Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Sob Cze 09, 2012 11:17
Psiaki XIII
Autor Wiadomość
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 13:03   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Moje suki są bardzo tolerancyjne. Szczury zawsze były przy nich luzem, tak samo świnki. Kota zaakceptowały od razu.
Tylko gołębia Jagna zjadła, ale ptak to chyba trochę co innego niż "własny" gryzoń w domu.

Wyjęłam Jagnie wenflon. Już całkiem do siebie doszła po narkozie. Od rana wymuszała posiłek, bo biedna nic wczoraj nie jadła. ;)

Zastanawia mnie test z upadającą watką, którego wg pani profesor Jagna nie zdała. Nie wodziła wzrokiem za watką upuszczoną w pokoju ze zgaszonymi światłami.
Tylko że ona w ogóle nie była tą watką zainteresowana! Patrzyła na mnie i jak by tu zejść ze stołu w gabinecie. Kompletnie się nie skupiała na niczym innym. Lekarka rzuciła watkę 3 razy i uznała, że Jagna nie widzi w półmroku. Hmm...
Wojtek był przy tym i też uważa, że Jagna nie patrzyła na watkę, bo była zaaferowana czymś innym.
Ale nic to. Skoro to nie PRA, to tylko się cieszyć! ;)
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 13:07   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Już widze, jakby którykolwiek mój pies reagował na watke u weta :lol:
Gdyby to był kawałek parówki, to Fox by patrzył, Maja pewnie by olała a Vega patrzyłaby na mnie albo mame, pełnym skupienia wzrokiem :lol:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 13:15   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Moja Czata zareagowała bardzo prawidłowo. Nawet szukała watki wzrokiem już leżącej na podłodze. Ale Czata to panikara! Ona wszędzie szuka zagrożenia. Wszystko musi sprawdzić, czy aby na pewno na nią nie spadnie ani nic w tym guście. Nie ominie żadnej torebki na chodniku, ani lecącego obok liścia. Musi podejść, powąchać, dotknąć. Taka jest. Dlatego bardzo się skupiła na tej watce. Lekarka powiedziała, że tak wygląda prawidłowa reakcja, a Jagna "nie zdała".
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 13:29   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


PALATINA, to ja bym prędzej powiedziała, że to test psychologiczny, a nie okulistyczny :P Vega wzroku nie ma super (ma 15 lat), ale widzi nieźle. Za to u weta widzi tylko nas, tak jest przerażona. Na niczym sie nie skupi, patrzy na nas i nawet wzroku nie oderwie. Maja za to jest rozkojarzona, bo też sie boi. Lata wzrokiem dookoła i nie da sie jej uspokoić. Wzrok ma dobry. Fox mógłby zwrócić uwage, ale też nie jest to pewne. Myśle, że głównie przez to, co Twoja Czata. On też wszędzie widzi zagrożenie, potrafi naszczekać nawet na rynne, w której kapie woda :P
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 23:50   

Lenny w czasie zabawy ;)

http://youtu.be/xjZ6zGVpZsM

proszę nie zwracać uwagi na fryz bo to był przerywnik w czasie strzyżenia więc pół pudel pół wyżeł ;)
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 16:45   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Jakie on dźwięki wydaje xD
Ale to warczenie takie groźne, że nic tylko umrzeć ze śmiechu :lol:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 17:34   

Ninek, toż to pies morderca :P przynajmniej on tak o sobie myśli ;)
 
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 00:02   
   Zwierzątka: 3 nimfy


Czy ktoś może polecić w Warszawie dobrego i niedrogiego weterynarza, który prześwietli psu stawy biodrowe i łokciowe? :)
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 18:04   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


sachma, mały lew :lol: a jak warczy i ciąga za szmatę, super :lol:

Tylko... Wy pozwalacie, aby warczał na Was i kłapał zębami gdy chcecie mu zabrać tą szmatkę? :shock: :roll: Seba się z nim drażni, czy waha bo się boi ugryzienia?... Nie wiem, może Wam to nie przeszkadza, ale ja sama nie pozwalam, aby moje psy na mnie warknęły - czy to w zabawie, czy nie... mogę im zrobić wszystko, włącznie z zabieraniem zabawek i jedzenia, a one mają spokojnie to znosić bez sekundy protestu... Gdy pies gryzie kość, a ja koło niego siadam i dotykam kości, pies ma ją zostawić i się odsunąć - nie wyobrażam sobie innej reakcji. ;)


Dzisiejszy spacer:




Gryzienie się:



NN i inne psy:

_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 18:07   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nakasha, wyobraziłabyś sobie przy psie z inną psychiką. Czasem to nawet nie agresja, co zwyczajnie predyspozycja do zaznaczania, że zasób jest cenny. Nic fajnego, ale z takim psem też da się żyć. Ba, wyboru nie ma zbyt wielkiego - u nas takim gagatkiem jest Baaj. Był i będzie psem z gwiazdkami do umowy.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 18:14   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


AngelsDream, sama nie wiem... nasza pani szkoleniowiec mówiła, że warczenie przy próbie odebrania czegoś - czy to zabawki, czy jedzenia - jest oznaką braku zaufania lub szacunku i powinno się takie zachowania wyciszać.

Na spacerach spotykam dwie panie, które boją się zabrać swoim psom coś, co te psy mają w buzi, bo psy warczą i kłapią. Raz z tego powodu to ja "musiałam" psu wyjmować z pyska ostrą, znalezioną w trawie kość. Pies na to pozwolił. Drugi pies pilnuje swoich kamyków - nie wiedziałam o tym, schyliłam się, zabrałam jej kamyk i suka na to pozwoliła... Nie sądzę, abym miała jakiś szczególny wpływ na psy, wydaje mi się, że to raczej kwestia wychowania psów przez ich właścicielki, ulegania im, a nie samych psów. Z drugiej strony nie mam doświadczenia z psami i tak sobie gdybam.

W przypadku Baaja pewnie jest inaczej, ale to też wyjątkowy pies. :)
Ostatnio zmieniony przez Nakasha Śro Mar 28, 2012 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 18:15   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Przecież sachma napisała, że dla Lennego to zabawa. Więc 'skradanie sie' to na pewno też jej element. Z resztą pod filmikiem jest podpis.
Moja suka też warczy, jak sie z nią szarpie zabawką (nie wyobrażam sobie innych dźwięków przy szarpaniu) a nie potrafi ugryźć człowieka.


Fox też warczy przy jedzeniu, czy przy super fajnej zabawce (nie takiej normalnej psiej, tylko ukradzionej). Nie wiem czy kiedykolwiek uda sie pozbyć tego, skoro przez pierwszy rok swojego życia niedojadał, był bity i nie wiadomo co jeszcze...
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 18:18   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Ninek, no widzisz, a my się z psami szarpiemy, turlamy, przewracamy, ganiamy, bawimy się w przeciąganie szmat czy innych zabawek - i psy nigdy na nas nie warczą, choćby nie wiem jak były podniecone...

Po prostu gdy oglądałam filmik w pewnym momencie miałam wrażenie, że to już nie zabawa, a prawdziwa obrona swojego.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 18:25   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nakasha, Baaj to po prostu pies ze swoim zdaniem. Zaufanie ma, szacunek też, ale to mu nie przeszkadza mieć też swojej opinii, a że jest psem wokalizującym i mimicznym - widać od razu, czy coś jest zasobem tylko fajnym, czy już cennym. Inna sprawa, że ja się go nie boję. Przeciwnie, jestem jedną z niewielu osób, która tak otwarcie umiała iść z nim na udry, kiedy było trzeba, a czasem kiedy nie było. Dwa mocne charaktery pod jednym dachem, oba z ego pod sufitem. :]

Dążenie do tego, żeby każdy pies był uległy, ustępujący, uważam po latach z Baajem i Celarem (tak, też) za absurdalne.

Ale to skomplikowane sprawy, wcale nie tak łatwe do wyjaśnienia na sucho, bez psa pod ręką, wilczak jeszcze pisać nie umie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 18:47   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Cytat:
Ale to skomplikowane sprawy

Na pewno. ;) Czy sądzisz, że Baaj by Cię ugryzł?...

Ok, jestem w stanie zrozumieć, że niektóre psy mogą być wyjątkowo wokalne... warczenie jest sygnałem ostrzegawczym. Nie każdy pies musi być uległy, to chyba nawet niemożliwe ;) , ale wydaje mi się, że właściciel nie powinien się bać swojego psa, bać się, że pies go ugryzie... Wydaje mi się, że gdy pies gryzie właściciela, to już przekracza zwykłą pewność siebie czy nieśmiałość... Jak pisałam, sama nie mam dużego doświadczenia, psy w mojej rodzinie zawsze były uległe i łagodne, więc zastanawiam się na głos nad tym, co usłyszałam od osób bardziej zorientowanych. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 13