Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POLECANE karmy - temat ogólny
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 14:48   

o makaron to u mnie w domu przeboj sezomu ;) gotowany surowy, obojetnie ;)

a ostatnio bardzo smakowala im prazona kukurydza (bez soli i na oliwie z oliwek ;) )

kaszki ryzowe dla dzieci tez bija rekordy popularnosci :)

ostatnio misiowy ogrodek zniknal w mgnieniu oka :) a kaszka malinowa z dodatkiem miodu czy niskoslodzonego dzemu to to co ogony lubia najbardziej ;)
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 22:41   

A ja sie moze troszke wylamie.. ;)

Jako dodatek (staly) do karmy dla ogonow polecilabym karme dla psow lub kotow marki "patykiem pisane" (tesco, carrefour, clever etc etc).

Karmy te w przeciwienstwie do whiskasow i innych pedegree nie zawieraja barwnikow ani konserwantow.
Sa witaminizowane, sklad maja (o dziwo) idealny dla gryzoni, dla psow i kotow za to nie nadaje sie wcale. Ilosc bialka (16 do 18 procent) jest dobra dla gryzonii i chodzi tu zarowno o bialko roslinne jak i zwierzece. Przebialczenia nie stwierdzono.. ;)

Moje szczury dostaja zawsze DODATEK tej karmy w misce, dobrze wygladaja, sa zdrowe, zadowolone z zycia, a ich futro ma niesamowity polysk.

Oczywiscie nie karmie ich tylko tym... co nie zmienia, ze polecam ;)
Ostatnio zmieniony przez nezu Pią Lis 17, 2006 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
szałas 
blbec :P



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 75
Skąd: Kobiór/ Ostrava/ B-B
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 22:43   
   Zwierzątka: szczurasy


hmmm, szałas kilka razy dał swoim szczurom miesną karmę dla małych kociąt firmy aro z drobiem i bardzo smakowało :p
_________________
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Až zítra ráno v pět, přijde ke mně kněz,řeknu mu že se splet, že mně se nechce do nebes..."
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 17, 2006 22:50   

Brrr. Mięso Młoda zjadła raz. Jak wyżarła ze stołu kawałek jakiejś wędliny. Mięsu mówię stanowcze nie. Ja nie jem, Młoda też nie. Najpierw upewniłam się, czy brak mięsa zaszkodzi i postanowiłam, że będzie wege ;) A nieee.. Raz jeszcze dostała kawałek gotowanego kurczaka od mamy o.O

Makaron? Chrup, chrup ;)

A karmy gotowe? Mimo wszystko Vitapol. Żyje na nim mój królik, nigdy nie stwierdziłam robali i innych paskudztw więc jemy póki nie ma :mrgreen:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 22:53   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Moje jedzą czasem kawałek szynki czy parówki - ja jem, to czemu one nie? Na tej samej zasadzie jak Juni. :]
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 22:57   

mojedostaja gotowane skrzydelko czy kawalek piersi z kurczaka.. gotuje specjalnie dla nich... z warzywkami ryzem/makaronem :) takie obiadki jak jest mi zle i musze sie zrelaksowac ;)
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 23:04   

Miesu drobiowemu mowimy wielkie TAK!

Kiedy gotuje kotom, szczurzastym tez cos sie dostaje, zawsze z dodatkiem ryzu i warzyw.
Oczywiscie nie nalezy przesadzac z iloscia, wiadomo, ryzyko przebialczenia :)

Ponadto jaja kurze wraz ze skorupka, ogoniaste wcinaja je w calosci i maja mega frajde z rozlupywania skorupki ;)

Polecam takze od czasu do czasu podsuszone albo suche pieczywo, swietnie sciera zabki, dla maluchow bardzo pożądany pierwszy pokarm (zawsze biora sie najpierw wlasnie za chlebek)

Nie moze rowniez zabraknac owocow i warzyw (ale tylko z pewnego zrodla, kiedy jest pewnosc, ze nie byly pryskane)
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 23:09   

moje maja zawsze sucha bolke ;) jedna na glowe :P

a co do jajka... moje wola gotowane niz sparzone surowe, skorupki tez nie chca jesc ;/ :|

owoce i warzywa to chyba norma... Bandi uwielbial banany :) a baby jedza co sie nawinie :P
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 23:11   

Nie dodalam ze chodzi o jajko ugotowane na twardo, w tym na miekko lub sparzonym zaraz by sie cale wytarzaly, nie wylaczajac wymazanej klatki.. ;)
 
     
Gość

Wysłany: Pią Lis 17, 2006 23:15   

Moje jedza XtraVital + jakies ziolka HP + ryz preparowany + suchy chleb + suszone owoce i warzywa + makaron lub ryz
Procz tego makaron lub ryz z warzywkami i najczesciej drobiem, kszke manna, rybke gotowana, jajko w skorupce, orzechy wloskie, bulke tez maja jedna na glowe no i codzinnie waszrywa lub owoce :wink:
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 23:19   

nezu napisał/a:
Nie dodalam ze chodzi o jajko ugotowane na twardo, w tym na miekko lub sparzonym zaraz by sie cale wytarzaly, nie wylaczajac wymazanej klatki..


a ja raz tak zrobilam ;) szczury mialy radoche przez pierwsze 10min :) i tak je chcialam wykapac a klatke sprzatnac ;)
 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Lis 18, 2006 14:20   

Ooo tak stynka to jest to!! Ale moim nie mieszam z pokarmem tylko tak od czasu do czasu podaje do pysia :wink:
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Sob Lis 18, 2006 22:33   

Chcialam polecic produkty Zuzali(to taka firma z grupy herbalpetsopodobnych).


Zwlaszcza suszone owoce znikaja w kilka minut.
Czarna porzeczka jest rozchwytywana, borowki to samo.

Ponadto wybitnie smakuja im z tej serii liscie jezyn, malin truskawek i poziomek. A takze pokrzywa, dla ktorej zwlaszcza starsze ogony dalyby sie pokroic w plasterki :mrgreen:
 
     
Ayumi K. 



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 11
Skąd: Potato City
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 15:01   
   Zwierzątka: Tigra (szczurzyca), Batman (kot) & Tamino (pies)


moje ogony lubią preparowany (inaczej dmuchany) ryz, grykę i pszenicę
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 17:17   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


nezu wspomniała o pokrzywie... moja Beza też za nią przepada.... najpierw z mieszanki herbal-pets wyjada tylko pokrzywę. O dziwo bo Mycha nie chciała tego tknąć... a nawet zakopywała miskę żwirkiem... Pewnie ją zapach denerwował....
A jajka w skorupce jeszcze jej nie dawałam...
Co ile dajecie szczurkom takie jajka, żeby nie przedobrzyć z cholesterolem i białkiem?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 12