Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak się przygotować na ciążę i poród samicy?
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 22:28   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


ratzinger, czasem po kastracji są komplikacje, owszem, ale wykonywana przez specjalistę jest zabiegiem bezpiecznym, a Ty unikniesz kłopotów z dwoma stadami. Jeśli chodzi o maluchy, najważniejsze rzeczy znajdziesz na forum. A o resztę zawsze możesz pytać.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 22:42   

Noxa napisał/a:
babyduck, nie mówiłam tego w sensie "bo jak nie to sobie nie poradzi" tylko że ogółem mniejsza ilość młodych=lepszy start dla nich, i mniej problemów dla matki. Widziałam kluski z miotu w którym było ich 5 i z takiego w którym było ich 13- te pierwsze były zdecydowanie silniejsze i większe, mimo że miały bardzo młodziutką mamusię (; I właśnie o ten aspekt mi chodziło (;
Noxa, troche racji masz, ale tylko trochę. Dużo zależy od tego jak się dba o mamę w czasie ciąży i karmienie, a potem o maluchy. W hodowlach rodzi się i po 15 malców, a wszystkie są okazałe.

ratzinger, jeśli jesteś z Warszawy, to masz kilkoro dobrych wetów, u których śmiało możesz kastrować samca. Nie będzie to tanie, ale im pewniejsze ręce, tym mniejsze ryzyko powikłań.

Powoli możesz zakładać temat w dziale "oddam": opisz sytuację, wstaw fotki rodziców, relacjonuj dorastanie maluszków - będziesz miał większe szanse na domki dla nich.

edit:

Zastanawia mnie jedno. 13 marca pisałeś
ratzinger napisał/a:
Dziś upłynęło 15dni

A dziś:
ratzinger napisał/a:
15.03.br. między 9:00 a 18:00 urodziło mi się 10 małych

17 dni na ciążę? A gdzie pozostałe 4?
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 23:12   
   Zwierzątka: królinka i szczury


ratzinger, założ temat w dziale ODDAM i już szukaj malcom domów. Czytaj o diecie i opiece nad karmiącą matką i przede wszystki postanow cos w sprawie Stefana - nie możesz skazywać go na samotność. Osobiscie nie polecam Ci tworzenia drugiego, męskiego stada, bo możesz sobie nie poradzic - oddzielne wybiegi, rujkujące samice etc. Albo chłopaka wykastruj (u polecanego, gryzoniowego weta!) i dołącz do swojego babskiego stada albo poszukaj mu nowego domu z męskim towarzystwem. Co do maluchów - za 4 tygodnie oddziel samce od reszty. Przy szukaniu nowych domow zwroc uwagę na warunki i KONIECZENIE nie oddawaj szczurow do rozmnażania czy samotnego trzymania. W razie problemow pytaj, chętnie pomożemy. Powodzenia :)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 09:57   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


babyduck napisał/a:
17 dni na ciążę? A gdzie pozostałe 4?
A nie jest tak jak u kobiety,że może być ciut szybciej albo później ?
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 20:41   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Jak u tak małego zwierzątka to jednak duże odchylenie, tak mi się wydaje, max 1-2 dni mniej lub więcej.
Ale ja tam się nie znam, może głupoty gadam.
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 20:43   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Martuha, ale to jest dosc dużo, tak jakby kobieta urodziła w siódmym miesiącu ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
ratzinger 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 21:20   
   Zwierzątka: sznaucer miniaturka, kot europejski, szczurki :)


Pisałem że upłynęło 15 dni, około.
Wyczytałem że po upływie 15 dni widać już ruchy osesków i zaokrąglony brzuch szczurzej mamy. Być może urodziła w terminie. Nie wiem dokładnie kiedy szczurka zaszła w ciąże. Maluchy mają się dobrze, mają pełne brzuszki..
Ur. się 15.03.br.
Niedługo zrobię fotki. Na razie nie chce stresować mamy. Złości się trochę gdy wlepiam się w nią.Dodam zdjęcia i opisy każdego z maluchów, w dziale oddam. Niestety fotki będą robione telefonem, więc z góry przepraszam w tym temacie za złą jakość

pozdrawiam wszystkich i dziękuje za wszelkie info, nie jesteśmy sami. Dziękuje w imieniu Dziabongi i Stefana.


teraz zamiast kupna nowej klatki, wykastrujemy Stefana :)
_________________
Multikonto oraz łamanie punktu regulaminu dotyczącego rozmnażania zwierząt i dbałości o ich szeroko pojęte dobro. AD
Ostatnio zmieniony przez ratzinger Sob Mar 17, 2012 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 21:33   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Acha to nie wiedziałam nawet ;) Myślałam,że te parę dni nie robi tak wielkiej różnicy
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 21:37   

Na pewno nie urodziła w 15 dniu, bo wtedy to by nie wiem co się urodziło...
Musiałeś źle policzyć.
Zdarzyć się może, że samica urodzi 20 dnia i to jest przed terminem, a 24 dzień to po terminie.. I się jedzie do weta i zastanawia nad podaniem oxytocyny.
Bo ciąża prawidłowa trwa 21-23 dni.

U szczurów większe wahania = brak szansy na przeżycie maluchów (duże nierozwinięcie lub obumieranie płodów) .


Edit: Co do rozpoznania płci to naprawde nie problem ;D
Na początku można zgłupieć, ale jak się przyjrzy i porówna to na pewno jednego przynajmniej chłopa znajdzie ;] uwierzcie mi, że nie sposób u młodych (a u tych 0-3 dniowych NAJŁATWIEJ rozpoznać) nie poznać małego peniska ;p
A od 3 tygodnia to już moszna zaczyna zwisać i powiewać, którą też nie sposób nie zauważyć ;]
_________________

 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 19:29   

ratzinger napisał/a:
Nie wiem dokładnie kiedy szczurka zaszła w ciąże.
ratzinger napisał/a:
Mnie nie było w domu, i znajoma która akurat była u mojego współlokatora mi to oznajmiła.
Lekkomyślnie "pozwoliłem" jej je wypuścić.

Nie pamiętasz, kiedy pozwoliłeś znajomej puścić szczury razem? Chyba możesz to jakoś sprawdzić?
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
ratzinger 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 13:18   
   Zwierzątka: sznaucer miniaturka, kot europejski, szczurki :)


dokładnie nie wiem, ale czy to tak bardzo ważne ?Szczurzęta mają się bardzo dobrze, rosną w oczach.
nie znam się na genetyce, ale na moje oko, 2 szczury będą po tatusiu, fuzz, reszta russian blue agouti.

dodaje fotki z telefonu. Postaram się uchwycić ojca, i mame.. ale strasznie się wiercą :)


Mama i "porodówka" , jeśli chodzi o terrarium na którym stoją, jest tam jeż pigmejski , nie żaden gad :]

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
Multikonto oraz łamanie punktu regulaminu dotyczącego rozmnażania zwierząt i dbałości o ich szeroko pojęte dobro. AD
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 13:22   

A jakich maści są rodzice?
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
ratzinger 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 13:27   
   Zwierzątka: sznaucer miniaturka, kot europejski, szczurki :)


Mama Russian Blue Agouti Dumbo,
Tata sam nie wiem, fuzz są chyba całkowicie łyse, a u Stefana zdaża się że "porasta" zmierzwioną szatą, raz łysieje do reszty. Ma kręcone wąsy, i wygląda troche jak moja Jadzia (REX) tyle że ma mniej włosków. Zaraz dodam foto , to może ktoś się wypowie. Był kupiony w sklepie zoologicznym, i został szczęśliwie ocalony.
_________________
Multikonto oraz łamanie punktu regulaminu dotyczącego rozmnażania zwierząt i dbałości o ich szeroko pojęte dobro. AD
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 13:31   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Wygląda na to, że tata to double rex, czyli będziesz miał same rexy w stadzie.
A jakiego koloru jest tatuś?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
ratzinger 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 13:41   
   Zwierzątka: sznaucer miniaturka, kot europejski, szczurki :)


Jadzia i Stefan.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
Multikonto oraz łamanie punktu regulaminu dotyczącego rozmnażania zwierząt i dbałości o ich szeroko pojęte dobro. AD
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 14