Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Śro Maj 02, 2012 09:13
Sklepy zoologiczne godne polecenia
Autor Wiadomość
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 07:54   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


wojsza napisał/a:
martusia napisał/a:
U mnie w mieście jest taki zoologiczny, gdzie nie sprzedaje się zwierząt .


To byłaby ciekawa koncepcja zoologa który zamiast zwierząt w sklepie ma kontakty na przykład z hodowlami zrzeszonymi i organizują zwierzątka jak ktoś chciałby kupić hmm...


Tylko potem okazywało się, że chcą więcej za szczura niż u hodowcy.
No chyba, że był by to sklep- asortyment dla zwierząt, a dostarczanie ogonów uznali by jako działalność uboczną.
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 08:08   

Pomysł fajny, ale chyba nie zdał by egzaminu, bo ani hodowcy nie chcieliby tak łatwo sprzedać szczura komuś kto przychodzi do sklepu, ani kupujący nie mieliby ochoty odpowiadać na jakieś pytania i jeszcze za to płacić dużą kasę, skoro mogą dostać gdzie indziej szczura od ręki i taniej... Taki sklep mógłby mieć jedynie rolę informacyjną, co z kolei jest bardzo dobrym pomysłem, bo jakoś ludzi trzeba uświadamiać nt. szczurów i gryzoni w ogóle. Chociaż patrząc na dostępność maluchów w hodowlach, to nic dziwnego, że ludzie nawet jak o nich wiedzą, to kupują w zoologach, takie to dziś czasy, że chce się mieć wszystko od ręki... :|
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 08:18   

Kasik napisał/a:
bo ani hodowcy nie chcieliby tak łatwo sprzedać szczura komuś kto przychodzi do sklepu

Chyba nie zrozumiałaś ;)
Przychodzi klient, mówi, że chce szczura, dostaje kontakt do hodowli. I na tym kończy się pomoc sklepu ;) To tak jak na forum- użytkownik dostaje dane hodowli i resztę już załatwia z hodowcą ;)

Kasik napisał/a:
ani kupujący nie mieliby ochoty odpowiadać na jakieś pytania i jeszcze za to płacić dużą kasę, skoro mogą dostać gdzie indziej szczura od ręki i taniej...

Nie wszyscy forumowicze mają ochotę płacić za rasowe, więc adoptują ;) Proste. Albo jesteś uświadomiona i szukasz szczurków z dobrego źródła, albo olewasz swoją wiedzę i idziesz do zoologa ;) To samo tyczy się innych ludzi, którzy nie mają pojęcia o forum.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 08:37   

Asmena,
wojsza napisał/a:
To byłaby ciekawa koncepcja zoologa który zamiast zwierząt w sklepie ma kontakty na przykład z hodowlami zrzeszonymi i organizują zwierzątka jak ktoś chciałby kupić hmm...

Chyba nie do końca to wojsza miał na myśli, skoro napisał "organizują zwierzątka". A o adopcji nie było mowy, padła kwestia oferowania w sklepach szczurów rasowych ;)
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 08:49   

Kasik, ale adopcja jest też inną możliwością wzięcia szczura z 'dobrego' źródła, dlatego o niej napisałam ;) Chodzi mi o to, że podałaś argument, jakoby ludziom nie chciało się płacić tyle za szczura, więc podaję alternatywę. Przecież taki sklep mógłby mieć, oprócz kontaktu z SHSRP, kontakt do SPS ;)

Kasik napisał/a:
skoro napisał "organizują zwierzątka"

Ale to nie sklep zadawałby pytania, tylko hodowcy. To nie ze sklepem by podpisywano umowę, a z hodowcą. Nie widzę innej opcji 'organizacji zwierząt' niż ta, żeby sklep uświadomił klienta odnośnie dobrych źródeł, dał kontakty i... no i tyle. Może co najwyżej pomóc klientowi wybrać hodowlę, ale przecież nie przywiezie mu pod dom szczura ;)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 09:07   

Asmena, a czy ja gdzieś napisałam, że to sklep będzie zadawał pytania? :roll: Nie widzisz innej opcji, a taka jest, sklep mógłby być pośrednikiem w sprzedaży, ale stąd właśnie moje obawy, bo nie wiem jaki hodowca by na to poszedł. Kontakt do SPS to również dobry pomysł, tak samo jak np. można by dawać ulotkę z adresem forum.
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 09:56   

Kasik napisał/a:
czy ja gdzieś napisałam, że to sklep będzie zadawał pytania?

Tutaj:
Kasik napisał/a:
kupujący nie mieliby ochoty odpowiadać na jakieś pytania

Myślę, że dotyczyło to sklepu, bo chyba nie hodowcy. Bo jak ktoś teraz idzie do hodowcy i nie ma ochoty odpowiadać na pytania, to nie odpowiada i tyle. Ale szczura nie dostanie. Tak samo nie dostanie szczura z adopcji.

Kasik napisał/a:
Nie widzisz innej opcji, a taka jest, sklep mógłby być pośrednikiem w sprzedaży, ale stąd właśnie moje obawy, bo nie wiem jaki hodowca by na to poszedł

No i właśnie dlatego nie widzę innej opcji ;)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 10:11   

Asmena napisał/a:
Kasik napisał/a:
czy ja gdzieś napisałam, że to sklep będzie zadawał pytania?

Tutaj:
Kasik napisał/a:
kupujący nie mieliby ochoty odpowiadać na jakieś pytania

Myślę, że dotyczyło to sklepu, bo chyba nie hodowcy. Bo jak ktoś teraz idzie do hodowcy i nie ma ochoty odpowiadać na pytania, to nie odpowiada i tyle. Ale szczura nie dostanie. Tak samo nie dostanie szczura z adopcji.


Nadinterpretowałaś moją wypowiedź. Tyczyło się to ogólnie tej wyimaginowanej sytuacji, w której poprzez sklep można by było nabyć rasowego szczura. Przeczytaj jeszcze raz, co napisałam ja, a co Ty, bo mam wrażenie, że to Ty nie rozumiesz mnie i mówisz w ogóle nie na temat, o tym jak jest teraz, gdy ktoś wie skąd wziąć szczura oprócz zoologa. Przekaz mojej wypowiedzi był prosty - człowiek z ulicy idzie do zoologa, dostaje namiar na hodowlę, ale w jego spojrzeniu wygląda to tak, że nie dość, że za szczura musi zapłacić dużo więcej niż w zoologu, to musi odpowiedzieć na pytania i jeszcze czekać na szczura. Coś jeszcze mam wyjaśnić?
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 10:51   

Ale to samo tyczy się hodowli. Człowiek z ulicy wchodzi na forum i dowiaduje się o hodowlach i cenach za szczurki. Nie wszystkim się to podoba i nie wszyscy od razu wierzą w sens takiej hodowli.

Off-Topic:
Kasik napisał/a:
mam wrażenie, że to Ty nie rozumiesz mnie i mówisz w ogóle nie na temat,

No to obie mamy odnośnie siebie takie wrażenie ;)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 14:57   

Polecam sklep kolo przychodni weterynaryjnej w redłowie versela po 16zl dostępna również w paczkach 2,5kg
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 16:38   

Ostatnio mam coś szczęście do trafiania na dobre sklepy zoologiczne w Lublinie.

http://www.drakun.waw.pl/

Ten prowadzi kolejny mój znajomy, facet zna się na zwierzętach jak naprawdę mało kto w całym województwie. Nastawienie jest głównie na terrarystykę, ale jak coś trzeba to sprowadzają.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
masiakra 


Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 0
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 10:18   

Warszawa
Marywilska44
Zwierzęta: nie

Uzasadnienie: wielki wybor i znakomita obsluga. Nie mam pojecia, ale dla mnie jest to jeden z lepszych zoologikow jakie widzialem w warszawie pozdro
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 20:32   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Sieć Maxi Zoo

Warszawa: (Czarodzieja, Sadyba, Milanówek, Jutrzenki)

Maxi Zoo zostało załozone w Niemczech pod nazwą Fressnapf. Od początku założenia sklep nie sprzedawał żywych zwierząt, tylko karmy i akcesoria (nawet nie ma kolczatek!).

Wśród gryzoniowych firm króluje przede wszystkim Versele Laga, JR Farm i marki własne. Nie ma karm typu Megan, Nestor, Vitapol, choć jedna z marek sklepu, zostawia wiele do życzenia :P

Sama pracuję w jednym ze sklepów, więc szczerze polecam ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12