Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Trociny zapachowe CHIPSI
Autor Wiadomość
kameliowa 



Dołączyła: 26 Sty 2010
Posty: 122
Skąd: łdz
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 00:28   

U mnie się żwirek lepiej sprawuje niż trociny, zdecydowanie. Natomiast jak Chipsi cytrynowe mają się przy posiadaniu chomików? Próbował ktos ?
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 18:26   

Nie ufam zapachowym trocinom, biedna Yoko raz dostała nieprzyjemnego uczulenia po nich :x
_________________
Mea Culpa.

 
     
Mefisto 



Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 59
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 15:27   
   Zwierzątka: 7 szczurzastych,2 koty, pies, rybki.


CHIPSI to najgrosze trociny!
Są ostre, zapach męczy, straszliwie pylą, uważam że uczulają, ponieważ pełno w nich chemii.
Ja używam żwirku drewnianego, zwykłego "Benka", jednak jeśli chodzi o trociny, fajnie się sprawdzają najtańsze na rynku, mało co sprasowane, miękkie.
_________________
Ze mną: Martynka,Lenka,Taja,Wredzioch,Nikki,Baba,AlienZa TM : Dyzia[*],Zmora[*],Bęczed[*]
Ostatnio zmieniony przez smeg Wto Sie 21, 2012 15:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 15:31   
   Zwierzątka: brak


Mefisto napisał/a:
jednak jeśli chodzi o trociny, fajnie się sprawdzają najtańsze na rynku, mało co sprasowane, miękkie.

Dopóki szczury nie złapią z nich świerzbu albo wszołów :-P
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 15:39   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


kiedys kupilam chipsi i wydawalo mi sie ze sa wilgotne ;/ mimo ze niby zapachowe to jakos dziwny zapach wydawaly ,wcale nieprzyjeny , ponadto szczury maja bardzo wrazliwy wech wiec po co im dokladac kolejnego zapachu w mieszkaniu ........
teraz kupuje tylko takie http://animalia.pl/produk...ociny-500l.html sa calkowicie niepylace , bardzo chlonne i poddawane obrobce termicznej przed zapakowaniem do folii , z racji ze potrzebuje sporo zawsze trocin bardziej mi sie oplaca kupic duze opakownie
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
     
Mefisto 



Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 59
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 15:52   
   Zwierzątka: 7 szczurzastych,2 koty, pies, rybki.


Hmm... trociny dla koni.
W komentarzach widać że właściciele szczurów, sobie te trociny cenią.Może coś w tym jest.
I tak nie jestem za trocinami, jedynym plusem jest ich dobre chłonięcie wszystkiego, aczkolwiek wysypują się zewsząd.
Szczury chyba wolą trociny, mogą w nich kopać itd. Częstokroć jednak nie służą ich zdrowiu.
Żwirek drewniany pochłania zapachy, (tak mi się wydaje), jest wydajniejszy, i podnosi ogólny wygląd klatki.Jest bardziej estetyczny moim zdaniem, poza tym podłoże w klatce ma swój cel, więc trociny nie muszą wyglądać, ale do mnie ten aspekt trafia.
Są podzielone zdania, niektórzy mają dobrze, jak np. ludzie w USA których podłożem w klatce jest np. kocyk, lub pianka (nietoksyczna). Mają rewelacyjne techniki nauki korzystania z kuwetki, i tylko z niej.
_________________
Ze mną: Martynka,Lenka,Taja,Wredzioch,Nikki,Baba,AlienZa TM : Dyzia[*],Zmora[*],Bęczed[*]
Ostatnio zmieniony przez smeg Wto Sie 21, 2012 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 17:09   
   Zwierzątka: brak


Mefisto napisał/a:
Są podzielone zdania, niektórzy mają dobrze, jak np. ludzie w USA których podłożem w klatce jest np. kocyk, lub pianka (nietoksyczna). Mają rewelacyjne techniki nauki korzystania z kuwetki, i tylko z niej.

Off-Topic:
No nie wiem, czy to "amerykańskie techniki nauczania" są takie cudowne, czy raczej zdjęcia klatek z kocykami są robione tuż po sprzątaniu :lol: Ja też mam w klatce tylko kuwetki narożne i 90% kup trafia tam.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Mefisto 



Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 59
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 19:48   
   Zwierzątka: 7 szczurzastych,2 koty, pies, rybki.


Ojjj nie czepiaj się :-P
W U.S.A wszystko jest inne, inaczej itd.
Fakt ja mam 2 kuwetki narożne, jedna na piętrze, druga na parterze.
90 % nieczystości właśnie do nich trafia, wiadomo jakiś mały balasek może się zabłąkać gdzieś w klatce.
Duma i tak mnie rozpiera, kiedy patrzę jak rano, jakiś zaspaniec, wystawia pupkę w kuwecie i robi swoje.
_________________
Ze mną: Martynka,Lenka,Taja,Wredzioch,Nikki,Baba,AlienZa TM : Dyzia[*],Zmora[*],Bęczed[*]
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 13:03   

Mefisto napisał/a:
ludzie w USA których podłożem w klatce jest np. kocyk, lub pianka (nietoksyczna).
Oj, bardzo rzadko. Ja po zdjęciach klatek fretek i szczurów (w stanach praktycznie same fn 142) widzę, że najczęściej mieszają tą kolorową podściółkę carefresh ze zwykłymi trotkami. Znam trochę osób, które faktycznie zawsze na zdjęciach mają w klatce ręczniki, podkłady i sterty hamaków, ale są to ludzie, którzy sami je szyją i głównie na tym się promuję, np. na twitterze.
 
     
Mefisto 



Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 59
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 15:49   
   Zwierzątka: 7 szczurzastych,2 koty, pies, rybki.


reklama swoich wyrobów, a ja wierzyłem że tak się da. Głupek ze mnie :P
_________________
Ze mną: Martynka,Lenka,Taja,Wredzioch,Nikki,Baba,AlienZa TM : Dyzia[*],Zmora[*],Bęczed[*]
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 16:09   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


u mnie maja podklady i hamaki od zawsze , kiedys nie szylam i tez mialy stare podkoszuli itd , ale trociny ibowiazkowo na dnie kuwety sa
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 17:59   

lilith, ale my piszemy o zaszczurzonych w usa. :)
 
     
Mefisto 



Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 59
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 18:49   
   Zwierzątka: 7 szczurzastych,2 koty, pies, rybki.


W U.S.A mają trochę większy asortyment dla gryzoni, tamtejszy sklep zoologiczny to istny labirynt gryzoniowych różności, a u nas.. co my za rynek mamy :shock:
_________________
Ze mną: Martynka,Lenka,Taja,Wredzioch,Nikki,Baba,AlienZa TM : Dyzia[*],Zmora[*],Bęczed[*]
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 19:11   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


unicorn, wiem czytalam wiec napisalam co mam u siebie ;) , niejako ze to polaczenie podkladow materialowych i trocin , nom
juz pomijajac ze temat glowny jest wogole jeszcze o czyms innym
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
     
Mefisto 



Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 59
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 19:58   
   Zwierzątka: 7 szczurzastych,2 koty, pies, rybki.


lilith napisał/a:
unicorn, wiem czytalam wiec napisalam co mam u siebie ;) , niejako ze to polaczenie podkladow materialowych i trocin , nom
juz pomijajac ze temat glowny jest wogole jeszcze o czyms innym


w takim razie napisz coś o CHIPSY trocinach, miałaś je?Co o nich sądzisz..?
_________________
Ze mną: Martynka,Lenka,Taja,Wredzioch,Nikki,Baba,AlienZa TM : Dyzia[*],Zmora[*],Bęczed[*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 13