Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak odchudzić szczura?
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 10:17   Jak odchudzić szczura?
   Zwierzątka: ogony


No właśnie, moja Fatka ma nadwagę. Chciałam ją odchudzić i na początek użyłam sprawdzającej się u mnie diety ŻP (żryj połowę). PO ograniczeniu dostępności jedzenia... przytyła.

Macie może jakieś sprawdzone metody odchudzania? Duzo ruchu się nie sprawdza....
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Gru 05, 2006 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 10:41   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


My Syfona odchudzaliśmy po tym jak odciski na piętach zamieniły się w krwawe rany. Wsadziliśmy go do osobnej klatki i dawaliśmy mało jedzenia i takiego mniej tuczącego. Dieta dała podwójny skutek: 1. Szczur rzeczywiście schudł 2.Wpadł w coś w rodzaju depresji - był osowiały, nie chciał się bawić czy nawet wychodzić z klatki, spał cały dzień. Stwierdziliśmy, że lepiej, żeby był gruby i szczęśliwy i robimy mu opatrunki na stopach.

Mam pytanie: czemu właściwie chcesz odchudzać swoją szczurzycę?
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 05, 2006 11:08   

Asaurus, depresja może była spowodowana odłączeniem od stada bardziej niz dietą?
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 11:36   
   Zwierzątka: ogony


Asaurus napisał/a:
Wpadł w coś w rodzaju depresji - był osowiały, nie chciał się bawić czy nawet wychodzić z klatki, spał cały dzień.

No, tego to ja bym nie chciała.
Viss napisał/a:
depresja może była spowodowana odłączeniem od stada bardziej niz dietą?

Z moich obserwacji wynika: gdy brzuszek pusty szczurek jest smutny. Co chyba jest normalne.
Asaurus napisał/a:
Mam pytanie: czemu właściwie chcesz odchudzać swoją szczurzycę?

Bo ważny prawie 650 g, jest strasznie tłusta, ma nadciśnienie i obawiam sie powiększonej wątroby (ale to zobaczymy jak pójde do wetki).
Nadwaga w takim stopniu to nie jest zdrowa. I muszę cos z tym zrobić. Ale nie wiem co... Cos takiego, aby wszystkie mogły to jeść i aby nie było efektu jo-jo.

Acha, za diety owocowe dziękuję. Owoców to ona nie lubi. Stanowczo.

PS. Ale z drugiej strony... Ona ma prawie rok i 9 miesięcy. A to taki wiek, że wiecie. Gdyby cos jej się, tfu, tfu zachorowało to będzie miała z czego chudnąć....
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 05, 2006 12:49   

a może zmusić szczura do aktywności >> metoda marchewki bez kija. Orson był troszkę przytyty na początku, ale zastosowaliśmy coś takiego: po wypuszczeniu z klatki wołaliśmy go z dużej odległości wabiąc jedzeniem (marchew, ukochany buraczek, jabłuszko) i przybiegał. Po jakimś czasie zaczął więcej biegać i muszę przyznać, zmuszenie do wysiłku podziałało. Schudł.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 12:52   
   Zwierzątka: ogony


nev!, w tym wieku.... to raczej nie wierzę już. Dlatego potrzebuje czegos nie wiążącego się z aktywnościa fizyczną.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Lazanka 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 164
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 15:49   
   Zwierzątka: synek i kudlate suczydlo ;)


Nisia sprobuj zamiast ograniczac ilosc jedzenia zmienic jego zawartosc (proporcje tej zawartosci). Nie wiem co aktualnie malej dajesz ale ja postaralabym sie zmniejszyc zawartosc tluszczu do minimum - jak twarog to chudy, jak jogurt to o obnizonej zawartosci tluszczu, zrezygnowac z dropsow i ograniczyc orzechy i nasiona oleiste (ale nie eliminuj tluszczu zupelnie - poprostu postaraj sie by nie bylo go wiele. Natomiast w zasadzie zupelnie wyeliminowalabym cukier - z tego co mowisz Fatka nie lubi owocow (banana tez nie?) wiec to masz z glowy, dodatkowo przypilnuj by nie dawac slodyczy ani slodkich serkow czy jogurtow - a no i marchewka tez odpada. Jesli taka dieta pomoze to z czasem przywrocilabym do diety cukry pochodzace z warzyw/owocow ale nadal pilnowalabym by nie jadly innych slodkosci.

Hmm co jeszcze... hmm nei wiem co Fatka jada... - mozesz sprobowac tez czesciej dawac kasze (gryczana, jeczmienna, kuskus) a na to konto rzadziej makaron gotowany i chleb (o ile tym karmisz)...

Chyba nic wiecej nie wymysle :P Ja jak narazie nie mialam ze szczyrzastymi wiekszych klopotow wagowych (jesli juz to w druga strone - tuczylam chorego).
_________________
-= Lazanka =-


W :serducho: : Kropcia, Klusia, Pestuś, Mysia, Dmisia i DeeDee oraz psiak Junior
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Śro Gru 06, 2006 23:01   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Ja też nie mam doświadczenia w tej dziedzinie (moje raczej przydałoby się podtuczyć, niż odchudzać), ale wydaje mi się, że dobre byłoby jedzenie o dużej zawartości błonnika, albo innej "substancji wypełniającej". Brzuszek będzie pełny, ale tego, co się wchłonie, mniej :) .
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 07, 2006 16:56   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


mój szczurek ważył 900 g...i muszę przyznać że był tłuściutki :P ale szczęśliwy. Zwłaszcza, że w pewnym wieku niewarto odchudzać szczurka, chyba że rzeczywiście będzie miała problemy z wątrobą. Można troszeczkę zmienić jedzenie i powoli zmniejszać jego ilość - nie od razu o połowę :) żołądek musi się troszeczkę skurczyć ale wszystko powoli trzeba robić bo inaczej będzie osłabiona i b. głodna , a nie o to w diecie chodzi. :)
_________________

 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 07:03   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Chciałabym odchudzić troszkę Arię. Dotychczas nie byłam raczej zwolenniczką diet odchudzających jeśli nadwaga nie była wielka. Ale zaczynam martwić się o Arię. Ma ona ponad półtora roku i jako młoda szczura była bardzo smukła. Problemy zaczęły się kiedy skończyła rok. Nie przypuszczam, żebym bardzo tłusto karmiła szczury, bo przecież Aria mieszka z 2 babami, które, choć też zaokrąglone, ale jednak w normie. W dodatku od zawsze jadły dużo ziół, lubią karmę, lubią warzywa i owoce. Nie daję im dropsów (jak już to bardzo rzadko), jedzą tylko mięsko drobiowe, chudziutkie. Różnica pomiędzy Arią a Betty i Biancą polega na tym, że one są takie duże i nabite, a Aria jest duża i strasznie "rozlana", fałdeczki jej wiszą. Nie chcę żeby miała jakieś problemy ze zdrowiem przez to... W ogóle odchudzić szczura jest strasznie trudno - czy komuś sie to udało? :roll: Będę wdzięczna za wskazówki ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 09:15   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Layla, myśmy kiedyś odchudzili Orbitha, ale przez przypadek. Podaliśmy mu karmę, której nie lubił i jadł z niej tylko odrobinę, resztę skrzętnie wysypując za klatkę. W 3 dni poszedł 40 gram, ale to głupi sposób, bo wywołuje efekt jojo. Większa ilość ruchu? To może poskutkować. Ganiać szczura, zmuszać do chodzenia, wspinania się. Tego próbujemy z włochatymi, ale za wcześnie by mówić o efektach. A one oba są właśnie rozlane i tłustawe. W przeciwieństwie do reszty stada.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 09:22   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Staram się Arię "przeganiać", ma do dyspozycji cały pokój o powierzchni prawie 20 m2. Ona biega, ale jakoś to nic nie daje... Ja nawet wolę jak szczury nie są za szczupłe, bo w czasie choroby mają co zrzucać, ale Aria to już lekka przesada :/ Z jadłospisu wywaliłam już makaron, ale daję ryż gotowany, czy on bardzo tuczy?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 09:57   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Z tego co wiem biały ryż szczególnie mocno przegotowany jest tuczący.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 11:05   
   Zwierzątka: Zoo


Tak samo jak makaron - w końcu to węglowodany, które należałoby zastąpić białkiem i błonnikiem.
Spróbuj karmić szczury większą ilością niskokalorycznych zapychaczy(marchew, ogórek, pomidor, jabłka, rzodkiewki, siano, zielenina itd., chude mięsko - po białku dłużej nie odczuwa się głodu), tak, żeby były syte a przy tym nie tyły.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 11:07   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Dobra, w takim razie koniec z ryżem ;) Mam nadzieję, że Aria troszkę zrzuci :roll:

Edit: Ważyłam Arię u weta - waży 412 gramów :roll:

[ Dodano: Pią Lip 20, 2007 10:33 ]
Dobrze idzie mi odchudzanie samic, głównie Arii. Z diety zupełnie wykluczyłam makaron, ryż, ziemniaki, białe pieczywo (dostają suszony chlebek razowy), mięsne gerberki, jogurty z owocami, dropsy, kolby. Podaję oprócz suchej karmy zioła herbal pets (natura szczura, szparagowe chipsy), codziennie owoce i/lub warzywa w postaci surowej lub gotowanej, mięsko drobiowe gotowane. Żadnego częstowania smakołykami. Niewyobrażalnie ganiam szczury po pokoju, robię im wariactwa z kartonów w ramach rozrywki, staram się, żeby na wybiegach nie chowały się i nie spały po kątach. Aria zdecydowanie zrzuciła troszkę wagi, wspina się gibko, boczki mniej wiszą, ma więcej energii. Bardzo mnie to cieszy, nie sądziłam, że to takie proste - troszkę konsekwencji z mojej strony :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 13