Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Layla
Sob Wrz 06, 2008 23:05
Objawy neurologiczne - zapalenie ucha?
Autor Wiadomość
gerbizu 



Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Giżycko
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 20:00   
   Zwierzątka: 4 szczury, 2 myszoskoczki, 2 koty, pies, królik


Otóż moja szczurzyca(1,5 roku) przekrzywia pyszczek w lewą stronę, zawsze jak je, ale biega normalnie. Czytałam, że to może być zapalenie ucha środkowego, jednak szczura nie ma wycieków ropy, etc, nie śmierdzi z uszek, tylko ta główka..
Mało tego. Szczura normalnie BIEGA po pokoju, szybko chodzi, ale ma trudności ze wspinaniem się, spada nawet z wysokości 10cm z hamaka - nie schodzi normalnie na dół tylko SPADA.
Albo z trudem wdrapuje mi się na kolana i zamiast zejść czy zeskoczyć, jak to do tej pory robiła ona po prostu się zsuwa..
Jak je bardzo szeroko rozstawia tylnie łapy i czasami wypuszcza jedzenie, które trzyma w przednich.

Dopiero jutro o 11 mam możliwość wybrania się do weterynarza. Jednak mieszkam jakby we wsi, więc wetka nie zna się za bardzo na szczurach.. Mogę ew. zaproponować steryd+coś przeciwzapalnego i poproszę o zbadanie szczury. Ale co to może być? Na co panią weterynarz nakierować? Czy to jakiś wylew? Coś z mózgiem?
Do specjalisty nie mam jak się dostać, najbliższy 40 parę kilometrów ode mnie, my nie mamy samochodu, ciocia mnie nie może zawieźć a busem rodzice mnie nie puszczą, a oni ze mną także nie pojadą.. Zostaje tylko ta jedna wetka.

Objawy zauważyłam wczoraj. Rozmawiałam z przyjaciółką, u której były szczurzyce podczas mojego wyjazdu i mówi, że Nesta spadła z góry klatki na dół(ok.90cm) ale że normalnie wstała i biegała i nic jej nie było.
Czy może ją owiało? Bo mama otworzyła drzwi na balkon na jakieś 20 minut, wiatru niby nie było, ale nigdy nic nie wiadomo.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 20:33   
   Zwierzątka: brak


Ja bym podejrzewała guza przysadki albo zapalenie mózgu...
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 22:23   
   Zwierzątka: królinka i szczury


gerbizu, mnie to wygląda na problemy z przysadką... Warto byłoby wybrać się do jakiegos szczurzego weta.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
ulka150 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Cze 24, 2012 21:50   przechylenie na bok krzywo chodzi i trzyma łeb w jeden bok
   Zwierzątka: 2 szczury


jak w temacie cały czas przekrzywiona jest już głowę trzyma krzywo w prawy bok nie wiem czy to ważne krzywo schodzi dałam ją do klatki bez pięter bo boje sie że sobie kark skręci, dzis jechala 10 godz pociagiem gorąco jakos nie było na przeciągu raczej też nie ale neiw eim czy z tym moze byc cos związane, mieliście podobny przypadek??
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 24, 2012 21:54   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


ulka150, scaliłam Twój post z pasującym tematem.

Powinnaś jak najszybciej udać się do weterynarza, który zbada szczura (warto wybrać polecanego dla szczurów specjalistę) i wdroży odpowiednie leczenie, gdyż opisane przez Ciebie objawy wskazują na schorzenie neurologiczne, a te zawsze są poważne.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
reggaeZaba 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 10:53   
   Zwierzątka: szczurki


Moja pierwsza szczurzynka też miała podobne objawy, przekrzywiony łepek, brak równowagi. Po wizycie u weta dowiedziałam się, że może to być zapalenie opon mózgowych lub pasożyt ucha wewnętrznego atakujący mózg. Stan Zosi był krytyczny, dostała mocne sterydy, chyba 3 serie i dodatkowo lek w formie pasty do jedzenia. Taka seria leków ją uratowała, ale już została jej lekko przechylona główka, przez co miała małe problemy z równowagą. Po tej chorobie żyła jeszcze jakieś pól roku. Odeszła po drugim ataku choroby mają zaledwie rok i dwa miesiące :( :( :( Miałam wtedy też malutka 2 miesięczna Tolcie. Dwa dni temu, gdy byłam na urlopie, zadzwonila do mnie mama, że Tola lezy sparaliżowana w klatcie i że jedzie natychmiast do weta. Stan Tolci był juz aonalny :( 33 stopnie, arytmia serca, okazało się, że to ten sam pasożyt co u Zosi. Błędem poprzedniej weterynarz było nie podanie leków również Toli, gdy Zosia byłą chora. Tolcia odeszła w sobote (eutanazja) :( ogromy szok i ból. Teraz kolejne zmartwienie, bo mam dwie dziewuchy 8 miesiączne. które żyły z Tola i istnieje zagrożenie, że również mogą mieć tego pasożyta, a więc teraz przez pięc dni będę musiała podawać mi właśnie tą pastę i do dwóch miesiącach kolejna serie. Mam nadzieje, że zabije to tego pasożyta i maluchy będą zdrowe.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
Żaba
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 11:06   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


reggaeZaba, możesz podać jakieś konkrety?
Jaki to pasożyt i czy jakieś badanie potwierdziło tę diagnozę? Czy i jak wykluczono zapalenie ucha / zapalenie mózgu?
Jakie dokładnie leki dostała - co to za pasta?
 
     
reggaeZaba 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 18:53   
   Zwierzątka: szczurki


Nazwy pasty dokładnie nie pamiętam, ale jutro jadę po nia do weta, a więc na pewno napiszę. Diagnoza w przypadku mojego pierwszego szczura byłą nie do końca jednoznaczna.Przy zapaleniu ucha często występuje brzydki zapach, przy obu moich szczurach nie było takeigo objawu. Przy tym pasożycie dochodzi do uszkodzenia układu nerwowego, szczur ma problemy z chodzeniem lub w ogóle nie chodzi, często jest oczoplas i przeczulica ( jak w przypadku Zosi). Jeśli chodzi o objawy Toli to wiem je tylko z opisu mamy (niestety byłam na urlopie ) dzień wcześniej byłą osowiała, rano leżała już sparaliżowana na dnie klatki. Pasożyt może w organizmie szczura bytować bardzo długo, a tak jak w przypadku Toli potrafi doprowadzić :( do śmierci w jeden dzień. :( jak będę jutro u weta to popytam jeszcze o szczegóły.
_________________
Żaba
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 19:11   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Off-Topic:
To może tasiemiec kręćkowy?
Ale on to w 99% u krów występuje...
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 19:15   
   Zwierzątka: brak


Ale skądś ten pasożyt musiałby się w szczurze wziąć, a przecież ani nie jedzą one surowego mięsa, ani nie wychodzą na zewnątrz. Wydaje mi się to mało prawdopodobne.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 19:24   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Szczerze? Mi również, ale tylko ten pasożyt przyszedł mi do głowy, tylko on wywołuje objawy neurologiczne, z tych które poznałam na zajęciach.
Wektorem przenoszącym tego pasożyta jest mrówka, która kiedy to pasożyt w nią włazi, staje się mrówczym zombie. Wszystkie normalne mrówki, kiedy zachodzi słońce idą do mrowiska a ta zarażona lezie tak wysoko jak może by zostać zjedzoną.
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 19:30   

No to co za problem, żeby mrówka weszła do domu?
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 20:47   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


a może chodziło o Encephalitozoon cuniculi?
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
reggaeZaba 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sie 23, 2012 15:18   
   Zwierzątka: szczurki


Jesli chodzi o tą pastę, którą dostałam to FENBENDAZOL.
_________________
Żaba
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 23, 2012 16:39   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


reggaeZaba, brzmi dobrze patrząc na diagnozę. Mam nadzieję, że leczenie będzie skuteczne. Na wszelki wypadek przy kolejnej wizycie poproś wetkę, żeby kontrolowała uszy (otoskopem - to taki mały wziernik z podświetleniem), żeby nie przegapić, jeśli to jednak zapalenie uszu. Trzymam kciuki za dziewczynki!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14