Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Higiena uszu
Autor Wiadomość
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
  Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 11:01   Higiena uszu
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Szukałam podobnego tematu - nie znalazłam, więc jakby co proszę o przeniesienie.

Mam pytanie: jak i czym wyczyścić szczurowi uszy, żeby mu niczego tam w środku nie uszkodzić? :?: Mój prawie 4-letni staruszek ma niedowład kończyn tylnych i nie potrafi sobie już sam wyczyścić uszu, w związku z czym ten obowiązek spadł na mnie. Mogę to zrobić zwykłym zwilżonym patyczkiem do uszu? Albo takimi dla niemowląt? Tyle się słyszy, że te patyczki nawet dla ludzi nie są zbyt dobre, dlatego mam wątpliwości.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 14:57   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


olus_165, ja miałam podobną sytuację z 3-letnią babcią i czyściłam jej jedno ucho, do którego nie mogła sięgnąć, patyczkiem do uszu bo niczego innego, co mogłoby się nadać, nie znalazłam. Nie pamiętam jednak, czy go zwilżałam - jeśli tak, to bardzo lekko.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 15:08   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


wg mnie zwilżanie nie jest dobrym pomysłem, bo i po co? mam wrażenie, że można w ten sposób narazić ucho na przeziębienie.
ja mam w tym celu taką fajną zagiętą pęsetę, ale to narzędzie używane w lecznicach weterynaryjnych i w ten sposób zamówione, nie sądzę aby dało się ją jakoś inaczej zdobyć (edit: niż zamówić gdzieś).
niemniej wydaje mi się, że można na jakąś zwykłą niewielką pęsetę nawinąć watę i w ten sposób czyścić, ale baaardzo delikatnie aby nic nie uszkodzić i aby wata nie została w środku ;)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
Ostatnio zmieniony przez susurrement Nie Kwi 01, 2012 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 15:45   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


susurrement, http://www.medysklep.pl/i...-troeltsch-12cm ?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 15:57   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


AngelsDream, ja mam raczej coś w tym stylu http://www.medysklep.pl/i...ka-10cm-zagieta

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Nie Kwi 01, 2012 17:13 ]
Dodałam zdjęcie w załączniku. Będzie wiadomo, czego szukać, nawet kiedy linki wygasną. AD

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Kwi 01, 2012 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 16:10   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


susurrement, rozumiem, dziękuję. :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 10:04   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Możesz zrobić to patyczkiem do uszu, ale uważaj, aby nie wsadzić go zbyt głęboko :wink:
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 14:50   

susurrement napisał/a:
wg mnie zwilżanie nie jest dobrym pomysłem, bo i po co?
zwilżony - tak, zmoczony - nie. Wydzielina z uszu u starszych szczurów z tego co zauważyłam jest lepka i bardziej gęsta niż u ludzi, więc zwilżenie lekkie pomaga w "odklejeniu" jej od skóry ucha. Ja wsadzam pod kran, a potem odciskam w ręczniku, żeby naprawdę był delikatnie wilgotny, a nie mokry tak, że jak ucisnę to woda się leje. I czyszczę tylko zewnętrze, z resztą ucho szczura jest tak wąskie, że nie da się normalnie włożyć głębiej patyczka do uszu. Z pensetą jest gorzej, bo nią można uszkodzić ucho jeśli się nie ma wprawy.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 16:37   
   Zwierzątka: kotka Puma


A co myślicie o oliwie z oliwek? Psom przy zapaleniu uszu odradza się przecieranie wodą, a zaleca przecieranie właśnie oliwą. Testowałam - wydzielina bardzo ładnie schodzi. Tylko nie wiem czy szczurkom też można.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 16:45   

falka, nie ryzykowałabym ataku pozostałych szczurów na uszy pachnące oliwą z oliwek ;) zwłaszcza, że na ogół uszy czyści się staruszkom z niedowładami nóg, które bardzo kiepsko się bronią i nie mogą sprawnie uciekać przed napastnikami.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 16:46   
   Zwierzątka: kotka Puma


Oli, hehe no całkiem możliwe.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14