Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie klatek. Budowanie klatki z innych klatek.
Autor Wiadomość
PanKajetan 



Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 15
Wysłany: Nie Sie 07, 2011 18:45   

Możliwości finansowe, a także metraż obecnego miejsca zamieszkania nie pozwalają mi na nabycie woliery - a szkoda, wtedy możnaby mieć całe stadko ogoniastych, nawkładać im masę hamaczków, rur... no cóż, chyba jednak musimy jeszcze trochę poczekać :( .
Obecnie używam klatki 'z klatek' i nie narzekam. Nie posiadam zdjęć, ale lokum dla czarnuchów składa się z trzech klatek 'chomiczych' - są tego samego rozmiaru, jedna przyczepiona do drugiej w pionie - a trzecia, taka zaokrąglona, chyba jest to ta klatka:
http://sklep.apet.pl/skle...b69f192e68a.jpg - ale stuprocentowej pewności nie mam, bo posiadam ją od bardzo, bardzo dawna - tworzy coś w rodzaju zaokrąglonego dachu. Estetycznie przeszkadza właściwie tylko fakt, że kolor prętów dwóch klatek rózni się trochę od siebie, ewentualnie co wrażliwsze oczy mogą 'kłuć' drutowania widoczne po zewnętrznej stronie trójklatki.
_________________
Kajetanowe Diabełki
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 07, 2011 22:38   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


PanKajetan, a jaka jest szerokość (głębokość) Twojej "woliery"? Bo ta klatka, do której podałaś link to straszne maleństwo. Pomysł robienia dużej klatki z kilku małych jest OK, jeśli tylko ich wymiary nie są mniejsze niż minimalne zalecane dla szczura.
 
     
cynia 



Dołączyła: 01 Lis 2011
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 01, 2011 16:27   

Ja kiedyś zrobiłam dla szczura klatkę z dwóch złączonych - na dole była szeroka setka z drzwiczkami w suficie, które wyłamałam, żeby został otwór i na to nałożyłam mniejszą, piętrową. Połączyłam je u podstawy taką linką na bieliznę (nie wiem z czego to jest, plastik, nie plastik, takie sztuczne tworzywo). I zdawało egzamin. Chłopcy tego nie gryźli (chociaż większość czasu gryźli moje wszystkie rzeczy, to już klatki mogło im się nie chcieć) - i moim zdaniem jest to fajne rozwiązanie, jak rzeczywiście pieniędzy na nową klatkę jest mało (a nie każdy ma wolne 100-200 zł, bo takie są ceny) a ma się kilka klatek zbędnych.
W sumie żałuję, że się tych klatek pozbyłam, bo teraz mimo posiadania sporej piętrówki marzy mi się jeszcze więcej miejsca :D
 
     
natkapatka 



Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 736
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 12:48   Jak polączyć dwie "szynszylówki"
   Zwierzątka: Szczurki i pies


W piatek bedę odbierać klatkę tzw. szynszylówkę. Mam juz jedną i znalazłam ogloszenie, ze ktoś odda, więc co sie zastanawiać ja chętnie przyjmę. GMR grasuje. :-P

Zaczynam się zastanawiać jak je połączyć?Czyli czym i w jaki sposób?Co bedzie najwygodniejsze?

Poproszę Was o propozycje i sugestie.

Klatki mają dokladnie takie same wymiary, wiec mialam duże szczescie.

[ Komentarz dodany przez: Niamey: Sro Gru 14, 2011 14:17 ]
scaliłam z istniejącym tematem
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 18:19   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


albo drucikami ze wszystkich stron klatki (tylko tego rozłączyć się łatwo do mycia nie da), albo kupujesz co najmniej kilkanaście sztuk takich spinaczy co się nazywają "binder clip" (wpisz w grafice w google, będą zdjęcia) i na tych dwóch bokach które mają poziome pręty - spinasz obie klatki, a na pozostałych dwóch... tu może być problem, ja akurat łączyłam dwie różnej wielkości klatki, więc było łatwiej ( http://imageshack.us/phot.../image087g.jpg/ ), a jeden bok połączyłam tylko jedną agrafką, tak żeby nie można było przesunąć górnej klatki (teraz klatka ani drgnie).

Z dwiema identycznymi klatkami jest trochę gorzej... bo trzeba zablokować wszelkie możliwości przesunięcia klatki górnej w boki (żeby szczury szparą nie przelazły). Możesz po prostu kilka takich spinaczy "żabek" poupinać w rzędzie, obok siebie, żeby same one tworzyły taką "blokadę".

Takie rozwiązanie ma jedną podstawową zaletę:
można b. szybko i łatwo rozmontować i ponownie zmontować do czyszczenia klatki :)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 14:41   

natkapatka, dobrym rozwiązaniem są niezastąpione opaski zaciskowe. Najlepiej kup takie wielokrotnego użytku, to będziesz mogła bez problemu złączać i rozłączać.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 22:09   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Niamey napisał/a:
natkapatka, dobrym rozwiązaniem są niezastąpione opaski zaciskowe. Najlepiej kup takie wielokrotnego użytku, to będziesz mogła bez problemu złączać i rozłączać.

O, właśnie :mrgreen: Mam (do montowania koszyczków w klatce) ale jakoś nie pomyślałam, a przecież to banalne było :lol:

Ja mam jednak takie zwykłe "jednorazowe", a raz na tydzień muszę (bo inaczej śmierdzi) rozmontować te klatki "na dwie części" do mycia pod prysznicem, więc opasek nie użyłam.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 11