Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Nie Cze 17, 2012 10:16
Poznań - oddam do stada szczurka, który został sam
Autor Wiadomość
littlejane 


Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 0
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 10, 2012 22:45   Poznań - oddam do stada szczurka, który został sam

Witam,
miałam dwa bardzo kochające się szczurki - niestety jeden z nich umarł, najprawdopodobniej z powodu niewydolności serca. Drugi szczurek jest zdrowy, ma rok i dwa miesiące. Ponieważ ma jeszcze spory kawałek szczurzego życia przed sobą, nie chcę skazywać go na samotność. Zwłaszcza że choć przyjazny, nie jest bardzo do mnie przywiązany - nie jest to typ przytulasa, woli raczej buszować po pokoju, podkradać jedzenie albo chusteczki higieniczne i bawić się albo po prostu spać ze swoim przyjacielem w jakimś zakamarku. Jest bardzo odważny i śmiały, nie boi się nawet odkurzacza :)
Nie mogę patrzeć jak biega całkiem sam, jak szuka swojego kumpla, jak obwą:cenzura: wciąż miejsca, w których tamten po raz ostatni był. Nie chcę się z nim rozstawać ale jeśli przygarnę innego dorosłego szczura to nie wiadomo czy by się nawzajem zaakceptowały, poza tym i tak w pewnym momencie stanęłabym przed tym samym problemem - któryś z nich zostałby po jakimś czasie sam. Dlatego oddam go najchętniej osobie, która ma małe szczurze stadko, myślę że wtedy mu to nie grozi i będzie miał też mniejsze problemy z zaadaptowaniem się.
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 10, 2012 22:49   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


littlejane, współczuje straty:(
a adopcja starszego szczura nie wchodzi w grę?
_________________
think big, start small
 
     
littlejane 


Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 0
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 10, 2012 23:07   

Wchodzi w grę, gdyby znalazł się taki w bardzo podobnym wieku ale nie chcę też znowu, żeby któryś z nich został sam - i mnie to bardzo dużo kosztuje, i drugiego szczura też. Jak widać pewne sytuacje są nie do przewidzenia. Wiem też, że obce sobie szczury często walczą ze sobą a nie mam możliwości trzymania ich osobno na początku - wpakować dwa obce dojrzałe samce do jednej klatki chyba nie byłoby zbyt dobrym wyjściem (tak mi się wydaje, chociaż nie mam doświadczenia w tej kwestii).
 
 
     
metiss 


Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 7
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 01:17   

Mam bardzo fajnego albinosa na dt. Jacek, bo tak ma na imię, ma coś koło 9 miesięcy, był z samiczką podczas porodu małych i siedział z nimi właściwie do ukończenia 5 tygodnia życia miotu w klatce za małej nawet na jednego szczura. Jest bardzo opiekuńczy wobec swoich dzieci. Siedzi u mnie ze swoimi 7 synkami i nie mogę się napatrzeć, jaki jest łagodny i troskliwy - ciągle je myje, iska, a jak kładą się w rządku na półce, to kładzie się za nimi i grzeje im tyłki. Pozwala dosłownie wejść sobie na głowę. Chętnie pomogę w ewentualnym łączeniu. Jeśli chciałabyś do mnie wpasć i zobaczyć Jacka, daj znać. Do adopcji są też jego synkowie.
 
     
littlejane 


Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 0
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 22:50   

Przepraszam ale jestem tu całkiem nowa i "zielona" :) dlatego może trochę głupio ale zapytam - wiem, że dt to oznacza dom tymczasowy, ale na czym to dokładnie polega? To coś jakby "wypożyczenie" szczura?
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 22:51   
   Zwierzątka: brak


Rolę DT pełni osoba, która ma warunki na opiekę nad szczurem do czasu znalezienia mu DT, czyli domu stałego ;) Czasem właściciel musi pilnie oddać szczura, a DS nie jest jeszcze znaleziony, więc przydaje się DT.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 23:06   

littlejane, jeśli szczur na gwałt szuka nowego domu, a nie ma nikogo, kto by się nim nie zajął na stałe, wtedy wkracza DT. Również w przypadku interwencji - gdy trzeba od razu ulokować szczury i dopiero potem szukać im domów stałych.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
metiss 


Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 23:30   

Jeśli pytanie dotyczyło początku mojej wypowiedzi - jestem domem tymczasowym dla albinoska, którego bardzo chętnie oddam do domu stałego. Warunkami adopcji są wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej. To zupelnie normalna procedura na forum, ja nie gryzę i chętnie odpowiem na wszelkie pytania, a także pomogę w ramach swoich możliwości. Jeśli miałabyś ochotę wpaść do mnie i zobaczyć albinoska, zapraszam, mieszkam na Jeżycach.
 
     
littlejane 


Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 0
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 01:46   

Wszystko super, byłabym skłonna nawet przyjąć twojego albinoska, ale biorąc pod uwagę że kiedy przygarnęłam moje dwa maluchy to zakładałam poprzestanie na nich i zakończenie na tym mojej przygody ze szczurkami, to nie chciałabym przygarniać wciąż i wciąż nowych szczurów. Uwielbiam te zwierzaki, ale jednak nie przewidywałam długoletniej hodowli... i w tym momencie, co z podstawowym problemem, a mianowicie, że za jakiś czas będę w identycznej sytuacji? Twój albinosek jest o 4 miesiące młodszy od mojego szczurka. Kiedy jeden z nich umrze, drugi może zostać sam na bardzo długo, nawet jeśli to będzie za ładnych kilka miesięcy - w końcu niektóre szczury dożywają nawet 4 lat. I co wtedy? Można tak w nieskończoność, bo ciężko jest patrzeć jak szczurek biega albo śpi samotnie. Moje dwa szczurki były z tego samego miotu -zakładałam, że odejdą mniej więcej w tym samym czasie. Śmierć Snickersa, na dodatek w ciężkich męczarniach, przeżyłam bardzo i nie chciałabym doświadczać tego jeszcze wielokrotnie.
 
 
     
metiss 


Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 02:22   

Rozumiem i dlatego wcale nie naciskam, tylko się polecam ;) Obawiam się jednak w tym przypadku, że bardzo trudno będzie Ci znaleźć dom dla swojego szczurka. Nie jest on najmłodszy (chociaż stary też nie), a do tego sama wiem, jak ciężko jest w Poznaniu. Po prostu tu nigdy nie ma zbyt wielu chętnych. Oczywiście dział transportowy działa wszędzie prężnie, ale zanim znajdzie się chętny i transport, szczurek będzie samotny, to może trwać nawet miesiącami, samotność to najgorsze co może go spotkać. Dlatego adopcja, skoro jest taka możliwość, wydaje mi się po prostu najrozsądniejsza. I nie mówię tego w celach marketingowych;) Poza tym, niestety, ale szczury nie dożywają 4 lat. Na pewno nie te dzisiejsze.
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Cze 08, 2012 11:10   

Aktualne?
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Cze 17, 2012 10:15   

Brak odzewu. Zamykam.
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.47 sekundy. Zapytań do SQL: 12