Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawy genetyki szczurów - dyskusja
Autor Wiadomość
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 20:51   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Witam piszę pracę inżynierską na temat odmian szczurów i wszelkich chorób z nimi związanych.
Spotkaliście się z jakimiś artykułami/tekstami/czymkolwiek o genach letalnych u szczurów?
bo omówienie inbredu, problemów odmiany sphinx, tailless i jednego genu letalnego Pearling Locus to troszke mało...
I może podpowiecie mi o innych niż wymienione problemach zdrowotnych szczurów związane z odmianami?
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 08:27   
   Zwierzątka: ;(


Ja wiem że istnieje coś takiego jak jeśli połączysz ze sobą 2 blazedy to może powstać wada genetyczna zwana megacolonem. Albo jak się połączy 2 downundery to powstanie wada polegająca na rozszczepieniu kręgosłupa. Część miotu w tym momencie urodzi się martwa. I jeszcze odmiana long hair ma poważne problemy skórne z powodu braku bodajże keratyny.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 08:59   

aneczka1-13 napisał/a:
jeśli połączysz ze sobą 2 blazedy to może powstać wada genetyczna zwana megacolonem.
megacolon nie dotyczy tyle samych blazedów, ale generalnie znaczeń z grupy high white.

olus_165, poczytaj sobie o odmianach "high-white". http://www.spoiledratten.com/highwhitecont.html
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 15:07   
   Zwierzątka: ;(


A może najlepiej by było żeby ktoś zebrał i wstawił na forum wszelkie możliwe połączenia szczurów których nie wolno robić jak np. blazed+blazed itp. I co może złego powstać z takiego kojarzenia. Ja myślę że taka lista tego to by się przydała
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 15:14   

No tylko to nie jest takie jednoznaczne: blazed + blazed = choroba, bo to zależy od rodzaju blazeda (pochodzenia).
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 15:20   
   Zwierzątka: ;(


No wiadomo nie. Ale nawet hodowcy też unikają takiego kojarzenia. Chodzi mi głównie o to żeby powstała lista tego typu i jaka prawdopodobnie choroba z tego może się ujawnić. Właśnie o coś takiego mi chodzi.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 15:32   

aneczka1-13, ja sądzę, że jeśli interesuje Cię jakie ryzyko niesie kojarzenie ze sobą niektórych odmian, powinnaś zapytać któregokolwiek z hodowców. Moim zdaniem pisanie tego choćby na tym forum (a nie na forum SHSRP) mija się z celem ponieważ jest to dodatkowa informacja dla pseudohodowców a każdy hodowca powinien wiedzieć czego z czym rozmnażać nie wolno i dlaczego.
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 16:11   

to jest forum miłośników szczurów, a nie hodowców, na forum hodowców można tego typu informacje znaleźć.
Swoją drogą na allo też są takie informacje, tylko trzeba poszukać ;)
I w zasadzie zgadzam się, że nie ma jakiejś pilnej potrzeby tworzenia takie listy. Prostych, śmiertelnych połączeń jest tylko kilka, a reszta jest dużo bardziej problematyczna i raczej trudna do opisania. Na temat rozmnażania szczurów high-white jest trochę na angielskojęzycznych stronach.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 16:50   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


baradwys napisał/a:
Moim zdaniem pisanie tego choćby na tym forum (a nie na forum SHSRP) mija się z celem ponieważ jest to dodatkowa informacja dla pseudohodowców a każdy hodowca powinien wiedzieć czego z czym rozmnażać nie wolno i dlaczego.
Z tym się zgadzam.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Mucha321 



Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 388
Skąd: Grodków / Stary Grodków
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 17:03   
   Zwierzątka: <:3 )~ x 4.. + RESZTA TOWARZYSTWA :)


a pseudohodowca na Forum SHSRP nie wejdzie?
_________________
Разом нас багато. Hас не подолати !!!


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 17:05   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


aneczka1-13 napisał/a:
A może najlepiej by było żeby ktoś zebrał i wstawił na forum wszelkie możliwe połączenia szczurów których nie wolno robić jak np. blazed+blazed itp. I co może złego powstać z takiego kojarzenia. Ja myślę że taka lista tego to by się przydała
Ale komu przydała? Te informacje są niezbędne hodowcom, a nie zwykłym userom. Jeśli Cię ta wiedza interesuje to zapraszam do SHSRP.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 17:22   

Mucha321 napisał/a:
a pseudohodowca na Forum SHSRP nie wejdzie?
Oczywiście, że wejdzie, tylko jak już kilkakrotnie zostało to zauważone są to informacje niezbędne HODOWCOM i są one opisane na podforum, a tam dostęp maja TYLKO członkowie SHSRP ;)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 15:09   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


baradwys napisał/a:
Oczywiście, że wejdzie, tylko jak już kilkakrotnie zostało to zauważone są to informacje niezbędne HODOWCOM i są one opisane na podforum, a tam dostęp maja TYLKO członkowie SHSRP ;)


Mi by się bardzo te informacje przydały do pracy inżynierskiej, czy z tego tytułu mogłabym się ubiegać o choćby tymczasowy dostęp do tego podforum?
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 15:28   

olus_165, żeby uzyskać dostęp do podforum SHSRP trzeba do niego wstąpić ;) ale zawsze możesz napisać PW do któregokolwiek z Hodowców a na pewno wytłumaczą Ci wszystko co będzie Cię interesowało :)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 17:07   

A ja nie rozumiem podejścia "żeby pseudohodowca się nie dowiedział". Genetyka szczurów chyba nie jest wiedzą tajemną i każdy może chcieć ją zgłębić, chociażby dlatego, że go to ciekawi. A to że pseudohodowca się czegoś dowiaduje, może świadczyć tylko o nim ( że w ogóle chce coś wiedzieć a nie rozmnaża szczurów jak leci), no i będzie to działało z korzyścią dla szczurów, bo, nazwijmy to, "świadomy" pseudo nie będzie ryzykował niebezpiecznego miotu. A rozmnożyć przecież i tak rozmnoży skoro chce to robić i na tym zarabiać, więc w czym problem? Przecież nie weźmie większej kasy, bo "zna genetykę szczurów"...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12