Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 20:59
Szczury Grawitacyjne
Autor Wiadomość
dagmarka 


Dołączyła: 10 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 17:00   

Szukam transportu z Warszawy do Szczecina???? Help
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 17:03   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


dagmarka napisał/a:
Szukam transportu z Warszawy do Szczecina???? Help


dagmarka, tu masz małe szanse - zapytaj w odpowiednim dziale
_________________
think big, start small
 
     
zuźmen 


Dołączyła: 16 Paź 2011
Posty: 47
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 19:07   
   Zwierzątka: ogoniaste


Ja będę "baaardzo fajowa" i powiadam Wam:macie prawo wyboru! :mrgreen:
Tak na poważnie,jeśli almetce zależy,to może sobie wybrać,bo mi jest obojętne.One wszystkie są śliczne i takie podobne do siebie.
wushu,wysyłam na PW swój adres.
Daj znać,czy doszło,bo u mnie wisi cały czas "do wysłania"
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 00:41   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Uwaga! Ważne zmiany!


Od dzisiaj, 27.02, wszystkie szczurki poza mamą są u mnie.

23.03.2012 :shock: ojej... zniknęły

26.03.2012 - wszystkie Grawitacyjne szczęśliwie zameldowane w nowych domach!
Zaraz poproszę o przeniesienie nas do nowego działu:)

1) samczyk czarny: Fraisee - już w DS
2) samczyk brązowy: Fraisee - już w DS
3) Besha: u Elwen w Krakowie od 29.02 - taki domek trafia się raz na 4 lata :mrgreen:
4) tata: u Asia7up w Gdańsku od 03.03 - szczury z tego wątku robią inwazję na Polskę:)
5) samczyk agutowaty: od 14.03 u Xarny,
6) samczyk agutowaty: od 14.03 u Xarny, czekamy na imiona!
7) dziewczynka szara: od 22.03 u Juby w Warszawie
8 ) dziewczynka szara: od 22.03 u Juby w Warszawie, mają mieć fizyczne imiona - czekamy:)
9) Śnieżka, primo voto Krzywa Główka: od 23/24 marca u Pawła w Krakowie
10) samczyk czarny: od 26.03 u Onii w Kielcach:)





We wtorek 28.02 cała rodzina idzie do weta - zobaczę, jak się sprawy mają i czy szczurki mogą zostać wysłane w podróż.

Po wizycie 28.02:

Prawie wszystkie maluchy osłuchowo świszczą - poza dwójką (jeden samczyk i jedna samiczka), ale wszystkie będą poddane antyświszczeniowej kuracji.
Jedna dziewczynka ma zapalenie ucha i na czas leczenia zostaje u mnie - przynajmniej tydzień
Nie mają pasożytów.

Opcje są dwie.
Albo szczur zostaje u mnie do wyleczenia, albo jedzie w obecnym stanie do nowego domu (dr Godlewska uważa, że nie ma przeciwwskazań) i nowy dom dba o:

a) inhalacje
b) podawanie betaglukanu
c) uzupełnianie niedoborów witamin i minerałów
d) kontrolę u gryzoniowego weta

Wycieczka PKSem bez opieki nie wchodzi w grę, konduktorka tym bardziej.

Proszę pamiętać, że zawsze rozsądną opcją jest około dwutygodniowa kwarantanna przed dołączeniem nowego szczura do stada i konsultacja z wetem przed. Te szczury są, jak widać, szczurami wyższego ryzyka, więc kwarantanna jest szczególnie wskazana. Oczywiście, decyzja należy do Was.

05.03.

Właśnie sobie pomyślałam, że rodzinka zasługuje na nazwę i nazwałam je Szczurami Grawitacyjnymi. Dość to pokrętne rozumowanie: w rodzinie są dwie szczurki z przekrzywionymi łebkami, skojarzyło mi się to zakrzywieniem czasoprzestrzeni, co, jak podpowiada Wiki, w teorii względności równa się grawitacja. Może skrót myślowy, ale ci, co nie wiedzą, o co chodzi (ja), i tak nie wiedzą, a ci, co wiedzą, niech prostują mój błąd ku chwale nauki. Szczurki nie obrażą się za fizyczne imiona na pewno;)
Jutro do weta!


07.03. - wizyta:)

W sumie jest przyzwoicie! 1:2, 2:1, czyli
Dziewczynki - świszczy tylko koleżanka z chorym uszkiem
Chłopcy - nie świszczy tylko czarny kolega

Zęby w porządku, zażółcają się. A ode mnie - szczury nie kichają, nie chrumkają, jedzą, - pani doktor zakrzyknęła, że urosły:D nie zauważyłam;) - wspinają się, skaczą i szaleją, jak to szczurza młodzież...
Brać szybko, póki małe!

23.03

Niedobitki w postaci żeńskiej części stada już zupełnie w porządku oddechowo - nie świszczą i nie robią tym podobnych brzydkich rzeczy. Dwie prosto z przychodni pojechały do nowego domu . Krzywa Główka ze swoim tylko-troszkę-zmienionym uszkiem też jedzie wkrótce do nowego domu i nowego weta i w nowym klimacie będzie się leczyć dalej:)
Ostatnio zmieniony przez Martini Pon Mar 26, 2012 20:07, w całości zmieniany 25 razy  
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 00:45   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Martini napisał/a:
Sytuacja mamy się zmieniła - została mamą ponownie

jak to?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 02:09   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


quag, najprawdopodobniej tak samo jak w większości nie tylko szczurzych przypadków: została zaplodniona przez samca. W pączkowanie nie wierze ;) Dr Ania potwierdziła, że choroba mamuski i odchowywanie małych mogło przedłużyć ciążę. A badana na okoliczność ciąży była prawdopodobnie w dniu zapłodnienia. Niezależnie od przyczyny i okoliczności musi mieć teraz spokój i adopcja nie wchodzi w grę. Mamuśka będzie miała swój wątek.
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 02:10   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


quagmire napisał/a:
jak to?


ano tak to. Pierwsi opiekunowie nie oddzielili szczurków po porodzie, i z lektury pierwszego wątku wynika, że jeszcze 1 lutego parka była razem. Dr Rzepka na początku lutego nie stwierdziła ciąży, bo nie wiem, kto byłby w stanie stwierdzić kilkudniową ciążę u szczura:).
I tyle.
_________________
think big, start small
Ostatnio zmieniony przez Martini Pon Mar 12, 2012 03:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nubijka 
miłośniczka brzydoty



Dołączyła: 30 Maj 2011
Posty: 987
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 07:05   

:shock: no nie....
_________________
moje kochane łapki: pso-lwy
za TM Krówka, Ratatusia, Duża Bliźniaczka, Mała Bliźniaczka, Romuś, Danusia/Danio, Dzikuska, Karolcia, Mysza- AZYLANT, Zuzia, Agatka, Fela, Łapka i Golasek z DT :(
>>nubijkowo<<
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 07:15   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


masakra ..........biedna szczurcia ................niedpowiedzialnosc ludzi mnie przeraza zarowno doroslych jak i malolatow ,,,,,,,ktorzy robia co chca pod nosem rodzicow
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 08:31   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Uśpiliście drugi miot czy chcecie odchować (chociaż wygląda na to, że odchować)?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 09:14   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Mnie zastanawia, czy ta druga ciąża była niewidoczna?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 11:04   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


quagmire, część najsłabszych malców została uśpiona. Reszta ma mleko w brzuszkach, jest zagarnięta do gniazda i "zaopiekowana" przez mamuśkę.

AngelsDream, cóż... Myślę, że wushu tuczyła mamuśkę i cieszyła się, że mała wreszcie nabiera ciałka, bo za duża to ona nie była (i nadal nie jest).

O drugim miocie napiszę dziś wszystko w osobnym temacie jak tylko będę miała chwilkę i tam zapraszam na dyskusje - myślę, że ten temat powinien zostać tematem adopcyjnym poprzedniego miotu. Martini i tak ma teraz sporo na głowie.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 11:12   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Off-Topic:
Pyl, ale chyba nie ma co dyskutować. Ja po prostu spytałam.
Każdy sam podejmuje decyzje i ponosi ich odpowiedzialność.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 11:22   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
quagmire, ale każdy również chce rozumieć sytuacje i oczekuje wyjaśnienia, jeśli jest nieoczywista. A ta nie jest. Stąd niektórzy pytają tutaj, a ja proszę tylko, aby wytrzymać kilka godzin - postaram się wyjaśnić co wiem w osobnym wątku najszybciej jak będę mogła.
 
     
fraisee 



Dołączyła: 19 Lut 2012
Posty: 243
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 15:36   

no to ładnie. tak to właśnie jest jak zwierzętami opiekują się dzieci lub osoby nieodpowiedzialne. ;<
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 9