Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czas sprzątania
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 15:14   czas sprzątania

Może temat bardziej by się nadawał do szczurzego offtopica, ale dotyczy sprzątania, więc sama nie wiem gdzie powinien być. :drap:

Ciekawi mnie ile zajmuje szczuromaniakom sprzątanie klatek? Sama nieraz poświęcam tej czynności bardzo dużo czasu, nierzadko mam wrażenie, że za dużo. :-P


Mam 3 klatki - 2 furet xl i 1 quadrę, 24 szczury - sprzątanie zajmuje mi ok. 4 godzin, sprzątam co 5 dni.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 15:28   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Mi sprzątnięcie mojej XL-ki zajmuje około 2 - 2,5 godziny. Nie potrafię szybciej.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 15:49   

Mam wolierę. W okresie letnim sprzątanie zajmuje mi pięć minut, w zimowym około godziny :P
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 15:52   

Klatka Remy - ok. 1 godziny, jeżeli sprzątam całościowo (co 2-4 tygodnie, zależnie od pogody i szczurzych zdolności), a bez mycia metalowej części klatki to jakieś 30-45 minut 1-2x w tygodniu (muszę wyciągać półeczki do umycia, zazwyczaj odczepiam wszystkie koszyczki, a potem muszę to wszystko wsadzić z powrotem... trochę to zajmuje, kuwetę też myję za każdą zmianą ściółki). Plus oczywiście upranie hamaczków, jeżeli ręcznie to wiadomo, jakieś 15 min.

Niedługo przesiadka na xlkę, to edytuję ;)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 15:55   
   Zwierzątka: brak


Asmena napisał/a:
Mam wolierę. W okresie letnim sprzątanie zajmuje mi pięć minut, w zimowym około godziny :P

A jakie czynności wchodzą w skład tego sprzątania? :P
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 16:00   

Może jeszcze warto napisać, co się rozumie przez "sprzątanie" Bo ja np. codziennie wycieram+jakiś vitopar półki i zajmuje mi to 2minuty, raz na dajmy na to 3 tygodnie wkładam klatkę z całym sprzętem pod prysznic (jak się zepnę to 1,5h), a raz na dłuższy czas (2-3? miesiące) odczepiam każdą rzecz i myję ją dokładnie, myję też całą klatkę. Zajmuje mi to dobrych kilka godzin.

Ściółkę wymieniam niezależnie od sprzątania, bo mam ją małych kuwetach (często wymieniana) oraz pod kratka (rzadko wymieniana).
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Cze 12, 2012 16:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 16:01   

smeg, zimą standardowe- odpinam całe wyposażenie i myję w wannie. Latem znoszę klatkę do ogrodu, polewam z węża (duże ciśnienie, więc nawet gąbki nie muszę używać) i zostawiam na słońcu, żeby wyschła ;)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 16:03   
   Zwierzątka: brak


Asmena napisał/a:
Latem znoszę klatkę do ogrodu, polewam z węża (duże ciśnienie, więc nawet gąbki nie muszę używać) i zostawiam na słońcu, żeby wyschła ;)

Oo, też mi się to marzy, zwłaszcza jeśli chodzi o mycie prętów klatki :mrgreen: Może kiedyś się dorobię domu z ogródkiem, to będę tak szaleć ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 16:27   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Mam wolierę 180/60/60.Codziennie wycieram półki(5 minut), raz w tygodniu wymieniam ściółkę w dolnej kuwecie i narożnych, myję całość(pręty, półki, kuwety), piorę hamaki i wymieniam na nowe. Dodatkowo zawsze od razu sprzątam setkę królika(narożną kuwetę + trzepanie i pranie legowiska, umycie całości pod prysznicem lub w ogrodzie, gdy jest min. 10 stopni i słońce). Obie klatki razem to ok. 1,5-2 godzin.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 16:55   

smeg napisał/a:
Może kiedyś się dorobię domu z ogródkiem, to będę tak szaleć
Off-Topic:
Nie mam ogródka w Poznainu a i tak myję górę klatki na zewnątrz, pod budynkiem o ile jest znośna pogoda, i mało mnie to obchodzi, że się ludzie patrzą. :]


Królikówka 140x60 cm, zawsze sprzątana przez 2 osoby (podział obowiązków musi być ;) ), co 3-4 tygodnie całość, co 5-7 dni kuweta. Jeśli całość na dworze to ok 30 minut, jeśli pod prysznicem to ponad godzinę. Sama kuweta to jakieś 10-15 minut. Jeśli mam żwirek w kuwecie i muszę go przesiać to daje to jakieś +15-20 minut.
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 22:48   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


ja mam dwie quadry, także tylko kwestia odpięcia góry i wykąpania w wannie oraz wywalenia ściółki i umycia kuwety. robię to zazwyczaj 1 raz w tygodniu. razem z ogarnięciem całej szczurzarni oraz klatki króliczej to 2-3 godziny jednorazowo. ew niekiedy czyszczę półki raz dziennie i zmieniam hamaki co jakiś czas, wtedy całość myję nieco rzadziej.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Śro Cze 13, 2012 08:15   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


Wszystko zależy od tego, kto pomaga a kto sprząta.
Jak ja sprzątam, a mąż pomaga to w godzinę jesteśmy gotowi ze wszystkim. Jak córka sprząta a ja pomagam to pół dnia mija a dalej jesteśmy "w lesie".Musi "pogadać" z każdym szczurem minimum 10 min x 11 szczurów i mamy odpowiedź. :P
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 13, 2012 08:47   

Jedna quadra - góra z półkami do wanny, kuweta do wanny, wymiana ściółki, wymycie domków, wymiana hamaków - godzina do półtorej (zależy od dnia).
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Cze 13, 2012 09:35   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


3 samce, szynszylówka. Sprzątam raz w tygodniu, trwa to 15 minut, codziennie przecieram półki - minuta ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Cze 13, 2012 11:28   

4 samce, klatka 80 x 48 x 80 cm. Codzienne przecieranie półek - 2 minuty. Wymiana ściółki oraz mycie kuwety i góry ze wszystkim raz na 1,5 - 2 tygodnie zajmuje mi samej 2 godziny.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12