Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zuzala i Herbal Pets - suszone zioła, owoce, warzywa i inne
Autor Wiadomość
Lulu
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lis 26, 2005 10:27   Zuzala i Herbal Pets - suszone zioła, owoce, warzywa i inne

ktos probowal?

>>TU<< mozna zobaczyc co to jest.

jako, ze Herbal Pets nie moge znalezc w zadnym pobliskim sklepie (a jestem wygodna i zaczekam az sie pojawi, nie bede zamawiala przez net) z duza ciekawoscia kupilam jak zobaczylam w sklepie Zuzale. kupilam suszone buraczki, suszony mlecz i sianko mietowe. moje ciurki uwielbija :) bardzo fajny dodatek. no i jak sobie budoja gniazdo z sianka i w tym spia to mam slicznie mietowo pachnace szczury ;)

no i moze ktos probowal juz herbal pets? bo niedlugo powinny mi pojawic tak bym miala po drodze by kupic i tez bede probowac...
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Gru 05, 2012 09:58, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 21:23   

Lulu napisał/a:
no i moze ktos probowal juz herbal pets?

Ja.

Nic szczególnego, Fog jakoś za specjalnie za tym nie szalał. Zjadał. No zjadał, ale duzo bardziej zachwyca to Pusię 8) .
On wolał cos konkretniejszego, np. kawał jabłka.
 
     
Mirea el tahiri 


Dołączyła: 19 Lis 2005
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 27, 2005 01:30   
   Zwierzątka: pies


No więc moje dziewczyny jedzą ale tylko owoce tropikalne nic innego im nie wchodzi a mają owoce lasu, zioła, korzenie, warzywa...I nic tylko owoce tropikalne w zasadzie to wiem dla czego- bo są słodkie...
 
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lis 28, 2005 19:32   
   Zwierzątka: szczur(y)


a ja powiem ze moje nie zabardzo przepedają za podstawową mieszanką dla gryzoni. Raczej korzeń żeńszenia i te glony suche, owocków jeszcze nie kupowałamn. Muszę stwierdzić z perspektywy czasu, że same ziółka to nie żadna rewelacja, na miejscu HErbal Pets zainwestowalabym w domieszkę ziółek do podstawowej karmy
 
 
     
Lulu
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 29, 2005 08:31   

u nas po nocy zniknelo. czy z duzym entuzjazmem to nie wiem, bo dalam im to razem z kasza (akurat mialam dla nich ugotowana). kasza poszla na pierwszy ogien co wcale mnie nie zdziwilo ;) z tego co zdazylam zobaczyc zanim poszlam spac, to ze Ciu troche jadla ziolka. dalam im te podstawowe, dzis dostana te owoce. cieszy mnie to, ze przynajmniej to zjadaja, wiec nawet jezeli ich nie zachwycilo to sie nie zmarnuje... a podobno zdrowe to niech jedza ;)
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 09:19   
   Zwierzątka: szczur(y)


Lulu napisał/a:
ie zachwycilo to sie nie zmarnuje... a podobno zdrowe to niech jedza


:lol: nie zmarnuje się napewno :LOL: wykorzystają jako podściółkę :lol:
ale cieszę się, ze Twoje ogony jedzą to, bo moje tylko wybrane kąski wcinały, ale zobaczymy jak będzie z tymi owocami, będę je musiała zakupić. Zawsze jadły owoce sudszone z innych karm
 
 
     
Mirea el tahiri 


Dołączyła: 19 Lis 2005
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 11:39   
   Zwierzątka: pies


Owoce lasu niestety u mnie się marnują kurcze wszystko się marnuje z HP jedynie owoce tropikalne zjadły boszsze jakie to wybredne istoty :wink:
 
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 11:53   
   Zwierzątka: szczur(y)


jak robią sie takie wybredniaki z ogonków to trzeba poprostu je przetrzymać na tym jedzeniu, nic im się nie stanie a nauczą się nie gardzić jedzeniem. U mnie to pomaga
 
 
     
Mirea el tahiri 


Dołączyła: 19 Lis 2005
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 04, 2005 15:13   
   Zwierzątka: pies


KAKA może to jest dobra metoda jak szczur w ogóle nie chce jeść ziarenek podstawowych, bo fakt wtedy to nie wróży nic dobrego.
Ale jeśli chodzi o HP to niech sobie nie jedzą, na zioła podstawowe znalazłam metodę kluseczki wymieszane z ziołami i szczuraski wcinają aż miło troszkę podstępem, ale jest efekt...Poza tym HP jest dla mnie troszkę głupotą, ponieważ jak te liście się pokruszą to jak to biedne zwierzątko ma wziąć te skrawki w ręce? To się nadaje tylko do mieszania z czymś. Mało tego np. mieszanka korzenna tak nie ziemsko śmierdzi pietruszką ze sama bym tego nie zjadała jest to tak silny zapach, że szczury tylko prychają na to i nic dziwnego a owoce lasu no cóż troszkę to bez smaku rajskie jabłka wyjadły, ale cóż za przyjemność jeść dziką róże, która uschła pół roku temu...Może mam złe podejście :?
Kosztuje dużo a naprawde dziką róże można kupić w herbapolu jak szczurek lubi i mu dawać, a owoce po prostu nauczyć jeść świeze takie są wg mnie najlepsze i najzdrowsze
 
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Gru 04, 2005 16:02   
   Zwierzątka: szczur(y)


Cytat:
KAKA może to jest dobra metoda jak szczur w ogóle nie chce jeść ziarenek podstawowych, bo fakt wtedy to nie wróży nic dobrego.


Właśnie o to mi od samego początku chodziło, i cieszę sie ze ty mnie zrozumiałaś. Bo naprawdę nie można dopuszczać do tego aby szczur jadł tylko frykasy a gardził podstawowym pokarmem. A pod słowem frykasy nie kryją sie u mnie ziółka herbal ale wszelkie rzeczy które jak najrzadziej powinny być w karmidle szczura czyli sery żółte, mięso, słodycze....Wiadomo że nie każdy lubi jeść wszystko ale są rzeczy które są niezbędne i "przeważnie" każdy szczur to je, chyba że zostanie rozpieszczony własnie.
To jest tak jakby człowiek miał jesc w swoim życiu jedynie hamburgery. Był już taki jeden człowiek, który przeprowadzał taki test. A skutki były opłakane. To samo może dziać sie ze szczurem w razie nieodpowiedniej diety.


Mirea el tahiri napisał/a:
dziką róże można kupić w herbapolu jak szczurek lubi i mu dawać,


nie wiedziałam o tym :) będę musiała kupić i wypróbować.

A ogólnie co do herbal pets to mam bardzo potobne zdanie do Twojego.

A co wy na to aby wypróbować samemuy sprawić taka mieszankę szczurasowi ale ze świezych owocków, albo i nawet suszonych. Oczywiscie wszystko musiałoby być zebrane z należytego źródła a nie spod ulicy, ale np. jakaś łąka bardzo wzkazane. Żeby wyeliminować wszelkie swiństwa jakie tkwią na owockach moznaby było np. wyparzyć je w gorącej wodzie tzn. chodzi mi o zlanie jest tą wodą, tak jak sie robi z pomidorami aby skórka odeszła. Tlko wiadomo ze to za parę miesięcy bo teraz zima. Co wy na to?
czekam na opinie
 
 
     
Mirea el tahiri 


Dołączyła: 19 Lis 2005
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 04, 2005 18:31   
   Zwierzątka: pies


KAKA można nawet samemu suszyć owoce takie jak jabłka gruszki czy inne wynalazki dziką róże surową dawać latem a zimą Hrbapolu... A latem jase że surowe podawać ja tak zawsze karmiłam Vincenta, (moja Marco nie jeadła surowizny tylko ziarenka :? )
 
 
     
Lulu
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 11, 2006 17:13   

dzis zrobilam male zakupy ;)
kupilam chipsy naturalne: POMIDOR, galazki drzew lisciastych i znowu ziolka podstawowe, wszystko HP.

dalam te chipsy i... wyjatkowo im smakuja :D takie urozmaicenie, bo swierze pomidorki tez dostaja... ale widac te bardziej im podchodza (swoja droga nie dziwie sie, sama duzo bardziej wole suszone pomidory od normalnych).
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sty 11, 2006 22:07   
   Zwierzątka: szczur(y)


Cytat:
ama duzo bardziej wole suszone pomidory od normalnych).


w zyciu nie jadłam :shock: będę musiała spróbować :lol:
u mjnie w pobliżu niestety nie mażadnego skelpu z ziólkami Herbal Pets, najblizej to renomowana Galeria Dominikańska, której nie trawię, za warunki :?
 
 
     
Ankh
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 20, 2006 14:51   

Moje jadły Zuzalę i HP. Jabłka suszone Zuzali były doskonałym dodatkiem do karmy i były zjadane z chęcią. HP owoce tropikalne się zmarnowały...
Może spróbujemy chrupeczek?
Zresztą i tak uważam, że to są pokarmy dla królików i świnek morskich, a u szczurków najlepiej sprawdzają się świeże przekąski ;-)
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 18:00   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


oooo... glony... suszone pomidory... korzenie... nie widziałam jeszcze takich frykasów... :D
co do HP to myślę, że to czy lubią czy nie, to kwestia szczurzego gustu. Jak już gdzieś pisałam jedna moja szczurka się ziółkami objada a inna je zakopywała bo jej śmierdziały...
Ale jest jeszcze inne ich przeznaczenie :) Beza na nich śpi w misce :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12