Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mokry brzuch i ogon, porfiryna na łapach
Autor Wiadomość
Ayu 



Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 15:47   Mokry brzuch i ogon, porfiryna na łapach
   Zwierzątka: Kluska, Kropka


hej.

wczoraj wprowadziłam do domku nowego szczurka (Kluseczka niestety odeszła za tęczowy mostek, a nie chciałam, żeby Kropka została bez towarzystwa), malutką szczurkę z zoologa, na oko koło 6tyg. Kropka od początku była względem niej nieufna, ale podchodziła z dystansem, jednak w nocy strasznie się pogryzły (a raczej ta starsza pogryzła małą). Natychmiast je rozdzieliłam, naszykowałam malutkiej nową klatkę etc. Dopiero rano się jej przyjrzałam i jestem trochę znaniepokojona - obie przednie łapki ma w porfirynie (raczej nie wygląda to na krew, ale może...), a dół brzuszka i kawałek ogonka cały obsiusiany. Próbowałam ją wytrzeć, nie dała się, zaraz będę robić drugie podejście (mimo upływu czasu nadal jest tam mokra, nic nie wyschło od rana). Stąd moje pytanie - myślicie że to ze stresu, czy to może świadczyć o jakimś choróbsku? Zaznaczam, że to naprawdę malutka kruszynka, najmniejsza z całej gromadki którą trzymali w klatce w zoologu (bez mamy oczywiście.)

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Czw Mar 22, 2012 16:37 ]
Zmieniłam tytuł na więcej mówiący. AD
_________________
Ze mną Kropka. <:3 )~~ <:3 )~~
Za TM Bagaż, Axl, Slash, Kluska. <:3 )~~ <:3 )~~ <:3 )~~
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Czw Mar 22, 2012 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 16:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ayu napisał/a:
malutką szczurkę z zoologa, na oko koło 6tyg


Jeśli jest naprawdę malutka, może być nawet młodsza.

Ayu napisał/a:
jednak w nocy strasznie się pogryzły (a raczej ta starsza pogryzła małą).


Podczas łączenia nie było widocznej agresji? Czy młodsza szczurka ma na ciele rany?

Ayu napisał/a:
obie przednie łapki ma w porfirynie


Porfiryna spływa z nosa i/lub oczu. Może zabarwić łapy. Świadczyłoby to o ogromnym stresie, zapewne bólu, który może być spowodowany pogryzieniem, ale również chorobą albo jednym i drugim na raz.

Ayu napisał/a:
a dół brzuszka i kawałek ogonka cały obsiusiany.


Stres może wpływać na załatwianie potrzeb fizjologicznych, ale może to być także jakaś infekcja. Zdrowe szczurki nie siusiają tak, że są mokre i nie wysychają. A nawet jeśli, to zazwyczaj od razu się myją.

Moja rada: iść natychmiast do weterynarza specjalisty i upewnić się, że mała jest zdrowa. Dla jej i starszej dobra.

I jedna uwaga, kiedy wprowadzamy do stada szczura z niewiadomego pochodzenia, kilkudniowa kwarantanna, obserwacja i kontrola u specjalisty są konieczne.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 16:51   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Dodatkowo nie należy od razu wrzucać jednego osobnika do klatki drugiego, bo to terytorialne zwierzątka.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12