Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Wto Maj 08, 2012 14:16
[Gliwice, Katowice, Nysa i okolice] Albinos ok 6 miesięcy
Autor Wiadomość
nimris 



Dołączyła: 10 Lip 2010
Posty: 22
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 19:07   [Gliwice, Katowice, Nysa i okolice] Albinos ok 6 miesięcy

Witam!
Przeglądając ogłoszenia w internecie zwrócił moją uwagę wątek oddania szczura albinosa z Gliwic. Napisałam do właściciela, żeby wystawił ogłoszenie na jakimś szczurzym forum, to łatwiej będzie mu znaleźć dobry, odpowiedzialny dom dla chłopaka. Okazało się, że musi go szybko oddać, bo wyjeżdża, a nie ma kto się szczurem zająć więc sprawa jest pilna. Napisał, że szczur gryzie przy każdej próbie wyciągnięcia go z klatki. Zaoferowałam swoją pomoc jako DT i tak oto kawaler znalazł się u mnie w domu. Mieszkał sam, w naprawdę dużej klatce jak na jednego szczurka, czystej ze stałym dostępem do wody i karmy. Jego właściciel wziął go od swojej koleżanki, która ma "hodowlę" szczurów półtora miesiąca temu.
Jest to samiec w wieku ok 6 miesięcy, albinos
Pierwsze moje wrażenie jak go zobaczyłam, to szczur totalnie zdziczały, jak tylko podnieśliśmy klatkę to wyskoczył z kuwety i próbował się wcisnąć w najmniejszą szparę między szafą a ścianą.
Okazało się, że młody po prostu potrzebuję dużo miłości. Dziaba nie otrzymałam od niego ani razu, bo nie łapałam na siłę, nie zmuszałam do niczego. Otrzymałam jednak zgrzytanie ząbkami z przyjemności przy głaskaniu, więc nie taki straszny potwór z niego :)
Z młodym jest jeszcze naprawdę dużo pracy, żeby go wyciągnąć na prostą.
Jest już odrobaczony, był na kontroli u weterynarza.
W środę mam zamiar go połączyć z moim kastratem.
Tutaj są zdjęcia
https://picasaweb.google.com/110056064800597478517/AlbinosDoAdopcji
A tutaj filmik
https://picasaweb.google.com/dpasieka/Labik#5726082713042456434

Do adopcji tylko dla osoby, która poświęci mu bardzo dużo czasu i cierpliwości. Do dołączenia do innych szczurów.
 
     
nimris 



Dołączyła: 10 Lip 2010
Posty: 22
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 23:03   

Albinosa połączyłam z moim kastratem bez problemu, od razu się zaakceptowali nawzajem, bez najmniejszych oznak agresji. Z towarzyszem jest bardziej śmiały, nie podskakuje już na każdy dźwięk, nie chowa się po kątach, ani razu nie ugryzł, chociaż w poprzednim domu ponoć zdarzało mu się to często. Powoli przyzwyczaja się do podnoszenia, wcześniej reagował paniką, teraz już udaje mu się spokojnie 'wisieć' przy podnoszeniu bez wyrywania się i uciekania gdzie popadnie ;) Sam wchodzi na kolana, ale dalej jest przy tym bardzo ostrożny. Przy głaskaniu się nastawia, zgrzyta ząbkami z zadowolenia. Trzeba mu poświęcić jeszcze duużo czasu, ale ogonek jest chętny do współpracy na tyle, na ile odwaga mu pozwala.
Waży 380g, poprawia mu się sierść i zaczyna się ładniutki chłopak robić
Ostatnio zmieniony przez nimris Wto Kwi 24, 2012 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 01:54   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


nimris, świetnie. takie łatwe łączenie. to pewnie pomoże w znalezieniu domku. :kciuki:
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
nimris 



Dołączyła: 10 Lip 2010
Posty: 22
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 14:02   

Ogłoszenie nieaktualne, chłopak znalazł dom :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13