Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pon Mar 26, 2012 13:13
Szczurzy temat na ptasim forum
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 12:46   

Myślę, że ciężko obronić kryterium "bo to lubią" ;) Moje szczury lubią np. grzebać w śmietniku i pić alkohol ;) Ja wieszam hamaki, domki, sputniki, koszyczki, bo to w ciekawy dla nich sposób organizuje przestrzeń, dostarcza im dodatkowych bodźców, mają więcej możliwości w klatce. Równie dobrze mogłabym używać pudełek po pizzy i starych koszulek, ale klatka jest największym meblem w pokoju i chcę żeby ładnie wyglądała ;)

Jak ktoś nie lub plastiku i polaru (ja lubię, bo łatwo się czyści), to może sam robić drewniane domki, wyplatać maty ze słomy i wycinać półki z desek. Tylko że to nie jest alternatywny sposób trzymania szczurów, a jedynie użycie innych materiałów, które i tak wiele osób stosuje.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
LinakarO 



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 81
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 12:52   
   Zwierzątka: 6 Szczurków,3 Psy ,6 koni,Papuga , rybka


Niamey napisał/a:
Ja wieszam hamaki, domki, sputniki, koszyczki, bo to w ciekawy dla nich sposób organizuje przestrzeń, dostarcza im dodatkowych bodźców, mają więcej możliwości w klatce.


Dziękuje,że mnie ktoś zrozumiał . Dokładnie oto mi chodziło . I to miałam namyśli pisząc lubią .
_________________
http://forum.szczury.biz/...t=10817&start=0 <-moje dziewczynki :serducho:
:wavexxs: :lapa:
 
     
mordd 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 48
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 13:44   

No i właśnie o to mi chodzi: między zaleceniem komukolwiek koniecznosci dostarczenia samicy materiału na gniazdo a zaleceniem, że ma mieć szmatki z polaru jest różnica. To pierwsze uzasadnione przyjmie do wiadomości każdy z terrarystą włacznie, to drugie już mało kto. Można powiedzieć jakie sa wymagania karmowe ale juz nie mówić, że ma dostawać gerberki - bo będzie grochem o ścianę i bez efektu. A gerberki daja się zastapić. Informacja, że pusta klatka bez wystroju jest kiepskim pomysłem przejdzie, informacja, że ma to być hamak + kołowrortek + costam jeszcze juz nie a w takie wersji zazwyczaj padają zarzuty. A przestrzeń da sie ciekawei zagospodarować właśnie choćby pudełkami po pizzy czy jakimis innymi przypadkowymi kartonikami - duzo się dzieje, szczury zachwycone a dla mnie wysiłek żaden. Niby to samo ale odbiór informacji zupełnie inny... i do przyjęcia równiez dla tych, dla których jest to wyłacznie "karmówka".
Odplywam strasznie od tematu glownego bo coraz mniej o ptasim forum, ale w sumie dalej jest na temat:)
 
     
Majszczur 
kolekcjonerka bubli



Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 1758
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 14:05   
   Zwierzątka: BPP... 2 kociaste... 7 ciur...wodnych zatrzęsienie...


Owszem, moim szczurom jest kompletnie obojętne czy mają eleganckie hamaki z polarku w groszki czy gniazdo ze starego ręcznika, wypasiony sputnik z kolekcjonerskiej serii w czarno/czerwonych barwach czy karton po pizzy (i jedno i drugie daje schronienie i jak trzeba stymuluje, np do gryzienia ;) ) tylko trzeba brać poprawkę na to, że w przeciwieństwie do ptasich wolier hodowlanych, zwykle klatka/ki ze szczurami stanowi/ą spójny element wystroju wnętrza/umeblowania pokoju i choć kartony po pizzy spełniałyby doskonale swoją funkcję jakoś tak dziwnie nieswojo, na granicy estetyki kloszardowej czułabym się z owymi kartonami w mojej własnej osobistej przestrzeni mieszkalnej ;) :lol: :lol:
Co nie znaczy, że okazyjnie nie wrzucam szczurakom różnych dziwnych "nieestetycznych" przedmiotów dla frajdy urozmaicenia zabawy ;) ... z małym wyjątkiem - "oskurne" kanalizacyjne rury pcv o niebo wolę w stałym wyposażeniu, bo są o niebo wygodniejsze do mycia niż karbowane śliczne ferplasty ;)
Gdybym miała wolierę ptasią, do głowy by mi nie przyszło stosować plastikowe żerdki, raczej marzyłabym, żeby zaaranżować ptasiorom przestrzeń jak najbardziej naturalnie. Ale to gdybanie teoretyka, możliwe że wraz ze zdobywaniem doświadczenia modyfikowałabym swoje preferencje. Drewniane domki i pomosty dla szczurów też mi się podobały, ale jak szybko je kupiłam tak szybko z nich zrezygnowałam.
Nie zrozumie syty głodnego :lol:
_________________

Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna. C.K.Norwid
~{((:> Szczury Majszczury <:))}~
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 15:31   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Niektóre szczury są uczulone na słomę i siano, więc trzeba z tym uważać. ;) Tak samo nie każde drewno jest odpowiednie dla szczurów.

Nie ma różnicy, czy norka jest z polaru za 20 zł, z polaru za 4 zł, czy ze starego ręcznika. ;) Ważne, że jest, bo szczury potrzebują "norek" do chowania się.

Szczury potrzebują pewnych rzeczy w klatce, aby miały zapewniony komfort psychiczny i odpowiednią stymulację. Nieważne z czego są te rzeczy (o ile nie jest to coś trującego dla ogonów), ważne, że są. Często pisze się, że szczury muszą mieć polarki, ale wydaje mi się, że to jest po prostu skrót myślowy - chodzi o "różne szmatki, z materiału, który po pogryzieniu nie ma wystających nitek w które mogą się zaplątać łapki". ;)

Różnica jest istotna dla nas, chodzi tu o estetykę, łatwość sprzątania, zachowania higieny, itp.

Jeszcze raz podkreślę: nie ma różnicy między trzymaczem szczurów a hodowcą, bo wszyscy powinni zapewnić szczurom takie same warunki, pewne minimum. Nie jest to niezbędne do rozmnażania, szczury będą się mnożyć nawet mieszkając w pustym plastikowym pudełku, ale chodzi o zapewnienie im prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. :)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
mordd 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 48
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 15:38   

Cytat:
Niektóre szczury są uczulone na słomę i siano, więc trzeba z tym uważać. Tak samo nie każde drewno jest odpowiednie dla szczurów.

Siana nie stosuję (powód jak podałaś oraz łatwośc pleśnienia a na słome uczulenia nie spotkałem ani razu, choć zwracam uwagę i np kiepskie trociny wyłapałem szybko. Słomę polecam z czystym sumieniem.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 15:47   

Off-Topic:
U mnie słoma się kompletnie nie sprawdziła - błyskawicznie była przesikiwana na wylot, śmierdziała i kruszyła się na drobny pył (a była to bardzo dobra jakościowo słoma), ale to być może kwestia sposobu trzymania szczurów. Słoma była fajna jako dodatek, a nie właściwa ściółka. Za to chipsi extra, które sprzedawane jest jako podłoże terrarystyczne, jest genialne ;)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
mordd 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 48
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 15:53   

Off-Topic:
Samej też nie stosowałem. Jak już off... brykiety do ogrzewania w piecach z drewna liściastego też są doskonałe na główną ściółkę a do tego tanie i w wielkich worach. Pewnie było...
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 17:37   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Off-Topic:
O dziwo u mnie się nie kruszyła - w mieszance pól na pól z trocinami sprawdzała się genialnie, a jakie gniazda dało się z tego robić!
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 17:41   

ewentualnie zapraszam tutaj ;) http://forum.szczury.biz/...p=647980#647980

A gniazda były świetne :mrgreen: prawie do sufitu :lol:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 19:10   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Oj tak, czasami dawałam moim siano dla szynszyli, jak im napchałam go po sufit, to jakie świetne tunele w nim robiły. :DD
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
LinakarO 



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 81
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Czw Lis 24, 2011 12:48   
   Zwierzątka: 6 Szczurków,3 Psy ,6 koni,Papuga , rybka


Majszczur napisał/a:
żeby zaaranżować ptasiorom przestrzeń jak najbardziej naturalnie.
Ja u swojej Papugi mam to co u szczurów . Dużo zabawek jak najbardziej kolorowych fikuśnych itp Tylko ,że Papuga to lubi i jest to dla niej różnica . Im bardziej kolorowo tym lepiej a przy okazji ładnie to wygląda natomiast u szczurów jak już wspominaliśmy kolorowo jest dla nas nie dla nich :)
_________________
http://forum.szczury.biz/...t=10817&start=0 <-moje dziewczynki :serducho:
:wavexxs: :lapa:
 
     
mordd 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 48
Wysłany: Pią Lis 25, 2011 13:06   

Cytat:
Dużo zabawek jak najbardziej kolorowych fikuśnych

No i tu jest różnica bo moim zdaniem papugi nie potrzebują kolorowych zabawek tylko woliery i naturalnych elementów, które dają im zajęcie. Kolorowe są owoce a nie zabawki:) Więcej frajdy mają ze zgryzania gałęzi niż kolorowych zabawek.
Ja dla odmiany nie lubię estetyki plastiku - przy szczurach uzasadnionej bo inaczej zaśmierdnie (alternatywą wystrój jednorazowy), przy papugach zbędnej absolutnie.
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 13:29   
   Zwierzątka: szczurze damy


W związku ze zmianami wprowadzanymi na forum, temat został przeniesiony.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12