Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Czw Lis 15, 2007 12:15
Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?
Autor Wiadomość
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 22:07   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Nie sadze. Jeśli już, to pozytywny, tak jak na ludzi. Szczurkom nawet zaleca sie inhalacje z olejków w przypadku chorób.
Jest niewielka grupa olejków, które zbyt intensywnie wdychane szkodzą, ale je nawet trudno kupić i maja do nich dostęp tylko wykwalifikowani aromaterapeuci. na pewno olejki są zdrowsze od wszystkich sztucznych dopachniaczy, a poza tym w przeciwieństwie do nich nie maskuja smrodkow, ale je usuwają (coś tam sie z czymś wiąże, szczegółów nie pamietam z powodu obrzydzenia do chemii)
 
     
K3 
czosnek



Dołączyła: 21 Gru 2011
Posty: 293
Skąd: Opole
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 22:34   

Dziękuję za odpowiedź.

Dla zainteresowanych przytoczę kawałek artykułu o aromaterapii:

...Każdy olejek eteryczny ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze, oczywiście w różnym stopniu. Limetkowy jest znakomitym antyseptykiem, przeciwdziała depresji, łagodzi ból głowy i zmęczenie umysłowe. Jak wszystkie olejki cytrusowe, tak i ten szybko się utlenia. Po otwarciu trzeba go przechowywać w lodówce.
Olejki eteryczne umilają pracę i są naszymi wspomagaczami. Poprawiają nawet wydajność, np. zapach olejku różanego wzmacnia koncentrację i szybkość wykonywania czynności nawet o kilkanaście procent. Są to oficjalne wyniki badań za pomocą elektroencefalografu
( cokolwiek to jest :roll: ) , który bada fale mózgowe.
Chcesz żeby Twoi goście mieli miłe wrażenie prosto po przekroczeniu progu Twojego domu? Skrop dywan w przedpokoju olejkami eterycznymi, np. sosnowym i grejpfrutowym.
Zamierzasz nauczyć swoje zwierzę domowe niebrudzenia w niepożądanych miejscach? Spryskaj wszystkie meble, materace, podłogę i kąty sprayem na bazie wody olejkiem cytronelowym...

...Nie wszystko złoto.
Pełno ich w sklepach(olejków) w cenie niewiele wyższej od biletu autobusowego ( zwykle około 5 zł ). Zanim jednak sięgniecie po taki produkt, zastanówcie się 10 razy i przestrzegajcie prostych zasad:
- prawdziwy olejek eteryczny nie musi być drogi ( choć bywają i po 400 zł), ale kosztuje nie mniej niż 9 zł (według zaufanych producentów);
- unikajcie etykiet zachwalających olejek zapachowy, kompozycja zapachowa, naturalny olejek, olejek o aromacie, ethereal oil... Dobry produkt ma opis 100 proc. olejku eterycznego/ 100% essential oil. To oznacza, że nie jest niczym rozcieńczony, fałszowany i nam nie zaszkodzi. Ale i tak warto sprawdzać skład INCI oraz dopuszczenie do obrotu w aptekach (Pharmakopea)
- Olejek o zapachu np. bryzy morskiej czy miodu nie jest olejkiem naturalnym. Olejki eteryczne pozyskuje się wyłącznie z roślin i są to ich naturalne składniki.
- jak w przypadku alergii na pyłki czy jakiś pokarm, może się zdarzyć, że będziemy uczuleni na jakiś zapach. Aby się o tym przekonać, należy wykonać test, który polega na wkropleniu jednej kropelki olejku eterycznego do jednej łyżeczki oleju roślinnego, najlepiej z pierwszego tłoczenia na zimo. Tę mieszankę wetrzeć w skórę za uchem lub na mostku. Po 12 godzinach sprawdzić, czy nie pojawiło się zaczerwienienie, krostki, swędzenie, łuszczenie skóry ani jakakolwiek zmiana. Jeśli nie, to znaczy, że dany olejek jest dla nas bezpieczny.



Ode mnie przepis na zapach czystości :

Na 100 ml przegotowanej wody dodać 10 kropel olejku grejpfrutowego (na opakowaniu musi być napis 100% essential oil).

Polecam olejki z firmy Dr Beta z własnego doświadczenia ;)
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 22:41   

mam strasznie suche powietrze w pomieszczeniu i planuję kupić nawilżacz. Może być też jonizator, ale przede wszystkim zależy mi na nawilżeniu powietrza. Doradzicie coś? Mogę wydać około 100zł ;) Na allegro jest tego tyle, że już oczopląsu dostaję :|
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 22:43   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Wiele słusznych uwag. Dopisze coś a propos "nie wszystko złoto": porządny olejek zawsze będzie w ciemnej buteleczce, zeby lepiej chronić go przed światłem. Co nie oznacza, ze nieporzadny nie będzie w ciemnej, ale na wszystko w jasnych buteleczkach nie ma co patrzeć, jeśli chcemy, by miało jakieś właściwości poza zapachowymi.
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 12:25   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


pszczółka, ja mam ten http://allegro.pl/turbo-m...2014751134.html tyle,że teraz jest promocja,ja dawałam dużo więcej buuu :/ Ale jest fajny i cichy
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 14:53   
   Zwierzątka: brak


Martuha napisał/a:
pszczółka, ja mam ten http://allegro.pl/turbo-m...2014751134.html tyle,że teraz jest promocja,ja dawałam dużo więcej buuu :/ Ale jest fajny i cichy

Jestem porąbana, w ogóle nie myślałam o kupowaniu nawilżacza powietrza, a weszłam w Twój link i kupiłam, bez porównywania z jakimkolwiek innym :P
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 15:14   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


smeg, hahahaha no to ładnie :oops: Ale powiem Ci,że jest ok i fajny :)
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 15:16   

Martuha, fajny i tani :) A likwiduje też trochę przykre zapaszki? No i jaką wodę się do tego leje? Musi być destylowana, czy może być z kranu? Czy np. z filtra do wody (takiego w dzbanku)?

No i czy nie będzie on szkodliwy dla szczurów? Skoro jest ultradźwiękowy, a szczury słyszą znacznie większą gamę niż człowiek, to może im to przeszkadzać? Jak myślicie? :P
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 15:26   

pszczółka, myślę, że te ultradźwięki muszą mieć bardzo wysoką częstotliwość, żeby móc rozbijać wodę na parę. Ale znalazłam tekst gdzie piszą, że słyszą je psy, koty i szczury http://www.jakkupowac.pl/...-powietrza.html Chociaż nie wiem, czy ktoś się zagłębiał w częstotliwości słyszalne, a wydawane przez urządzenie.
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 15:29   

Kasik, tylko właśnie nie ma napisane, jakie to są częstotliwości. A wiem, że na wykładzie był podany zakres słyszalny przez szczury, ale nigdzie teraz nie mogę znaleźć takiej informacji.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 15:39   

Sama nie wiem :drap: Chyba jednak przy szczurach zdecydowałabym się na parowy. Trudno powiedzieć, bo przecież szczury (tak jak i ludzie) do pewnych dźwięków się przyzwyczajają i im tak nie przeszkadzają. Pytanie czy taki nawilżacz "wyje" w ultradźwiękach, czy tylko umiarkowanie hałasuje.

Szczury słyszą zdaje się do 90kHz, więc taki nawilżacz na pewno słyszą.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 16:42   
   Zwierzątka: brak


A ja przeczytałam na forum elektroda.pl, że te nawilżacze mają częstotliwość powyżej 1 MHz, więc nawet nietoperz ich nie usłyszy.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 17:44   

smeg, o, to bardzo ciekawa informacja. Czyli jednak informacje z tego linku http://www.jakkupowac.pl/...-powietrza.html nie są prawdziwe :drap:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 18:08   

smeg, dzięki, to trochę pocieszające, bo cena nawilżaczy parowych na allegro to ponad 200zł :P
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 18:18   

Niamey, ja to znalazłam i wrzuciłam skoro gdzieś ktoś coś takiego napisał, ale jak pisałam - wydaje mi się, że ktoś utworzył po prostu tę informację na zasadzie dedukcji "zwierzęta słyszą ultradźwięki + nawilżacz ultradźwiękowy -> zwierzęta to usłyszą", co niekoniecznie musi być prawdą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 12