34   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Off-Topic:
Demon, transport dziś to żaden problem ;) nawet za darmo. Mnóstwo szczurarzy jeździ po Polsce we wszelkich możliwych kierunkach. Mi np. dziewczyna wiozła szczura z Olsztyna do Warszawy.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 23:19   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Off-Topic:
Demon miałam u siebie szczurka na DT który z Szczecina właśnie jest transportowany do Krakowa a ty aż tak wątpisz :) Poza tym - adoptując szczurka wiesz już coś o nim, o przeszłości i zachowaniu a w zoologicznym? Masz dosłownie kilka minut żeby wybrać stworka nie mając jakiejkolwiek pewności jaki jest na prawdę. Nie mówiąc o tym że zawsze patrzę na te bandy ogonków i myślę - "ten jest śliczny, ten wygląda na rozrabiakę... one prawie wszystkie idą na karmę... a może? Mam przecież miejsce w klatce!" I patrzę w paciorki oczu i co powiem pozostałym biorąc jednego? Że to mój egoistyczny wybór? A co zrobię z kolejnymi które trafią do sklepu bo nakręciłam interes bo kolejna sztuka zeszła - jest popyt zwiększy się podaż. Na razie mam ban na szczury ale przyjdzie moment gdzie się doszczurzę z adopcji tudzież z hodowli(małe, kochane, wielkouche jak ze snu) ...
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 08:50   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Demon, sądzę, że bez większych problemów znalazłabyś transport. ;)

Co do kastracji samicy: usuwa ryzyko ropomacicza, guzów jajników i guzów macicy. Zmniejsza ryzyko guzów hormonozależnych, np. gruczolaków gruczołów mlecznych. Jeśli jest przeprowadzona pod narkozą wziewną i przez doświadczonego chirurga, ryzyko niewybudzenia się jest znikome...

Samiczce zdecydowanie jest potrzebne towarzystwo, ale drugiej samiczki lub kastrowanego samca.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 10:19   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Demon, http://forum.szczury.biz/...8be25933#791609 tutaj jest samiczka do oddania, wystarczy tylko znaleźć transport, o co teraz nie jest trudno;) Nawet konduktorka do najbliższego miasta, które ma bezpośrednie połączenie z Warszawy:)
Kupno nie jest koniecznością.
_________________
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 12:12   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Szczurzyce nigdy nie miewają ciąż urojonych a na ciążę urojoną u psów nie pomaga krycie!! Pani weterynarz jest ignorantką. Taką dość przerażającą...
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 13:10   

pituophis napisał/a:
Szczurzyce nigdy nie miewają ciąż urojonych
właśnie dlatego zaniepokoiło mnie, co mogło być podstawą do takiej choroby - warto samiczkę przebadać u jakiego specjalisty od szczurów.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12