Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Czw Paź 10, 2013 17:41
Pomocy, mój szczur urodził! Pilnie potrzebne DT [Warszawa]
Autor Wiadomość
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 16:34   
   Zwierzątka: szczurze damy


Dziewczyny skończcie offtop.

I co ze szczurami?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 16:36   

quagmire napisał/a:
przynajmniej nie trzeba jechać do niej na koniec świata, żeby się z nią zobaczyć

Ja jeżdżę z jednego końca świata na drugi koniec świata jak jadę do Pyl, więc wszystko mi jedno a Ty nie masz na co marudzić :P

gmc - chodzi o klatki? :oops:

Karena, władzę dostałaś i Ci do głowy woda sodowa uderzyła ;) Nic ze szczurami nowego. Wypowiem się jak zgarnę całe to dziadostwo :wink:


I proszę zastanówcie się kto z Was mógłby wziąć ode mnie tego samczyka na DT
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 01:07   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Zaraportuje w zastępstwie padnietej wushu: szczurasy już odebrane, pojechały od razu na przegląd do dr Rzepki. I niestety nie bez przyczyny: mamusią ma zapalenie ucha, maluszki zapalenie płuc. Dostały antybiotyk i... zostały w lecznicy, bo stan maluchów jest ciężki, wymagają codziennych zastrzyków. Przydadzą się kciuki.
Tatuś na szczęście zdrowy, został odrobaczony, bo miał nieco strupkow, ale poza tym bez zastrzeżeń.

A od siebie mogę tylko dodać, że dawno nie widziałam tak proludzkich ogonow, chyba, że u Heniokow. Mamusia nie dość, że pozwalają brać się na ręce i wyciągać z gniazda to w czasie zastrzyków maleństw, które darły się w niebogłosy wtulała mi się w szyję. Pozwoliła mi nawet przekładać maluchy w gnieździe (miałam rękę 2-3 cm od jej pyszczka). Tatuś podobnie, dał się wymietosic i wycałować.
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 01:23   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


No to kciuki :kciuki: :kciuki:
 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 01:46   

I wszystko jasne :wink:
Samiczka nie jest w ciąży! :mrgreen:
Ale wcale nie jest kolorowo... :cry:
Mała z maluchami zostanie w lecznicy kilka dni. Chcę żeby miał na nich oko ktoś, kto się zna i wie kiedy trzeba reagować. Ja nigdy nie miałam małych szczurów i nie wiem jak powinny wyglądać zdrowe kluski... Dobrze, że pojechałam z nimi od razu do dr Rzepki bo sama bym nawet nie stwierdziła, że ciężko oddychają lub są mizerne i głodne (mój ideał klusek to Heniokowe glizdy, ale u nich zawsze te szczurki jakieś spasione więc nie traktuję ich jako przeciętną).
Fakt, trochę przeraziła mnie myśl, że miałabym im sama robić zastrzyki dawką... rozcieńczoną i najmniejszą możliwą ilością, jaką udałoby mi się złapać. No ale to najmniejszy problem bo bym się jakoś i do tego przełamała. Po prostu musi mieć je na oku ktoś kto ogarnia a nie jakaś ja. Chęci mam ale to duża odpowiedzialność. Dla mnie za duża. Zostaną w lecznicy kilka dni i w okolicach weekendu je wezmę. Myślę, że te dni są decydujące więc jeśli ich stan się poprawi, to już nie będę się tak bać nimi zajmować.
To zgarnianie szczurów wyszło tak nagle, że nawet nie miałam czasu się przygotować i obczytać całego forum i wątków o odchowywaniu młodych...

Zastanawiam się też co Wy na to żeby może przeprowadzić jakaś zbiórkę kasy na leczenie klusek. Niestety ja jeszcze nie pracuję więc nie mogę sama decydować na co wydam zarobione pieniądze bo ich nie mam. Ostatnio wydałam prawie całe swoje oszczędności na operacje moich szczurzyc. Moi rodzice są kochani ale nie mogę ich tym obciążać.


Samczyk jest u mnie. 10 dni kwarantanny. Jest super słodki, międlę go u jemu się podoba :) To taki zwykły haszczak, ma długie futro, ze dwa miesiące. Jest przesympatyczny! Skoro mi tak się daje to przyszłego właściciela pokocha bez reszty :wink:
Zdjęcia będą jutro. Jutro też założę nowy temat bo chcę mieć wpływ na zmienianie tytułu itp.
Chłopak będzie siedział u mnie niestety sam, więc tym bardziej jeśli ktoś by się zastanawiał nad adopcją samca, zachęcam do skrócenia mu samotności :)
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 01:49   

wushu napisał/a:
Zastanawiam się też co Wy na to żeby może przeprowadzić jakaś zbiórkę kasy na leczenie klusek.
Myślę, że to bardzo dobry pomysł :) Możemy też zrobić jakiś zrzutkowy bazarek, każdy poszuka to tam ma fajnego w domu :)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 01:57   

Niamey, ale bazarek zanim się uzbiera, to wiesz ile czasu czasem minie. No ale mi wszystko jedno w sumie, może być nawet to i to, chodzi tylko o to że sama za wszystko wolałabym nie płacić (teraz nie mam za dużo jak na ironię, będę się zadłużać u rodziców :] ). Pyl kochana już oferuje od siebie, ale ona ma za duże serce i trzeba jej uciąć łapki :wink:
Jutro to obczaję bo teraz czuję nawrót choroby i mimo zmęczenia spać nie mogę... ale muszę bo na dniach dwa hard egzaminy.. :]

Fajnie, że znajdą się chętni do pomocy. Grosik do grosza i będzie kokosza. I trzeba być dobrej myśli (a mi nie tak łatwo bo życie mnie nie doświadczyło pokoleniami szczurów, które przychodzą, chorują i odchodzą, to dla mnie nadal nowości)
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
 
     
nubijka 
miłośniczka brzydoty



Dołączyła: 30 Maj 2011
Posty: 987
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 06:47   

Off-Topic:
..bo Pyl to anioł nie człowiek...oczywiście szczurzy anioł ;)


wushu jeśli potrzebujesz czegoś na bazarek, to mogę oddać cześć moich rzeczy z bazarku grodziskowego- bo trochę ich zostało :) daj znać na PW
_________________
moje kochane łapki: pso-lwy
za TM Krówka, Ratatusia, Duża Bliźniaczka, Mała Bliźniaczka, Romuś, Danusia/Danio, Dzikuska, Karolcia, Mysza- AZYLANT, Zuzia, Agatka, Fela, Łapka i Golasek z DT :(
>>nubijkowo<<
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 08:56   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Diabeł czy anioł, ale jak mu się obetnie łapki to jak doniesie transportery do weta? ;(
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 11:37   
   Zwierzątka: brak


Biedactwa.. Gdzie te kluski były trzymane, że mają zapalenie płuc?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 11:44   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


No dobra, jestem po porannej wizycie w MedicaVecie.
Maleństwa żyją wszystkie :mrgreen:
Jeden chłopaczek nadal jest w ciężkim stanie, dostał dodatkową dawkę antybiotyku i steryd. Reszta jako tako, łażą już powolutku po dunie i są rozkosznie cieplutkie (wczoraj nie były, trzeba było je dogrzewać). Widać też, że najedzone - nie tak opchane jak niektóre Heniokowe, ale już nie mają pustych brzuszków.

Mamuśka nada skręcona, ale dziećmi ładnie się zajmuje, wszystkie były pięknie zagonione do gniazda, po sprzątaniu też zaraz wszystkie zebrała do kupy. Podskubała jajeczko, zjadła nieco sinlaczku, pogryzła suchą karmę... i pognała do maluchów :)

Dzięki kochanemu Supełkowi wiadomo też wstępnie, że jest 6 chłopaków i 4 dziewuchy, choć na razie jest to wstępna ocena, może się jeszcze okazać, że niektóre zmienią płeć ;)

smeg, mama ma zapalenie ucha, prawdopodobnie małe złapały od niej. Nie wiem gdzie były trzymane, ale wyglądają dobrze, więc i warunki musiały być dobre. Są zadbane i świetnie zsocjalizowane.
 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 14:41   

Przenieśmy się tutaj, będę mogła wszystko na bieżąco modyfikować :wink:

http://forum.szczury.biz/...p=699439#699439
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 14:44   
   Zwierzątka: szczurze damy


W taki razie ten temat zamykam, żeby zachować porządek ;)
Dalsze dzieje szczurów w linku, który wkleiła wyżej wushu.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12