Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 10:48
Imiona dla szczurów
Autor Wiadomość
Mirea el tahiri 


Dołączyła: 19 Lis 2005
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 03, 2005 23:28   Imiona dla szczurów
   Zwierzątka: pies


Lista proponowanych imion:

A :arrow: Andrzej, Alif, Atom, Arnold, Anarchia, Aria, Aiko(jap. dziecko miłości), Akira, Assan, Asturia, Avista, Azart, Alt, Agape, Akasha, Ada, Ameba, Aminokwas, Asha, Alaska, Akemi, Aru, Abu, Agia, Albin, Alma, Amiga, Alfons, Alonzo
B :arrow: Betty, Bianca, Barbett, Bax, BoochBonguś, Brzoskwinka, Byczek, Bronx, Bamboo, Bebe, Belzebub, Baltazar, Blue, Bonita, Bilon, Blues, Bizou
C :arrow: Cyrus, Capri, Caspar, Cheyenne, Clyde, Conan, Contessa, Caps, Control, Cherry, Czarna, Cropp, Cookie, Czopek, Chucki, Cell, Cola, Chitos
D :arrow: Dyzio, Dżem, Denzel, Dewon, Decybel, Dżamila (ar. Piękna), Dix, Dover, Duncan, Duplo, Dadger, Dafne, Dalia, Drakon, Delia, Dafne (żeńskie), Dafnis, Delete, Durex, Drops, Denzel, Dixi, Dee-Dee, Dexter, Daishi, Dżodżo, Daisy
E :arrow: Ewadim, Etrusek, Edda, Edgar, Edna, Erissa, Etola, Evra, Enter, Ed, Edd, Eddie, Erato, Error, Electra, Elmo, Emma, Emi, Eld, Eldir, Effendi, Eichi, Edo
F :arrow: Freeq, Fajsal, Fagot, Farida, Frigga, Fuksja, Fuzja, Fifka, Fifa, Femi, Fiona, Frania, Fanta, Fiodor, Fiona, Fidel, Foxi
G :arrow: Grysik, Gapa, Gallus, Godot, Grey, Gusia, Garou, Gloria, GiGi, Gabi, Grot, Gala, Gigabajt, Globulka, Grzybek, Gandzia, Gryzia, Garibaldy, Garry, Glynn, Gustaw, Gia, Gonzo, Gonzales, Guerra/Guerrita ("u" nie czyta się), Gonzo, Gnój
H :arrow: Hipis, Hara, Haxa, Holms, Huzar, Hezjod, Homer, Hammurabi, Hope, Holly, Hentai, Hektor, Hemingway, Hikari
I :arrow: Iwo, Ida, Igar, Iris, Ivo, Izis, Ida, Igła, Inez, Ina, Ika, Ilia, Iset, Izyda, Isaura, Inka, Iskierka, Irda, Iluzja, Ironia, Indi, Inda, Imhotep, Isha, Idiom, Inari
J :arrow: Julek, Jasmin, Jarvis, Joga, Jsh, Jota, Jutrzenka, Jaga, Jordan, Jurek, Jazon, Jeremi, Joachim, Jamboree, Jussi, Jaw, Jesse, Jerry Louis, Julian, Josse, Jurand, Jedris, Jontek, Joszko, Jabir, Jamal, Jot, Jotek, Juma, Jolly, Joke, Jumper, Joint, Junior, Jazz
K :arrow: Krakers, Kovu, Kambr, Karbon, Kick, Kasta, Kioto, Klelia, Kali, Kwasek, Kufel, Kreska, Kaya, Kaja, Klara, Kropka, Klarysa, Konny, Kiara, Korek, Kimi, Kami, Kruszyna/nka, Kuzco, Kluska
L :arrow: Latte, Lilli, Lori, Lotos, Lancelot, Luna, Liza, Liana, Lilu, LouLou, Lara, Lala, Lukas, Leoncio, Lufka. Lola, Lotka, Loteria, Lumbago, Leon, Lalal, Lucide, Lila, Lilo, Ludwik, Lusia, Lena, Larry, Loki, Lucek
Ł :arrow: Łajza
M :arrow: Młoda, Miksel, Muniek, Miszmisza (ar. morela), Mef, Mardi, Marco, Midas, Mała, Mysza, Maniak, Molly, Milka, Mamba, Masakra, Munio, Matylda, Mypcia, Mypcik, Miga, Mucha, Mózg, Moskwa
N :arrow: Nabuchodonozor, Nanda, Nazar, Nemo, Nessi, Nikon, Nola, Nugat, Natan, Norman, Nue, Narnia, Nadia, Nil, Negra/Negrita, Nitro
O :arrow: Ordowik, Orson, Omar, Obi, Okta, Osjan, Orkan, Ot-to, Otello, Ofelia, Ora, Oskar, Oia
P :arrow: Prekambr, Perm, Pedro, Pepe, Perri, Pongo, Plutarch, Petra, Pussy, Punk, Procek, Pixa, Pikolo, Problemo, Polly, Pixi, Pralinka, Praline, Pers, Piątek, Paszczak, Pinky
Q :arrow: Qadi(ar.sędzia. czyt.q: dotykamy językiem tylnej częsci podniebienia i mówimy k)
R :arrow: Rasta, Ramaszka(ros.stokrotka), Rabi(ar. wiosna),Ramona, Rene, Rolf, Ram, Raya, Reynevan, Rysiek, Rixa, Rincewind, Roxi, Rat
S :arrow: Sylur, Szczurzyca, Szamsun(ar. słońce), Sami, Salim, Salima, Samira, Salem, Salvador, Sid, Sissi, Sziwa, Szisza, Solon, Sulla (męskie), Sutra, Samira, Sally, Sis, Stahu (tak, tak, przez samo h ;) ), Szczoszek, Spacja, Shift, Screen, Szczur, Songe, Straszka, Sensi, Superman, Summer, Sammy, Sid, Speedy, Samson, Sisi, Soleil, Sonia, Sponsor, Spinka, Soja
T :arrow: Takeo, Teo, Teofil, Tola, Tutti, Tymbark, Tir, Tiksi, Tea, Turbo
U :arrow: Uf, Ullises, Uran, Uszat, Ula, Uno, Utta, Ufo
V :arrow: Vally, Vectra, Vega, Visa, Vanilia
W :arrow: Wilma,
X :arrow: Xena, X (iks)
Y :arrow: Yeti, Yogurth, Yogi, Yellow
Z :arrow: Zoe, Zilla, Zuzia


Linki do stron z imionami:
Bogowie i bóstwa
Baby names ;)
Kocie imiona
Navne
Słownik elficki

Imię powinno mieć dwie sylaby, najlepiej jakby ostatnią literką każdej sylaby była samogłoska, takie imiona są dźwięczne i szczurki bardzo szybko się do nich przyzwyczajają. W uczeniu szczurka reagowania na imię bardzo ważne jest to, aby nienaturalnie często zwracać się do niego po imieniu (przy karmieniu, przy nauce, przy głaskaniu itd...), dobrze jest robić mu często takie małe teściki typu: mam jakiś smakołyk w ręce, jak stoję obok klatki i szczuras zareaguje na imię, to dostaje, jak nie, wołasz do niego tak długo, aż będzie wiedział, o co chodzi i wtedy dostaje smakołyk.


Temat scalony przez AngelsDream 26.03.2012. Pierwszy post przygotowany z kilku innych z tego tematu. AD

Linki z imionami zaktualizowane 04.06.2014 r. Lavi.
Ostatnio zmieniony przez Lavi Śro Cze 04, 2014 19:30, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Gru 04, 2005 13:47   
   Zwierzątka: szczur(y)


dobre dobre :D sama sobie o sobie czegoś poczytałam. Ale tylko do połowy jest prawdą :D
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 11:36   
   Zwierzątka: kot


A ja jeszcze dorzuce swoje 3 grosze na temat imion (to dla tych mniej zaawansowanych w hodowli :] ), otóż imię powinno mieć 2 sylaby, najlepiej jakby ostatnią literką każdej sylaby była samogłoska, taki imiona są dźwięczne i szczurki bardzo szybko sie do nich przyzwyczajają. W uczeniu szczurka reagowania na imię bardzo ważne jest to aby nienaturalnie czesto zwracać się do niego w jego imieniu (przy karmieniu, przy nauce, przy głaskaniu itd...), dobrze jest robć mu często takie małe teściki typu mam jakiś smakołyk w ręce, jak stoje obok klatki i szczuras zareaguje na imię to dostaje, jak nie, wołasz do niego tak długo aż bedzie wiedział o co biega i wtedy dostaje :]
no to tak przy okazji, bo mysle że to jest ważne :)
_________________
mam kota.
 
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 16:12   
   Zwierzątka: szczur(y)


ale to jest bardzo dobre, zastanawiam sie nad wydzieleniem tematu, bo często zdarza sie pytanie nowych właścicieli szczurów odnośnie nauki na reagowanie na imię :wink:
zobaczmy jak temat bedzie popularny....
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 16:17   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Fajne, szczególnie te japońskie (nabrałam ochoty na szczura o imieniu Takeo :roll: ).

Cola napisał/a:
imię powinno mieć 2 sylaby

To na prawdę ważne, nawet jak się nazwie szczura (albo innego zwierzaka) dluższym imieniem, to i tak w większośći przypadków potem się skraca. To prościej od razu nazwać krótszym imieniem.
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
szałas 
blbec :P



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 75
Skąd: Kobiór/ Ostrava/ B-B
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 15:47   
   Zwierzątka: szczurasy


ja moim szczurom dawałem na imiona ksywki moich kolezanek ;)
coby mieć je zawsze przy sobie :P

a jak miałem z hodowli to zawsze zostawiałem hodowlane :)
_________________
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Až zítra ráno v pět, přijde ke mně kněz,řeknu mu že se splet, že mně se nechce do nebes..."
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 15:48   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Zobaczycie co wymyśliliśmy z M. dla tych malców co do nas przyjadą.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 17, 2006 20:54   

Młoda :> Pod wpływem emocji. "Jaka ona Młoda jest.. taki śliczny ogonek"

I zostało ;)

Mi się niesamowicie podobają trzy imiona : Freeq, Anarchia, Rasta ;) :mrgreen:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 21:05   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Aria, Betty i Bianca to pomysły mojego lubego (ach te urocze fotomodelki :P )


Aiko- po japońsku "dziecko miłości" Wymyśliłam ja! Ha! Brzmi słodko według mnie ;)

Cyrus - jako miłośniczka antyku musiałam wpaść na to imię :) Jest takie dostojne ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyrus_II_Wielki
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
szałas 
blbec :P



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 75
Skąd: Kobiór/ Ostrava/ B-B
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 21:09   
   Zwierzątka: szczurasy


Juni napisał/a:
Freeq, Anarchia, Rasta

tylko nie Freeq, rzygam na samą myśl :P
reszta mi sie niezmiernie podoba ^_^
a co Juni wie o Anarchii :>

ja swoją kolejną dziewczynke o ile takowa będzie nazwe Ramaszka <serduszka>
prześliczne!
_________________
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Až zítra ráno v pět, přijde ke mně kněz,řeknu mu že se splet, že mně se nechce do nebes..."
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 17, 2006 21:12   

szałas, aaaaaa! Zostaw mi freeqa w spokoju! Wrr! :-P Freeq, Freeq... :zakochany:

Ramaszka :> ? A z jakiej okazji - o ile można wiedzieć 8) ?
 
     
szałas 
blbec :P



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 75
Skąd: Kobiór/ Ostrava/ B-B
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 21:18   
   Zwierzątka: szczurasy


Juni, rzygam po Freeqach i jakichkolwiek innych aromatyzowanych piwach (dlatego własnie pije żywca:D)

Ramaszka to po rosyjsku/białorusku, no w kazdym razie w jezyku jakiegos wschodniosłowianskiego narodu Stokrotka
ale brzmi wspaniale... :D
_________________
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Až zítra ráno v pět, přijde ke mně kněz,řeknu mu že se splet, že mně se nechce do nebes..."
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 21:20   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Szałas, sorki za offtop, ale jak patrzę na ciebie z irokezem i widzę napis "różowa kluseczka" to wysiadam :mrgreen: :mrgreen:

A z imion to mi się jeszcze podoba Nabuchodonozor 8)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
szałas 
blbec :P



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 75
Skąd: Kobiór/ Ostrava/ B-B
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 21:22   
   Zwierzątka: szczurasy


Layla, że niby ja jestem jakies takie zło ?
wole różowy od niebieskiego :P
_________________
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Až zítra ráno v pět, přijde ke mně kněz,řeknu mu že se splet, že mně se nechce do nebes..."
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 17, 2006 21:23   

szałas, marudzisz... Kocham Freeqa :> I Lechy :mrgreen:

No te różowe kluseczki trafione nie są... :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 14