Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ronaxan [Doksycyklina]
Autor Wiadomość
Tulip 
meet my sister-insomnia



Dołączyła: 05 Maj 2008
Posty: 73
Skąd: Kraków
  Wysłany: Pią Maj 23, 2008 20:57   Ronaxan [Doksycyklina]
   Zwierzątka: 2 cudowne szczurzyce Lila i Pegi,trzecia w drodze,pies


nie moglam nigdzie odszukac informacji dotyczacych doksycykliny oraz jej dawkowania wiec postanowilam zalozyc nowy temat, jezeli byl juz poruszany wczesniej to prosze o przeniesienie :) .

U mojej szczurzycy stwierdzono mykoplazmoze, vet zalecil podawanie wyzej wymienionego leku, niestety nie wiem w jakiej postaci podawac to lekarstwo. rozpuszczac w wodzie czy poprostu maskowac w jogurtach/innych przysmakach? chyba nie musze dodawac ze jest to sprawa dosc wazna :)

edit: dzieki za pomoc
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Nie Sie 17, 2008 21:42   

Ja najpierw rozpuszczam w wodzie, a potem dodaję odrobinę jogurtu. Oczywiście - 1/10 tabletki 2 razy dziennie.
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 08:06   

Ja na szczura 260 gramowego podawałam 1/8 tabletki raz dziennie. Rozkruszałam w papierku i posypywałam tym proszkiem gerberka na łyżce. Ronaxan nie ma obrzydliwego smaku, więc już nie trzeba było rozpuszczać. Kreta zjadała go na gerberze bez problemu.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 18, 2008 08:12   

Ja na ciężkie zapalenie płuc podawałam 1/10 tabletki na ok. 270 g szczura. Rozkruszony lek mieszałam z gerberem/nutri/jogurtem.
 
     
Tulip 
meet my sister-insomnia



Dołączyła: 05 Maj 2008
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 10:39   
   Zwierzątka: 2 cudowne szczurzyce Lila i Pegi,trzecia w drodze,pies


Danke za odpowiedzi, tylko szkoda ze dowiaduje sie tego juz po wyleczeniu zwierzaczka z choroby :DD

ale przynajmniej wiem juz na przyszlosc.
_________________
"nie strasznie jest umierać k i e d y ś - strasznie jest umrzeć t e r a z." - Aleksander Sołżenicyn
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 05, 2009 20:40   

Szczurom podaje się Ronaxan 20 mg, 1 tabletka jest na 2 kg masy ciała. Łatwo sobie policzyć dawkowanie.
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 22:47   
   Zwierzątka: szczurcie


Hop? Odkopuję. Moja Rati właśnie to dostała. Pani wet powiedziała, ze nie można podawać przy nim produktów mlecznych. Plus na http://www.apeiron.pl/szczury/ratdrug.htm też jest zaznaczone żeby mlecznych nie podawać. Więc jeśli ktoś będzie leczył swojego ciura tymże,to pisze w razie czego ;)

Jejku, a ktoś mi może powiedzieć jak to dawkować? Już mi się te wszystkie strzykawki mieszają :( O ile dobrze zrozumiałam biorę 1/4 tabletki (ja mam o handlowej nazwie: Unidox), i rozpuszczam w 2 ml wody a Rati podaję z tego 0.2 ml. Rati mi waży 265 g.

Możliwe, że dobrze pamiętam? Jak na złość akurat nie dostałam karteczki gdzie mi to wet rozpisywała, chyba została w gabinecie :/
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 22:52   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Mai-ah, to jakiś dziwny sposób podawania, hm... Unidox nie rozpuszcza się w wodzie, zrobi Ci się z tego zawiesina, a zawiesiny nie odmierzysz zbyt dokładnie. Ja podawałam kiedyś ogonowi Unidox i dzieliłam tabletkę. Może ktoś ma inne doświadczenia.
_________________
think big, start small
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 22:57   

ja też przy podawaniu Unidoxu dzieliłam tabletkę
_________________


 
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 22:59   
   Zwierzątka: szczurcie


Odkopałam karteczkę, jednak ją wzięłam. Mi wet poradziła rozpuścić. Owszem zawiesina jest, "przed użyciem" wstrząsam... Zonk, to nie wiem na ile miałabym tą tabletkę dzielić :/ Najwyżej jutro jeszcze do wet zadzwonię.
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 23:17   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Mai-ah napisał/a:
to nie wiem na ile miałabym tą tabletkę dzielić


ja do tej pory najwięcej dzieliłam na 20 chyba, nie tak strasznie.
a Unidoksu miałam najmniejsze tablety i nie była to jakaś straszna masakra.

Raz, jak szczur nie chciał za żadne skarby pożreć tabletki w żadnym przysmaku, to w końcu rozpuściłam i wstrzyknęłam do pyska. Ale rozpuściłam już odmierzoną dawkę i dokładnie sprawdziłam, czy wstrzyknięte zostało wszystko, tak więc były ze dwie lub trzy poprawki, żeby wypłukać okruszki leków z zakamarków strzykawki. Dość męczące.
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 23:33   

Martini napisał/a:
ja do tej pory najwięcej dzieliłam na 20 chyba

Hmm... A jakiej wielkości są te tabletki? Bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że podzielenie tabletki na 20 będzie dokładniejszym odmierzaniem, niż zawiesina... :drap: To są jakieś takie duże tabletki?
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 23:36   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Off-Topic:
Kasik, nie mówię tu o Unidoksie. Mam takie wielkie tablety Beta, które były okropnie drogie i których nie wywalę z powodu rozmiaru. Jak dostaje całe stado, to po prostu odmierzam i kruszę większy kawałek tabletki.
A na 20, to nie problem, bo po prostu ciachasz na dwa i na dwa i na dwa itd. Nie lubię dzielenia na trzecie części :|
_________________
think big, start small
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 23:47   

Off-Topic:
Martini, aha, no właśnie, bo już się zdziwiłam, co to za tabletki tak się da podzielić. Tym bardziej, że beta to dokładnego dawkowania nie potrzebuje ;)
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 23:54   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Off-Topic:
Kasik napisał/a:
beta to dokładnego dawkowania nie potrzebuje


Mimo wszystko nie dam szczurowi 200 mg BG do gryzienia w łapkę :lol: . Ale masz rację, szczęśliwie nie wymaga to aptekarskiej dokładności, bo chyba bym się pocięła, tak samo jak tnę tę tabletkę. Koniec oftopu.
_________________
think big, start small
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11