Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Środki przeciw owadom bezpieczne dla szczurów
Autor Wiadomość
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 00:44   

Mai-ah, szlag Cię trafia na komary czy na mrówki? :D jeżeli chodzi o mrówki to wypróbuj płytkę którą stronę wcześniej polecano. Ja miałam mrówki w całym mieszkaniu, jedną płytkę umieściłam w łazience a drugą w kuchni w szafie (pod zlewem) i nieproszeni goście zniknęli.
Na komary niestety sama nie mam pomysłu i łażę pogryziona.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 12:57   

Ja nie wiem, jak Raid działa na szczury, ale wiem, że nawet ja przy otwartym oknie czuję na sobie działanie tego dziadostwa - drapie gardło, boli głowa i ogólnie jakby mnie ktoś czymś w łeb walnął. Więc nie używałabym tego przy szczurach.
 
     
Liriel 



Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 175
Skąd: Szczecin / Warszawa
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 08:39   

u moich sąsiadów zalęgły się karaluchy i w związku z tym planujemy zrobić dezynsekcję ,,całym pionem", żeby po wytępieniu robactwa u nich, karaluchy nie przeniosły się na gościnne występy do nas. żadne płytki czy spraye ze sklepu, tylko Pan Profesonalny Odkaraluszacz. i tutaj mam bardzo duże wątpliwości- firma zajmująca się dezynsekcją twierdzi, że środek jest bezpieczny dla zwierząt stałocieplnych, a mi się wydaje mimo wszystko podejrzane, że coś, co zabija owady, które potencjalnie są w stanie przeżyć wybuch bomby atomowej, jest bezpieczne dla moich szczurów :? co myślicie?
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 09:11   

Liriel, zapytaj, co to za środek. Ale tak może być - przykładowo permetryna, która jest w składzie dostępnych sklepowych sprayów czy leków dermatologicznych - jest bezpieczna dla ssaków, ale zabija tzw. robaki, pasożyty skórne, itp. Więc jest to możliwe ;)
 
     
k_aska1293 


Dołączyła: 06 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 19:20   
   Zwierzątka: Black&Jack


A u mnie dla odmiany pojawił się problem z molami włosienniczkami- powszechnie molami ubraniowymi. Wrzuciłam do szaf środek Brosa (kulki przeciw molom o zapachu lawendowym) i martwie się, czy może to zaszkodzić moim kluchom? Środek zawiera dichlorfos, nie doczytałam się nigdzie, że jest szkodliwy dla zwierząt, na etykiecie polecono tylko trzymanie zdala od dzieci. Co mnie zdziwiło, kluski zareagowały na ten zapach i zaczęły się dobijać do szaf, w których ten preparat umieściłam. Czy miał ktoś styczność z tego rodzaju preparatem? Szafy są zamknięte, niestety klatka stoi blisko szafy, pokój ma ok. 22m^2, brak możliwości postawienia szczurów w innym miejscu.
Ostatnio zmieniony przez smeg Nie Paź 21, 2012 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12