Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak węchu
Autor Wiadomość
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 20:38   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Wzięłam dropsiki, które lubią i jak przystawiłam do klatki to tylko Kora przyszła.. Boni dopiero jak zauważyła albo usłyszała, że Kora jest przy prętach to przyszła.. Ale jej nosek zaczął chodzić ok. 10cm przed dropsikami. Więc chyba ma węch.. Trochę.. :co jest?: Chyba, że coś źle robię, co jest prawdopodobne..
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 20:53   
   Zwierzątka: szczurze damy


Karmell, spróbuj jeszcze tak jak pisałyśmy z makrelą ;P
i zdaj relację. Jeśli faktycznie mała ma problemy z węchem to mi przykro. Ale od tego jest stado, żeby sobie pomagać ;)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 20:55   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Ale przecież rodzice mi nie kupią makreli.. A już tym bardziej nie dla szczura. Chyba że jutro bym miała gotowane warzywa to tym mogłabym spróbować? Czy nie za bardzo?
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 21:08   
   Zwierzątka: szczurze damy


Karmell, Dlaczego? a to problem żebyś poszła do sklepu kupić O.o? dla siebie ? yy dziwne.
tu nie chodzi o jedzenie a o zapach. Nie wiem czy na warzywa tak zareagują (moje na bank by nie zareagowały tylko tyle wiem)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 21:14   

Ale to nawet nie musi być koniecznie makrela, tak naprawdę może być łosoś, sardynki, tuńczyk, albo generalnie coś, co "wali" :P Nawet smażony schabowy ma mocny zapach, który zwierzęta wabi, jako test możesz się tym posłużyć, nie musisz przecież nawet tego dawać. Popróbuj z kilkoma rzeczami, ale mocno pachnącymi, nie z warzywami.
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Paź 05, 2011 22:02   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Jutro kupię makrelę (bo nie ma rodziców to nie będą narzekać, że śmierdzi :P ) tylko nie wiem, czy mam Korę wyjąć i żeby Boni sama była czy mają być obydwie? Bo Boni ciągle za Korą łazi więc nie wiem..
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Paź 05, 2011 22:03   
   Zwierzątka: szczurze damy


Karmell, masz wsio już napisane ^^ zdaj jutro relację
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 20:10   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Boni tylko podeszła do kratki, widziała że coś mam, ale nie ruszała noskiem.. :(
A Kora nawet z biurka próbowała się do tego dobrać i nim tak śmiechowo ruszała i tymi wąsiskami.. Chyba, że coś jednak źle zrobiłam.. Bo wyjęłam Korę i położyłam na biurku poczekałam, aż Boni się czymś zajmie (piła sobie) i jak 'otworzyłam' tą makrelę to Kora z biurka próbowała się dorwać, a Boni piła dalej dopiero jak zauważyła/usłyszała[?] Korę, to podeszła i chyba dopiero wtedy zauważyła tą makrelę..
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 20:43   
   Zwierzątka: szczurze damy


Karmell, no to faktycznie jest problem i węchu może nie mieć
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 20:47   

Karmell, ale je normalnie? Bo problemem przy braku węchu jest równoczesny brak smaku i tym samym problemy z niedożywieniem.
 
     
Bocha
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 21:19   

Jak dostałam Myniutke to tez myslalam ze ona nie ma wechu. Otoz jadla tylko jak jej podlozylam pod nos, nawet jak podawalam jej cos smakowitego to nie ruszalo ja to, jak smazylam mieso, ktorym pachnialo po calym korytarzu to ona siedziala w domku i nic ją nie ruszalo. Tak bylo na poczatku czyli ponad 1miesiac temu, a teraz? Jak cos szelesci, czy podchodze to ona pierwsza wisi i żebra zeby jej dac. :DD Juz nie wspomne jak cos gotuje zupe, ziemniaki. Ile razy moj chlopak sie pyta, czy cos gotuje, czy pieke, bo szczur juz wisi. :DD Moze sie jej poprawi. ;) Mam nadzieje, ze je? Ze nie musisz wpychac w nia na sile?
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 17:50   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Je, ale jak je to tak dziwnie, bo np. teraz ma przymknięte oczy kicha i tak jakby jej to nie smakowało czy coś.. Miseczki nie przestawiam więc zawsze mają jedzonko w tym samym miejscu czyli wie gdzie jest i nie musi się 'kierować węchem'. Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego, ale wolę napisać, żeby potem nie było na mnie ;x

Off-Topic:
Jak wzięłam Boni na ręce (niedawno) to zaczęła kichać i ma już tak chyba przez jakieś 5min i jej nie przechodzić, a na dworze nie była. Jak ją dzisiaj przedtem brałam to było wszystko ok.. Mam się zacząć martwić czy coś..? :|
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Bocha
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 07, 2011 17:57   

Karmell, moja Myniutka tez tak miala.. Jak bylam u weta z tym kichaniem to babka powiedziala, ze to zapalenie gornych drog oddechowych i mala brała antybiotyk przez 8 dni, oraz lakcid. Moze ma cos z tym noskiem? Cos tam zatkane? Idz do weta - tylko nie zrob tego bledu co ja. Ja poszlam do pierwszego, ktory mnie przyjal i facet stwierdzil, ze szczur ma pluca czyste i, ze to alergia. Dopiero weterynarz polecony wlasnie przez to forum jako specjalista od gryzoni postawila prawidlowa diagnoze. Szczurek nie kicha i jest juz dawno zdrowy.
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 18:18   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Dzięki, ale właśnie przestała kichać :P Napiła się i przestała kichać :)
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11