Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 15:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 16:30   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Asica21, nie powiem Ci, że to nie to. Niestety, może tak być.
Moja rada - wizyta u weta (aczkolwiek nie musieli mieć do czynienia z guzem przysadki) i podanie kabergoliny (która jest droga) lub bromokryptyny (która jest dużo tańsza, ale nie znam sposobu podawania - w tej kwestii warto skontaktować się z Ogonkiem - pytanie@ogonek.waw.pl)

Można jej też podać po prostu Dexafort, ale on będzie miał raczej bardziej doraźne działanie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 16:58   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Asica21 napisał/a:
powiedzieli mi, że jak się nie będzie bardziej zbierało to nic z tym nie robimy no i faktycznie nic się nie powiększyło od wizyty u weta a nawet zmalało

niezależnie od wszystkiego - raczej należy oczyścić, ponieważ mleko może się zepsuć i zropieć, będzie wtedy jeszcze większy kłopot.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 18:34   
   Zwierzątka: Szczurki


quagmire, jesteś na bieżąco, czy możesz mi napisać ile kosztuje leczenie tak chorego ogonka i jakie badania na początek powinien wykonać wet.
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Maj 14, 2012 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Wto Maj 15, 2012 23:29   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Asica21, koszt leczenia zależy od leku, który będziecie stosować i dawki. Przy Bromergonie jest bardzo tanio (za 30? tabletek zapłaciłam ok. 30 zł), Dostinex i Galastop są bardzo drogie, ale Dostinex wychodzi mimo wszystko taniej: 250 zł za 8 tabletek (import równoległy, inaczej nie kupowałam). Mi wystarczył, przy zwiększaniu dawek, na miesiąc. Za buteleczkę Galastopu (15 ml) płaciłam u siebie 97 zł, która to buteleczka wystarczała na niecałe 2 tygodnie.

U Drei postawiono diagnozę na podstawie objawów i z tego co wiem, inaczej się nie da. Żadnych badań nie miała.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Maj 16, 2012 16:49   
   Zwierzątka: Szczurki


Byłam dziś u wetki na osowej ( Ania Bielska ) mamy nadzieję, że to jednak nie przysadka choć wszystko na to wskazuje. Wetka trochę ją pomacała i sprawdzała jej równowagę czy koordynację w każdym razie powiedziała, że ogonem porusza prawidłowo i jeszcze nie jest z nią tak źle no i dobrze, że ma apetyt i choć jej to ciężko idzie to je. El Łycholina dostała steryd, coś osłonowego do sterydu i antybiotyk w piątek jedziemy się pokazać i zobaczymy co dalej.
Jak na razie koszt to 30zł.

A leki które dostała to
Rapidexson 0,15ml
Betaumox 0,3ml
Milgamna 0,2ml
Nie wiem czy nie pokręciłam nazw leków ale mam problem z odczytaniem tego co wetka mi napisała
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 07:05   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


a steryd jaki?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 10:24   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


quagmire,
Asica21 napisał/a:
Rapidexson 0,15ml
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 11:42   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


To mam nadzieję, że pomoże i że to wystarczy :kciuki:
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 17:41   
   Zwierzątka: Szczurki


Powiem tak, łysol wydaje się być bardziej wycofany niż wczoraj. :( jutro kolejna wizyta.


18.05.2012- Łysej spadła waga z 412 do 386g, niby pokarm trzyma lepiej i z jej równowagą też lepiej, dziś dostała jeszcze raz
Rapidexon i Milgamna. Kolejne zastrzyki w niedzielę i we wtorek. Zobaczymy co będzie się działo dalej.
Koszt na dziś to 20zł
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
pawelso 


Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 3
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 14:46   

Witam.
Napiszcie, jakimi sposobami podajecie Dostinex szczurkowi? Moja szczurzyca nie chce niczego tknąć, co ma śladowe ilości tego leku, próbowałem podawać na siłę strzykawką, ale po takim traktowaniu szczurkowi momentalnie się pogarsza, raz zaczęły wytrzeszczać się oczka i chować co kilka sekund. Po wizycie w ogonku i podaniu leku przez p. dr Agate 6 dni było dobrze, potem sam próbowałem podać lek i szczurek tylko leży, nie ma siły jeść od 2 dni. Do Wawy mam 132 km, więc nie mogę jeździć do Ogonka. Zostaje mi spróbować Bromergon w smakołyku przemycić. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Maj 21, 2012 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 15:10   
   Zwierzątka: brak


http://www.youtube.com/watch?v=Wv62kBZPiOs - to wytrzeszczanie oczek to coś takiego? Jeśli tak, to nie oznacza pogorszenia stanu - szczurki zachowują się tak, gdy są zrelaksowane i jest im przyjemnie albo wręcz przeciwnie - gdy coś je boli. Jeśli szczurek nie je od dwóch dni, musisz ją koniecznie dokarmiać mokrym jedzeniem, gerberkiem itp., bo inaczej długo tak nie wytrzyma. Co do sposobu podawania leku niestety się nie wypowiem, bo nie stosowałam go u siebie.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 15:19   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


pawelso, ja podaję na siłę z Sinlac'iem, ale myślę, że to może być wszystko, co dobrze wychodzi ze strzykawik. Jest podobnie jak u Ciebie, nawet małe ilości nie przechodzą same, więc założyłam, że im mniej dodatku, tym szczur szybciej to pożre. Tak więc biorę strzykawkę, cienką - dobrze się sprawdza tuberkulinówka, bo się tak nie zapycha jak insulinówka, czyli taką: http://www.doz.pl/apteka/...a_03_x_13_1_szt
Oczywiście nie korzystam z igły. Dzięku temu, że jest cienka, można ją głębiej do pysia włożyć.
Biorę odrobinę Sinlacu, taką niewilką kroplę (maksymalnie wychodzi tego 1/3 ml). Dodaję zgnieciony Dostinex. Mieszam. Delikatnie nabieram do strzykawki, żeby nie wchodziło powietrze. Chwytam szczura w miarę stanowczo i wpycham mu to pod kątem, żeby czasami nie wstrzyknąć prosto do gardła. Czasami nie wszystko połknie, ale nie zauważyłam skutków ubocznych z tego tytułu.

Szczerze, to nie wiem, dlaczego ona po przymusowym podaniu miałaby nie jeść. Moje zazwyczaj nie mają nawet focha, mimo że tego nienawidzą szczerze.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 15:20   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


pawelso, jeśli nie działa w papkach, słodkościach (typu NutriDrink czekoladowy czy wapno dla dzieci) to zawsze możesz odpowiednią dawkę leku podać przez strzykawkę. wtedy szczur nie ma wyjścia, połknie wszystko, co wstrzykniesz do pyszczka.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
pawelso 


Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 3
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 12:59   

bromergon jadla z maslem, ale nic nie pomogl. podalem dzieki miejscowej wet. dostinex 2 dni temu, ale szczurek lezy i prawie sie nie rusza. wciskam w nia caly czas nutridrinki i takie tam.nie chce myslec o eutanazji.niech sama zdecyduje kiedy odejsc.sorry za ortografie.pozdrawiam.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 18:22   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


pawelso, masz do tego prawo, ale pamiętaj, że to koszmarna śmierć. Abstrachując od guza, prawdopodobnie skończy się śmiercią głodową :(
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 15