Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Środki przeciw owadom bezpieczne dla szczurów
Autor Wiadomość
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 11:45   

mordd, a powiedz mi taką rzecz - bo globol swoją drogą jest bardzo silny - czy zwykły odstraszacz do robali, taki do kontaktu, umieszczony w jednym pokoju jest w stanie zaszkodzić hodowli karaluchów szarych w pokoju na drugim końcu mieszkania? bo na moje nieszczęście karaczany tureckie mi pozwiewały i zaczęły się rozmnażać, co chwila znajduję maluchy na podłodze i już mnie to powoli wkurzać zaczyna.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 11:49   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


może już to pytanie było ale chciałabym się dowiedzieć co z tymi raidami do kontaktu z płytkami przeciwko komarom?
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 14:16   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Ja czasem włączam w tym pokoju co mam szczury, ale bardzo sporadycznie i na krotko jak mi duzo komarow naleci. Szczury maja sie dobrze i nic im nie jest. Generalnie mam moskitiery w oknach, ale czasem jak odslonie by okno zamknac to naleci troche robali.
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 19:44   

A może takie rozwiązanie zamiast środków chemicznych http://www.odstraszacze.c...category_id=205 tylko nie wiem jak szczury na takie coś reagować mogą :x
_________________
Mea Culpa.

 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 21:28   

Jest wyraźnie napisane, że działa na myszy, szczury...
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 22:38   

Nashi napisał/a:
Jest wyraźnie napisane, że działa na myszy, szczury...


:mrgreen:

Wszystko co w sprayu działa drażniąco, czy to środek owadobójczy, odświeżacz powietrza czy dezodorant. Tak samo z innymi bzdurkami typu kadzidełka. Lepiej je olać.
Jeśli by wtyczka kontaktowa była szkodliwa dla zwierząt (nie mówię o drobnym syfie typu komary), to równie dobrze zabraniano by jej używać przy małym dziecku. Te środki nie tyle działają odstraszająco, ale też porażają układ nerwowy owadów. Moja wtyczka kontaktowa musi być używana przy uchylonym oknie, ale jest też napisane, że jest bezpieczna dla zwierząt domowych (gryzoni, psów, kotów...). Niestety, nic nie napisano o małych dzieciach :lol:
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 22:52   

Nashi napisał/a:
Jest wyraźnie napisane, że działa na myszy, szczury...

Chodzi o to że może być napisane ale prawda się może mijać :) mówię z osobistego doświadczenia tylko :)
_________________
Mea Culpa.

 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 23:31   

gdybym przeczytała, że preparat działa na szczury, to bym go nie używała, ba, nawet nie próbowałabym zdobywać w tym zakresie doświadczenia, aaaaa!
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
 
     
mordd 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 48
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 09:29   

Mangusta napisał/a:
mordd, a powiedz mi taką rzecz - bo globol swoją drogą jest bardzo silny - czy zwykły odstraszacz do robali, taki do kontaktu, umieszczony w jednym pokoju jest w stanie zaszkodzić hodowli karaluchów szarych w pokoju na drugim końcu mieszkania? bo na moje nieszczęście karaczany tureckie mi pozwiewały i zaczęły się rozmnażać, co chwila znajduję maluchy na podłodze i już mnie to powoli wkurzać zaczyna.


Tu niestety nie pomogę. Szare są na ile pamietam niezniszczalne, ale mam doświadczenia sprzed lat i nie musiałem ich truć...
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 11:53   

no nic, będę musiała poczekać na przeprowadzkę i dopiero wtedy zrobię ostrą dezynsekcję. Już mam pietra że się karaluchy pozagnieżdżały w wentylacji i niedługo sąsiadom do domów powyłażą. Albo piękny widoczek dla przyszłego właściciela - 4cm karaluch sobie popitala po podłodze kuchni, ech.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 16:59   

Dawno temu miałem krótką walkę z karaluchami niestety przegrałem a próbowałem wielu rzeczy i musiałem firmę zatrudnić ;/ dziadostwo nawet nie ma naturalnych wrogów ;O
_________________
Mea Culpa.

 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 20:55   

u mnie ma, jak cwany gekon wymyśli nowy sposób ucieczki z terrarium. ale wszystkich nie wytępi niestety.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Śro Sie 31, 2011 22:20   

Gekon powiadasz hmmm ;D tudzież armia ptaszników to da się załatwić ;D
_________________
Mea Culpa.

 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 09:29   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Scaliłam dwa tematy - wątki z dwóch działów zawierały te same treści. AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 05, 2012 21:02   
   Zwierzątka: szczurcie


Hej, dorzucę swoje 3 grosze. Szlag mnie trafiał od około miesiąca. W końcu zadzwoniłam do weta i zapytałam czy mogę krzywdę szczurasom zrobić takim raidem do kontaktu. Powiedział, że nie powinno być problemów, chyba, że jakiś szczur jest uczulony co zdarza się i kotom i psom i ludzim. Objawy są alergiczne jakby co, czyli obserwować, czy szczury nie zaczęły kichać, nadmiernie się drapać. Ale mało prawdopodobne żeby zaszkodziło. Chyba dla pewności jeszcze do ogonka napiszę. Profilaktycznie staram się włączać toto na krótko, czyli max 2 godziny przed snem przy uchylonym oknie obowiązkowo.

Szlag by to, doczytałam, ze na mrówki faraonki Raid działa dopiero po 4 godzinach a i to cholerstwo mam na mieszkaniu. I co więcej, u mnie w pokoju jest tych faraonek najwięcej, właśnie przez szczurki bo a to jakiś okruszek za łóżkiem a to jakaś kupa się w kącie pojawi, którą sprzątnę dopiero po paru godzinach, czyli po wybiegu... No nic, zobaczę co z Ogonka odpiszą... Faraonki przynajmniej nie żrą. Ale w sumie też mi się nie uśmiechają, bo nie wiem czy do moich bab do klatki nie włażą przy okazji :/


edit: wet z Ogonka napisał, że sam używa Raida 24h w pomieszczeniu z gryzoniami i żadnych niepożądanych objawów nie mają, a on tak już 3 rok czyni, więc jestem spokojna :D
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
Ostatnio zmieniony przez Mai-ah Pon Sie 06, 2012 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 11