Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pon Mar 26, 2012 13:03
Naukowcy odkryli szczura-giganta.
Autor Wiadomość
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 14:34   

hehehe, sorry, ale chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę na co się piszesz ;) skoro jest to nowo odkryty gatunek to jeszcze dłuuugo zanim stanie się on znośny dla potencjalnego hodowcy. poproś kogoś by pozwolił Ci się poopiekować jakimś waranem przez kilka dni, nilowym najlepiej, to będziesz mieć mniej-więcej wizję opieki nad tym szczurem. plus oczywiście skoczność, pasożyty, niekoniecznie znane choroby. ten szczur to nie jest pluszak do trzymania w domu. na pewno jeszcze nie w tej chwili.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 16:12   

Jest fajny, podobało mi się jak Ci ludzie się nim zachwycali, że jest jak szczeniaczek. Nawet nie musimy przekazywać wymiziań, bo oni już to zrobili :D Jestem bardzo ciekawa, jak się zachowuje, czy żyje w stadach, parach samotnie itd.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 19:32   

Mazoku napisał/a:
poproś kogoś by pozwolił Ci się poopiekować jakimś waranem przez kilka dni, nilowym najlepiej, to będziesz mieć mniej-więcej wizję opieki nad tym szczurem
teraz to dowaliłaś Mazoku, (bez obrazy), ale jak możesz porównywać totalnie 2 inne gatunki? Które nawet nie są ze sobą spokrewnione?
Wiem co to znaczy odkrycie nowego nieznanego gatunku i uwierz mi są ludzie, którzy i tak poznają ich życie i zachowanie, ja bym mogła być w jednej z takich grup :) . Nie napisałam, że bym go zamkneła w klatce w domu ;/ więc jeśli do końca kogoś nie rozumiesz to nie komentuj śmiejąc się z kogoś tym bardziej, że nawet nie wiesz kim jestem i co robię zawodowo.
Ostatnio zmieniony przez H. Wto Wrz 08, 2009 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 19:36   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Wow jaki szczur :D

Co do gambianów - pisali do mnie kiedyś hodowcy (a raczej hodofffcy :/ ) wielkoszczurów, pytając się m.in. o socjalizację - niestety te zwierzęta są dzikie i sprawiają ogromne problemy behawioralne. Zdecydowanie nie nadają się na przytulaki - misiaki...

To, że zwierzę nie jest agresywne nie znaczy jeszcze, że jest "oswojone", czy że nadawałoby się do trzymania w domu ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Hera
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 19:45   

nie wiem dlaczego , ale filmik mi nie działa :(
a takiego szczura bym nie chciała , lecz bardzo chetnie bym go wytarmosiła , wymiZiała , wyprzytulała , wycałowała , wyściskała i zaśliniła :P
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 22:38   

ciacho, czy Ty masz w ogóle jakiekolwiek doświadczenia ze zwierzętami egzotycznymi? bo tak się składa, że w te wakacje miałam o nich całe szkolenie i sorry bejbe, ale znam się na rzeczy. i akurat dobrze wybrałam bo varanus niloticus jest wrednym, agresywnym i silnym zwierzęciem, ale o nieco mniejszej zwinności, za to tak jak taki szczur może ci upitolić palca bez podania przyczyny.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 13:27   
   Zwierzątka: szczurze damy


W związku ze zmianami wprowadzanymi na forum, temat został przeniesiony.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14