Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
RTG
Autor Wiadomość
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 00:29   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


ostatnio interesowałam się okulistyką więc jestem w temacie.
Cytat:
W Polsce jest bardzo niewielu lekarzy weterynarii ze specjalizacją okulistyczną (o ile mi wiadomo, nie ma jeszcze takiej specjalizacji na polskich uczelniach weterynaryjnych). Badania wykonują:
1. Jacek Garncarz, ul. Zdrojowa 12, 02-927 Warszawa, tel. (0-22) 858-80-62, 0-601-30-80-80, www.garncarz.pl
2. Dr Jacek Madany, Akademia Rolnicza, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych Zwierząt, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, (0-81) 445-61-84

3. Dr Zdzisław Kiełbowicz, ul. M. Karłowicza 36, 51-610 Wrocław, tel. (0-71) 348-39-58

4. Dr Ireneusz Balicki, Akademia Rolnicza, Katedra i Klinika Chirurgii Zwierząt, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, 0-603-066-376
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 00:33   
   Zwierzątka: kot


jednym z najlepszych okulistów w Polsce jest dr Marcin Lew przyjmujący w lecznicy LEW w olsztynie. Bierze dużo, jest okropny w stosunku do ludzi, ale słyszałam że nieomylny.
_________________
mam kota.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 00:34   

nawet najlepszy okulista nie posiadający odpowiedniej głowicy do tak małych oczu jak szczurze USG nie zrobi ;) a jak ktoś wykonuje USG w ogóle i ma głowicę, to zrobi bez okulisty
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 01:04   

Oli napisał/a:
W Warszawie dr Narojek np. nie podjął się takiego wyzwania, nie wiem jak z dr Marcińskim.
usg chciała robić Łobaszewska.
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 09:24   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Najlepiej, żeby oprócz antybiotyku dostała kropelki zmniejszające ciśnienie w gałce ocznej. Felka (mam Ice) też miała wybałuszone oczko, a po tych kropelkach jej przeszło. :)

Na RTG widać przede wszystkim "duże" wady, np. powiększone czy pomniejszone serce, nerki, wątrobę, itp. Większe guzy w brzuszku też widać, a przynajmniej było widać w przypadku kilku moich ogonków.

Nie wiem jak z RTG głowy np. zatok - pytałam o to dwa lata temu gdy moja Rikku świszczała, RTG płuc wyszło idealnie, antybiotyki nie pomagały... weci u nas, wtedy, powiedzieli, że RTG nie pokaże zatkanych zatok, bo szczur jest za mały...
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 16:20   

Zdjęcia RTG Maksa, leczony na przeziębienie, cieki oddech nie ustąpił, weterynarz po zdjęciach stwierdził zmiany w płucach.

http://imageshack.us/g/535/sam2620v.jpg/


Jeśli ktoś wie coś na temat takich zmian lub widzi coś innego na zdjęciu to będę wdzięczna za informacje.
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 11